Žákovská liga 2. kolo (11. 1. 2020 Ostrava)

Žákovská liga dopřeje DHC Plzeň v letošní sezóně spoustu zajímavých výletních míst. Prvním z nich byla Ostrava.

Ranním soupeřem nám byly pražské Háje. Po nervózním vstupu do utkání jsme se postupně rozehrály a ve druhé polovině prvního poločasu byly mírně lepší. V závěru jsme ale několikrát neproměnily jasné šance a soupeř dotáhl na poločasovou remízu 10:10. My jsme měly skvělý vstup do druhého poločasu a odskočily na rozdíl čtyř branek. Pak jsme ale nedůslednostmi v obraně a neproměněnými šancemi v útoku zápas samy sobě značně zdramatizovaly a dovolily soupeřkám v závěrečné minutě dotáhnout na rozdíl jediné branky. Urputnou obranou v závěru jsme ale dokázaly hubený náskok odbránit a mohly jsme se tak radovat z výhry nad soupeřkami, které jsme v této sezóně ještě neporazily. Vyhrály jsme 20:19.

Druhé utkání proti Ostravě nám nevycházelo ale vůbec nic. Jen za první poločas jsme měli 11 ztracených míčů a 7 zbytečných chyb v obraně. Nedařilo se ani brankářkám (v každém poločase jen dva zákroky). Ze 13 střel jsme proměnily jen 4. Ostrava byla lepší, hrála s chutí a lehkostí. Za nás se dařilo v obraně Aichy. Jinak jsme se zápasem protrápily až do konce. Ve druhém poločase jsme se sice trochu zlepšily, ale na dobrý dojem to rohodně nestačilo. Prohrály jsme zaslouženě 11 : 19.

Třetí zápas proti Vršovicícm jsme měly mírnou herní převahu. Ale na góly to příliš vidět nebylo - v prvním poločase jsme si vypracovaly jen jednobrankový náskok. Ve druhém poločase jsme sice odskočily na tři branky, ale vzápětí několikrát po sobě chybovaly. Nepodařily se přihrávky do rychlého útoku, přešláply jsme při střelbě, a také jsme se několikrát netrefily. Soupeřky našich zaváhání využily a trestaly. Po zoufalém výkonu plném chyb v posledních pěti minutách jsme prohrály 18 : 19.

Poslední zápas proti Zlínu jsme podaly o něco lepší výkon. Dařilo se Hofi, Čáse i Viky. Velmi dobře chytaly i obě brankářky. Bohužel jsme opět měly 14 ztracených míčů, ale podstatně větší úspěšnost střelby (62 %). V důležitých chvílích jsme tentokrát proměňovaly, a to. rozhodlo zápas v náš prospěch. Vyhrály jsme 17 : 13.

Celkově:

Velmi dobrý výkon jsme podaly v prvním zápase proti Hájům a solidně jsme zahrály i proti Zlínu. Naprosto nepovedený zápas jsme odehrály s Ostravou a vyhraný zápas jsme nedokázaly udržet proti Vršovicím. Hlavně tyhle dva body nás mohou mrzet.

Naše výkony jsou zatím poměrně nevyrovnané a skvělé okamžiky vždy vystřídají mizerné pasáže plné ztracených míčů a zbytečných chyb. Z individuálních výkonů stojí za zmínku výkon Aichy v obraně. Velmi dobře převážně na postu pivota odehrála turnaj Andy.

Naprosto hrůzná je bilance 54 ztracených míčů za 4 zápasy.

Aichingerová, Baumruková 5, Čásová 13, Hofírková 10, Konderová 7, Mancellari, Perglová 10, Polanková 6, Růžičková 3, Růžková 7, Vopatová 2, Zídková 3