Plzeňská liga mladších žaček (Tachov 12. 1. 2020)


Plzeňská liga mladších žaček (Tachov 12. 1. 2020)

První turnaj v novém desetiletí odehrály mladší žačky v Tachově, kde se uskutečnil další turnaj Plzeňské ligy.

Áčko

Áčko vzhledem k několika absencím bylo doplněno dvěma minižačkami (Danča, Julča), pro které to byl vůbec první turnaj ve vyšší kategorii a určitě se mezi staršími neztratily.

V prvním zápasu proti áčku Kynžvartu šlo o klasický první ospalý zápas. I tak holky zápas v klidu zvládly, i když branek určitě mělo padnout více (osobka 7:4, celkově 15:8). Za to v druhém zápasu s Chebem už holky musely zapnout více. Navíc šlo o soupeře, který nás na posledním turnaji porazil, takže jsme mu měli určitě co vracet. I tentokrát byl zápas vyrovnaný od začátku až do konce a žádnému ze soupeřů se nepodařilo více odskočit. Těsný náskok z osobky (6:5) se nám ve hře nakonec podařilo udržet více než kvalitou, spíše velkou bojovností. Vyzvednout je pak potřeba především výkon Komára v brance, která pochytala několik vyložených šancí soupeře.

Třetí zápas s naším céčkem přinesl velké trápení v osobce, kde nás mladší hráčky jasně převyšovaly pohybem jak v útoku, tak i v obraně, a určitě si zasloužily uhrát lepší výsledek, než jen remízu (7:7). Ve hře se nám vůbec nepodařil začátek a soupeře jsme pustili do dvoubrankového vedení. Pak se naštěstí o něco zlepšil pohyb i důraz v obraně a skóre se podařilo otočit. Náskok si pak holky pohlídaly až do konce, i když se opět rozhodně nejednalo o výkon, nad kterým bychom měli nějak jásat.

I když družstvo nehrálo v úplně kompletní sestavě, tak přesto výsledkově turnaj zvládlo. Na druhé straně výkony určitě nebyly optimální a chyběl především lepší pohyb a na náběhy na branku. Z jednotlivců určitě musíme vyzdvihnout výkon obou brankářek (především za první dva zápasy). Střelecky se nejvíce dařilo Bezdě, lepší výkon s horšími střídaly Vaici s Vodou a střelecky se i v poli poměrně dařilo Komárovi. Od ostatních bychom čekali větší zapojení do hry a chuť střílet branky.

Hrály: Bezdičková, Klimešová, Krejčíková, Nyklesová, Růžková, Stulíková, Svobodová, Šerá, Šuchmanová, Vaicová, Vaníková

Chytaly: Nyklesová, Vaníková

 

Béčko

Béčko zahájilo turnaj s Tachovem a chuť na hráčkách byla vidět o poznání vyšší. Již osobka jasně ukázala, kdo bude mít navrch (10:1) a ve hře se výsledek podařilo ještě navýšit (24:9).

V podobném duchu se pak nesly i zbývající dva zápasy, ve kterých nás postupně čekala obě družstva Kynžvartu. S áčkem se rozhodně více povedla osobka (11:2), ve hře už byla koncentrace v obraně o něco menší a holky se více soustředily na vypichování přihrávek než bránění, což se ale poměrně úspěšně dařilo (celkově 27:7). Zápas s béčkem Kynžvartu pak byl velmi podobný, snad jen s tím rozdílem, že nasazení v obraně ještě malinko pokleslo. Chuť hrát rychle dopředu a střílet branky však nikoliv (osobka 10:5, celkově 29:12).

Celkově s výkony děvčat můžeme být spokojeni, i když je třeba si uvědomit, že s těmi nejsilnějšími soupeři jsme se zde nepotkali. Gólově se nejvíce prosadila dnešní oslavenkyně Anet, která k oslavě narozenin přidala navíc i stoprocentní střelbu (18/18). Vedle ní nejvíce branek nastřílely i Koši, Zuny a Šolly. Neztratil se ale vůbec nikdo, včetně minižaček, které už jsou pevnou součástí týmu.

Hrály: Červená, Hodlová, Kaucká, Košková, Krbcová, Loskotová, Palečková, Poskočilová, Rittichová, Samcová, Šollarová

Chytaly: Červená, Hodlová, Kaucká

 

Céčko

Po vánočních svátcích se hráčky vrhly do dalšího kola plzeňské ligy pořádané v Tachově. Na hráčky čekaly soupeři z Tachova, z Chebu a kolegyně z DHC A.

První utkání nás čekaly soupeřky z Tachova. Velmi dobrým výkonem všech hráček a rychlou hrou jsme jednoznačně vyhrály osobní obranu 11:3 a hru 12:1, celkově 23:4. Druhý velmi těžký zápas nás čekal proti našim o rok starším kolegyním z DHC A. V osobní obraně holky bojovaly o sto šest. Velmi rychlou hrou pěkně zatápěly svým soupeřkám a na konci se radovaly z remízy 7:7. Ve hře jsme pokračovaly v rychlém tempu. Dařila se střelba z dálky a opět vyšly i nějaké kombinace. I když se na konci zápasu radovalo DHC A, my měly z odvedeného zápas radost. Hru jsme prohrály o dvě branky 11:9 a celkově tak 18:16.

I třetí zápas proti Chebu byl velmi náročný. A i v tomto zápase nám vyšla osobní obrana (vyhrály jsme 7:5). Opět jsme držely vysoké tempo a míč nám šel velmi dobře od ruky. Škoda že nám nevyšel začátek druhého poločasu. Soupeře jsme příliš lehce nechávaly projít naší obranou a nedařilo se ubránit přihrávku do pivota. V útoku soupeř zatáhl obranu a i přesto, že jsme se pokoušely o střelbu zdálky, nestačilo to na dotáhnutí a zvracení nepříznivého výsledku. Sice jsme prohrály 10:6, ale celkově jen o dvě branky 15:13, měly jsme z předvedené hry radost. Nejvíce se v zápasech dařilo Sáře Svatoňové a Barče Hanzlíkové.

Hrály: Baštářová, Budková K. Budková B., Doubková, Dostálová, Hanzlíková, Jungová, Čákorová, Nikodémová, Sedláčková, Svatoňová

 

Nejbližší turnaje čekají mladší žačky za 2 týdny v Ivančicích (ročník 2007) a v Rokycanech (ročník 2008).

 

 

2020-01-13 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň