Plzeňská liga starších žaček (14. 12. 2019 Slavoj Tachov)

V sobotu 14. 12. 2019 se zúčastnily starší žačky turnaje Plzeňské ligy v Tachově. Pro hráčky DHC Plzeň to byl první turnaj dlouhodobé soutěže (většina soupeřek ale už za sebou první turnaj měla). V dlouhodobé soutěži se týmy střetnou třikrát každý s každým a hraje se znovu od začátku (výsledky podzimních turnajů nebudou mít žádný vliv).

DHC Plzeň A

Družstvo se tentokrát muselo obejít bez Míši Konderové a Májí Polankové. Příležitost tak dostalo hned několik mladších žaček.

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti Slavoji Tachov A. I tento tým nebyl kompletní (chyběla talentovaná Kačka Vysloužilová). Nám se povedl vstup do utkání a postupně jsme navyšovaly náskok. Dařilo se Viky i Hofi, výborně chytala Nelča. Druhá půlka už tak vydařená nebyla, ale v součtu stačil náskok z prvního poločasu (vyhrály jsme 25 : 19).

Druhé utkání proti Kynžvartu bylo patrně nejlepším utkáním celého dne. V prvním poločase jsme měly navrch my, ve druhém soupeřky. My jsme v prvním poločase výborně střlely (opět hlavně Viky a Hofi), ale ve druhém poločase jsme si vybraly slabší chvilku a vůbec jsme se nemohly trefit. Utkání by asi slušela remíza, nakonec se ale z vítězství o jediný gól radoval Kynžvart (prohrály jsme 27 : 28).

Poctivě ubojované vítězství na nás čekalo v dalším utkání proti Chebu. Únava z předchozího těžkého zápasu se projevila a my jsme měly o dost menší střeleckou úspěšnost. Navíc už nemohla pro bolest nohy nastoupit Liduška. Výborně ji ale zastoupila Bříza (1 získaný míč, 1 asistence a 4 branky moc pomohly).  Dařilo se i Lauře a Elišce. Utkání jsme poctivě odmakaly a zaslouženě vyhrály 23 : 17.

V poslední utkání proti Tachovu B se střelecky prosadily všechny hráčky. Více prostoru na hřišti tentokrát dostaly mladší žákyně  - v brance se dařilo Natce Nyklesové (61 % úspěšnost), v poli Bezdě i Koši. Vyhrály jsme 27 : 7.

Celkově

Určitě nás může mrzet ztráta bodů ze zápasu s Kynžvartem. V dalších zápasech jsme ale zabojovaly a body získaly. Vyzdvihnout je třeba výkon Nelči v brance. Chytala velmi spolehlivě a holky několikrát podržela. Střelecky družstvo táhly Hofi a Viky, po zranění se postupně dostává do formy Čása. Dobrý výkon na křídlech podaly i Eliška, Cvrček a Eva. Mladší žákyně se opět neztratily a všechny ukázaly, že si nominaci zasloužily.

Baumruková 10, Bažantová E. 6, Bezdičková 8, Březinová 4, Hofírková 16, Hýblová 6, Košková 5, Perglová 16, Šerá 3, Vaicová 5, Vopatová 11, Čásová 11.

DHC Plzeň B

Béčko nastoupilo k prvnímu utkání proti Chebu. A přestože zejména začátek vypadal nadějně a hrály jsme poměrně vyrovnaně, Cheb nakonec před poločasem odskočil o tři branky a stejným rozdílem navýšil skóre i v poločase druhém. Nám se bohužel nedařila střelba z dálky a i obrana předváděla jedno zaváhání za druhým. Cheb vyhrál 18 : 12.

Druhé utkání proti Tachovu B jsme podaly o dost lepší výkon. V poli se dařilo hlavně Ádě a Andy, výborně hrála i Sára. Hned osm hráček se gólově prosadilo. Vyhrály jsme 23 : 8.

Třetí zápas proti Tachovu A jsme statečně bojovaly a ve druhé půli se dokázaly přiblížit na dostřel tří branek. Výborně hrály Marťa B. i Áďa. Bohužel to nestačilo. Sérií neproměněných střel jsme daly soupeřkám šanci a v zápětí dostaly několik branek z rychlých protiútoků. Tachov vyhrál zaslouženě 23 : 16.

Poslední utkání proti Kynžvartu jsme se nedokázaly vracet dostatečně rychle do obrany a soupeř nás opakovaně přeběhal. Zápas rozhodl prakticky již v prvním poločase (4 : 16 pro Kynžvart). Ve druhém jsme se sice mírně zlepšily, přesto soupeř vyhrál zaslouženě 14 : 30.

Celkově:

Nejvíce se turnaj vydařil Ádě Růžičkové. Velmi dobré zápasy a velkou snahu předvedly také Marťa, Sára a Andy. Aktivní výkon předvedla Šolly, která se sice nebojí střílet, ale stále zápasí s menší úspěšností střelby. Zejména v obraně se dařilo Aichy a Zuny.

Aichingerová 3, Bažantová M. 11, Loskotová 4, Magouta, Mancellari 8, Pechová 2, Podlenová, Radová 2. Růžičková 14, Wandlová 2, Zídková 13, Šollarová 6.