1. liga žen - DHC Plzeň 30 : 17 Sokol Vršovice (9.2.2020)

Parádní začátek jara mají za sebou hráčky ženského týmu. Na domácí palubovce přivítaly soupeře z pražských Vršovic. Ten se před utkáním nacházel na 3. místě, v prvním kole se ale naše hráčky radovaly na palubovce soupeře z vítězství o deset gólů. Ani tentokrát nedaly hráčky DHC Pražankám příliš šancí a bez větších problémů navýšily poločasové vedení 13 : 7 až na třináctibrankový rozdíl, 30 : 17! Skvělým způsobem jsme tak dosáhly na jubilejní desátou výhru v soutěži, kterou nadále vedeme o 7 bodů. Nejbližším pronásledovatelem jsou Ivančice, na jejichž hřišti nastoupíme příště. Jedinou nepříjemností ze zápasu hraného za skvělé atmosféry tak zůstává zranění Petry Drozdové z posledních minut střetnutí.

Hodnocení utkání trenérem týmu Richardem Řezáčem:
"Výsledkově se nám zápas vydařil nad očekávání dobře, vzhledem k dvouměsíční pauze. Samotná hra měla lepší fáze, ale také jsme vyrobili dost zbytečných chyb. Především začátek utkání byl nervózní a trvalo nám přibližně 15 minut, než jsme převzali kontrolu nad zápasem. Před poločasovou přestávkou si dokázaly holky vytvořit rozhodujícíc náskok a do druhého poločasu jsme tak mohli jít klidnější. Velmi solidně nám fungovala obrana a se spoluprací s brankářkama jsme tak těžili z rychlých přechodů. Na postavenou obranu se hrálo hůře, bylo to komplikovanější a kostrbatější, přesto jsme si vytvářili pěkné šance. Do utkání zasáhla celá lavička, jsem rád, že si hráčky mohli vyzkoušet v praxi náplň našich tréninků. Jediné, co nás mrzí, je zranění Petry Drozdové, snad bude co njedříve fit a mezi námi. Moc děkujeme divákům, kteří přišli v hojném počtu a doufám, že jsme se jim odvděčili našim výkonem a vítězstvím."

Sestava: Řezáčová, Šlehoferová, Mancellari - Kepková 3, Šmrhová 3, Bušauerová 3, Kantnerová 1/1, Formanová 2, Drozdová L., Franzová 4, Galušková L. 4/3, Lásková 2, Galušková D. 1, Drozdová P. 2, Ferencová 3, Slabá 2