Přestávka je minulostí, vstupujeme do jarní části sezóny!


Přestávka je minulostí, vstupujeme do jarní části sezóny!

Minulý pátek symbolicky završil zimní pauzu 3. ples DHC. Na něm se trenéři a hráčky týmu sešli v šatech a podpatcích, které od této neděle vymění na další měsíce za dresy a sálovky. Začala nám 2. polovina soutěže, do které vstupují naše ženy z parádní pozice. Během podzimu si vybojovaly sedmibodový náskok na čele prvoligové tabulky, ve které navíc nenašly jediného přemožitele. Jediným cílem než postup zpět až do československé MOL ligy nemůžou mít hráčky v hlavě, čemuž byla samozřejmě přizpůsobena i příprava.

"Začali jsme téměř okamžitě po skončení podzimní části, od prosince jsme zahájili kondiční a silovou přípravu, která částečně zasáhla i mezi vánoční svátky. Po Novém roce jsme pokračovali už včetně herních tréninků, nadále ale hrála prim síla a především kondice. Do tréninků zaměřených na samotnou hru jsme se vrhli v druhé polovině ledna, zaměřili jsme se na herní principy a tempo v intervalech, k čemuž nám pomohla také dvě přátelská utkání," zhodnotil přípravu na jaro hlavní trenér týmu, Richard Řezáč.

Ten se během fyzické přípravy mohl opřít o spolupráci s Lukášem Královcem a Lenkou Maříkovou. "Velmi si cením práce našich spolupracujících trenérů, ať už se jedná o Lenku, která měla na starost silovou přípravu, tak o Lukáše, se kterým děvčata pilovala kondici."

Celá příprava by se měla odrazit už v prvním kole jarní části. Na domácí palubovce vyzvou naše hráčky tým Sokol Vršovice. První vzájemné měření sil na soupeřově palubovce vyznělo jednoznačně pro náš celek, který z Prahy přivezl dva body za vysoké desetibrankové vítězství. Vršovicím ale patří třetí příčka, navíc na hřištích soupeře prohrály pražské hráčky pouze jednou. Přesto věříme, že domácí hala bude v něděli slavit jubilejní desáté vítězství v 1. lize žen, k čemuž má domoci kompletní kádr.

"Zdravotně jsme na tom dobře, všechny hráčky jsou v pořádku a nasoupíme tak v nejsilnější možné sestavě. Zápas s Vršovicemi napoví, jak jsme přes zimu pracovali. Doufám, že navážeme na výsledky z podzimní části a budeme se postupnými krůčky posouvat k letošnímu cíli, tedy postupu zpět do MOL ligy. Děvčata se na zápas už strašně těší, přípravy už na ně bylo víc než dost a chtějí fanouškům ukázat dobrou a kvalitní házenou!"

Utkání s Vršovicemi začíná v neděli 9. 2. 2020 od 16:00 v hale 31. ZŠ Plzeň. Před utkáním žen hrají na domácí palubovce proti stejnému soupeři také naše dorostenky.

2020-02-07 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň