Memoriál Rudolfa Žaby (mladší žačky 2008 V Písku: 17. - 19. 1. 2020)


Memoriál Rudolfa Žaby (mladší žačky 2008 V Písku: 17. - 19. 1. 2020)

Na první nesoutěžní turnaj v roce 2020, zavítaly mladší žačky do Písku. Přihlášených bylo 12 týmu, a tak se hrálo na dvě skupiny. Postupový klíč do další skupiny byly první tři týmy spolu a poslední tři týmy spolu.

My jsme se po příjemné cestě vláčkem již v pátek vrhly na zápas proti pražským Kobylkám. Zápas to byl vyrovnaný od samého začátku. Výsledek se přeléval z jedné strany na druhou. Nejvíce se oběma týmům dařila střelba z dálky. A také oba týmy dělaly spoustu chyb. Na konci jsme se ale radovaly my z výhry 10:9.

V sobotu nás čekal první zápas až v 10 hodin proti domácímu Písku A. Tento zápas jsme nezvládly technicky. Nakupily jsme spoustu chyb a i obrana nebyla koncentrovaná a důrazná. No nic, sice jsme prohrály 13:9, ale zápas jsme určitě nevzdaly.

Po tomto zápase jsme si šly užít místní laser arénu, která se nám v Písku moc líbí.

Další utkání nás čekal známý rival z Milevska. V tomto utkání nám zase vycházelo vše, co jsme sehrály, a díky tomu jsme vyhrály 14:4.

Pak následoval dobrý oběd a procházka na nejstarší kamenný most v Evropě. Tam jsme se trochu za kochaly s krmením, a tak a na další zápas nastoupily na poslední chvíli. Zápas proti Otrokovicím nám nevyšlo prvních pět minut a prohrávaly jsme 5:2. Holky, zaplať pánbůh, se již v takto vypjatých zápasech nehroutí, a trpělivě se snaží svojí hrou výsledek otočit. I tentokrát se jim to povedlo. Úžasné je, že hrají všichni, jak křídla, tak spojky, a to se těžko brání. My jsme ještě zlepšily obranu a soupeř si přestal věřit, že by mohl vyhrát. A tak zápas vyzněl pro nás výhrou 12:8.

K poslednímu zápasu ve skupině jsme nastoupily proti známému týmu z Kynžvartu. Toto utkání jsmei vzaly hned od začátku pevně do svých rukou a navyšovaly skóre, až na konečných 13:4. I v tomto zápase se opět dařila spojkám střelba z dálky a křídla hrála aktivně. Konečně se také povedly brankařkám hodit krásné trháky přs celé hřiště, až na hranici devíti metrů. Jen tak dál. To byl náš poslední zápas v sobotu. A nám se povedlo postoupit z naší skupiny z druhého místa a dostaly jsme se tak mezi šest nejlepších týmů turnaje.

V neděli jsme nastoupily opět až v 10hodin proti pražské Astře. Soupeř herně vyspělejší a starši byl nad naše síly. Co bylo ale od holek pěkné, že se až do konce zápasu snažily bránit i útočit. Povedly se opět i některé kombinace. V zápase asi nejvíce chybělo presné zakončení a razance střely. Výsledek tedy prohra 10:5.

Druhé nedělní utkání jsme odehrály proti Ivančicím. Tento soupeř byl s námi vyrovnaný a rozhodovala bojovnost, dobrá obrana a bohužel pro nás i proměňování. To se nám nepovedlo. Z 22 střel jsme soupeři vsítily pouze 7 branek, a na to se bohužel pro nás nevyhrává. Herně jsme sice byly lepší, ale to nestačilo a my tak prohrály o gól 7:8 - škoda.

No a poslední zápas jsme se postavily proti dalšímu pražskému týmu, tentokrát  z Hájů. Bohužel pro nás Háje hrajou zasunout obranu na šesti metrech, a to se nám těžko překonává. Sice jsme prohrály 8:4, ale nutno konstatovat, že jsme se i přesto až do konce zápasu pokoušely o střelbu z dálky. A to je dobře. Střely to nebyly vůbec špatné jen chybělo lepší umístění.

Celkově ale z turnaje odjíždíme spokojeni s pěkným pátým umístění z dvanácti týmů. Určitě jsem ráda, že se do hry zapojily všechny hráčky, a co mě těší nejvíce aktiva křídel, a také pokusy o střelbu z dálky spojek. Nejlepší hračkou týmu byla po zásluze vyhlášena Anežka a určitě je třeba vyzdvihnout i výkon Barči. Do allstar týmu turnaje byla na pravé křídlo vybrána naše Sára Svatoňová! Za podporu a fandění moc děkujeme našim fanouškům!

Hrály:

Baštařová, Budková K., Budková B, Hanzlíková, Jungová, Sedláčková, Svatoňová, Samcová, Krbcová,  Dostálová

Chytaly: Nikodémová, Čákorová

2020-01-19 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň