Plzeňská liga starších žaček (14. 12. 2019 Slavoj Tachov)


Plzeňská liga starších žaček (14. 12. 2019 Slavoj Tachov)

V sobotu 14. 12. 2019 se zúčastnily starší žačky turnaje Plzeňské ligy v Tachově. Pro hráčky DHC Plzeň to byl první turnaj dlouhodobé soutěže (většina soupeřek ale už za sebou první turnaj měla). V dlouhodobé soutěži se týmy střetnou třikrát každý s každým a hraje se znovu od začátku (výsledky podzimních turnajů nebudou mít žádný vliv).

DHC Plzeň A

Družstvo se tentokrát muselo obejít bez Míši Konderové a Májí Polankové. Příležitost tak dostalo hned několik mladších žaček.

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti Slavoji Tachov A. I tento tým nebyl kompletní (chyběla talentovaná Kačka Vysloužilová). Nám se povedl vstup do utkání a postupně jsme navyšovaly náskok. Dařilo se Viky i Hofi, výborně chytala Nelča. Druhá půlka už tak vydařená nebyla, ale v součtu stačil náskok z prvního poločasu (vyhrály jsme 25 : 19).

Druhé utkání proti Kynžvartu bylo patrně nejlepším utkáním celého dne. V prvním poločase jsme měly navrch my, ve druhém soupeřky. My jsme v prvním poločase výborně střlely (opět hlavně Viky a Hofi), ale ve druhém poločase jsme si vybraly slabší chvilku a vůbec jsme se nemohly trefit. Utkání by asi slušela remíza, nakonec se ale z vítězství o jediný gól radoval Kynžvart (prohrály jsme 27 : 28).

Poctivě ubojované vítězství na nás čekalo v dalším utkání proti Chebu. Únava z předchozího těžkého zápasu se projevila a my jsme měly o dost menší střeleckou úspěšnost. Navíc už nemohla pro bolest nohy nastoupit Liduška. Výborně ji ale zastoupila Bříza (1 získaný míč, 1 asistence a 4 branky moc pomohly).  Dařilo se i Lauře a Elišce. Utkání jsme poctivě odmakaly a zaslouženě vyhrály 23 : 17.

V poslední utkání proti Tachovu B se střelecky prosadily všechny hráčky. Více prostoru na hřišti tentokrát dostaly mladší žákyně  - v brance se dařilo Natce Nyklesové (61 % úspěšnost), v poli Bezdě i Koši. Vyhrály jsme 27 : 7.

Celkově

Určitě nás může mrzet ztráta bodů ze zápasu s Kynžvartem. V dalších zápasech jsme ale zabojovaly a body získaly. Vyzdvihnout je třeba výkon Nelči v brance. Chytala velmi spolehlivě a holky několikrát podržela. Střelecky družstvo táhly Hofi a Viky, po zranění se postupně dostává do formy Čása. Dobrý výkon na křídlech podaly i Eliška, Cvrček a Eva. Mladší žákyně se opět neztratily a všechny ukázaly, že si nominaci zasloužily.

Hrály:

Baumruková 10, Bažantová E. 6, Bezdičková 8, Březinová 4, Hofírková 16, Hýblová 6, Košková 5, Perglová 16, Šerá 3, Vaicová 5, Vopatová 11, Čásová 11.

DHC Plzeň B

Béčko nastoupilo k prvnímu utkání proti Chebu. A přestože zejména začátek vypadal nadějně a hrály jsme poměrně vyrovnaně, Cheb nakonec před poločasem odskočil o tři branky a stejným rozdílem navýšil skóre i v poločase druhém. Nám se bohužel nedařila střelba z dálky a i obrana předváděla jedno zaváhání za druhým. Cheb vyhrál 18 : 12.

Druhé utkání proti Tachovu B jsme podaly o dost lepší výkon. V poli se dařilo hlavně Ádě a Andy, výborně hrála i Sára. Hned osm hráček se gólově prosadilo. Vyhrály jsme 23 : 8.

Třetí zápas proti Tachovu A jsme statečně bojovaly a ve druhé půli se dokázaly přiblížit na dostřel tří branek. Výborně hrály Marťa B. i Áďa. Bohužel to nestačilo. Sérií neproměněných střel jsme daly soupeřkám šanci a v zápětí dostaly několik branek z rychlých protiútoků. Tachov vyhrál zaslouženě 23 : 16.

Poslední utkání proti Kynžvartu jsme se nedokázaly vracet dostatečně rychle do obrany a soupeř nás opakovaně přeběhal. Zápas rozhodl prakticky již v prvním poločase (4 : 16 pro Kynžvart). Ve druhém jsme se sice mírně zlepšily, přesto soupeř vyhrál zaslouženě 14 : 30.

Celkově:

Nejvíce se turnaj vydařil Ádě Růžičkové. Velmi dobré zápasy a velkou snahu předvedly také Marťa, Sára a Andy. Aktivní výkon předvedla Šolly, která se sice nebojí střílet, ale stále zápasí s menší úspěšností střelby. Zejména v obraně se dařilo Aichy a Zuny.

Hrály:

Aichingerová 3, Bažantová M. 11, Loskotová 4, Magouta, Mancellari 8, Pechová 2, Podlenová, Radová 2. Růžičková 14, Wandlová 2, Zídková 13, Šollarová 6.

2019-12-15 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň