Mladší žačky zlaté na Vangl Cupu (Ivančice 24. – 26. 1. 2020)

Již podruhé se mladší žačky (2007) ročník vypravily na výborně zorganizovaný a velmi silně obsazený turnaj do Ivančic.

Po šestihodinové cestě vlakem, kterou si všichni moc užili, jsme v prvním zápasu nastoupili proti šikovným hráčkami Olomouce. Únava z cesty se nedostavila a po pěkném výkonu jsme jasně zvítězili 18:5.

V prvním sobotním zápasu už nás čekal soupeř o hodně silnější, jelikož s Pískem jsme na minulém turnaji prohráli. V zápasu jsme sice udělali poměrně hodně technických chyb, ale soupeř jich naštěstí udělal ještě více, a proto jsme zaslouženě vyhráli 15:10.

Druhý zápas proti Velké nad Veličkou byl naším rozhodně nejhorším na turnaji. Malá aktivita v útoku a nedůraz v obraně zavinily, že ještě 5 minut před koncem bylo skóre 8:8. Pak naštěstí holky dokázaly zabrat, ale nad výkonem rozhodně jásat nešlo (13:8).

Po rychlém obědě a krátké pauze jsme nastoupili proti slovenské Šale. To se ale na holkách vůbec neprojevilo a po nejhorším výkonu tak přišel ten na turnaji vůbec nejlepší. Ve vypjaté atmosféře jak na hřišti, tak kvůli slovenským fanouškům i v hledišti, začaly holky lépe a rychle se ujaly vedení 3:0. Pak se však přestalo dařit střelecky a soupeř skóre nejen dotáhl, ale nakonec i otočil. Pět minut před koncem už se zápas zdál ztracený, ale nikoliv v hlavách holek (8:11). Obrovským nasazením v obraně se podařilo donutit soupeře k chybám a šňůrou pěti branek skóre otočit. V poslední minutě ještě soupeř snížil na rozdíl jedné branky, ale závěr si již holky pohlídaly a po výborném výkonu se mohly radovat z těsné výhry (13:12).

Po pohodové výhře nad Kuřimí (21:7) jsme pak mohli vyhlížet dalšího konkurenta v boji o medaile – Slavii Praha. Zápas byl dlouho vyrovnaný a nikomu se nedařilo odskočit. Nám se ale opět lépe závěr a po dalším pěkném výkonu jsme vyhráli 13:9.

V neděli už nám chyběly jen poslední dva zápasy, ve kterých bylo jasné, že předvedou-li holky obvyklý výkon, zlatá medaile nás nemůže minout. To se také potvrdilo a jak proti Velkému Meziříčí (19:6), tak proti Ivančicím (18:3) si holky s chutí zastřílely. Na krk si tak již potřetí v této sezóně mohly pověsit zasloužené zlaté medaile (před druhou Slavií a třetí Šalou).

Holkám patří za celý turnaj velká pochvala. Občas proti slabším soupeřům bylo sice těžké udržet koncentraci a jednoduchých chyb jsme udělali více, než bychom měli, ale na druhou stranu se silnějšími soupeři holky dokázaly zabrat a pro výsledek udělat maximum. Základem úspěchu byla znovu aktivní obrana podpořená výkony obou brankářek, díky které se dařilo střílet branky z rychlých útoků (dali jsme takto 40% našich branek!). Adélka navíc byla vyhlášena i nejlepší brankářkou turnaje, byť Komár za ní v ničem nezaostala a obě odchytaly stejné množství minut. Pozitivem je i to, že střelecky se dokázaly prosadit všechny hráčky a všechny také mají na celkovém výsledku velký podíl.

Velké poděkování pak rozhodně patří i fanouškům za neúnavné fandění po celý turnaj. Jejich fanouškovský souboj s diváky ze Šaly byl rozhodně ozdobou turnaje.

Hrály: Bezdičková 17 branek, Burjasová 5, Březinová 2, Košková 15, Loskotová 5, Růžková M. 16, Stulíková 17, Šantorová 1, Šollarová 6, Vaicová 14, Vopatová 32

Chytaly: Chvátalová 46%, Nyklesová 42%