1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň 23 : 25 Zora Olomouc (8.12.2019)

Rozpis soutěže postavil před starší dorostenky na závěr roku 2019 tým Zora Olomouc. Souboj se třetím celkem tabulky rozhodně nesliboval žádnou jednoduchou záležitost, zvláště když naše duržstvo stále trápí početná marodka. To se krom soupisky projevilo také na hře a bohužel také na výsledku, neboť po poločasovém vedení 8 : 14 braly oba body i přes  velké zlepšení ve druhém poločase naše soupeřky, které zvítězily o dva góly. Naše nejbližší pronásledovatelky se nám tak přiblížily na rozdíl dvou bodů, naopak vedoucí Slavia se dostala do čtyřbodového trháku. Přesto je plzeňské DHC v 1. lize starších dorostenek po podzimu na parádním 2. místě a do jarní části sezóny hodlá toto umístění minimálně udržet, navíc už, doufejme, s kompletním zdravím kádrem.

Hodnocení utkání trenérem týmu Pavlem Toušem:
"Bohužel, marodka nás donutila i do posledního letošního střetnutí nastoupit v dosti oslabené a omlazené sestavě. Začátek utkání se nám vůbec nevydařil. V obranné činnosti jsme byli málo důrazní, nezachytávali jsme odražené míče na brankovišti a z toho inkasovali strašně laciné góly. Naopak v útoku jsme nedokázali využít šancí téměř z žádné pozice, ať už se jednalo o střelbu ze střední vzdálenosti, z náskoků a proskoků na brankovišti, ani z prostoru křídel. To se nakonec projevilo na pouhých osmi vstřelených gólech v prvním poločase, což je žalostně málo. O poločase jsme si vše vyříkali, pozměnili taktiku a do druhého poločasu nastoupili s odhodláním zabojovat a zkusit zápas otočit v náš prospěch. Za začátku to stále ještě nebylo ono, ale přibližně od 35. minuty jsme přeci jen začali naplňovat naše představy o hře. Zlepšila se obrana, kterou podpořila dalšími skvělými zákroky Míša Malá, v útoku se nám začalo dařit proměňovat vyložené šance. Takto jsme postupně ukrajovali z náskoku našeho soupeře až na rozdíl dvou branek. Bohužel, na víc už nebyl čas ani síly. Soupeř si tak po zásluze odveze oba dva body domů. Chci holkám poděkovat za bojovnost, velkou vůli a chuť zápas otočit. V zápase jsme se mohli alespoň podívat, na co všechno bude potřeba se zaměřit v zimní přestávce. Letos to bylo naše poslední utkání, což je moc dobře, opravdu nutně potřebujeme doléčit všechna zranění a dát se především po stránce zdravotní dopořádku pro druhou část sezóny. Chci poděkovat všem, kteří nám fandili v průběhu podzimní části sezóny (našemu fanklubu) a všem, kteří nás podporovali (manželům Šmrhovým) a pomáhali nám (trenérům žen a vedoucím družstva).
Přeji všem příznivcům šťastné a veselé Vánoce a šťastný Nový rok!"

Sestava: Kepková P. 6, Bernhardová 4, Dubská 3, Krusová, Komárková, Drozdová 4, Pitulová, Tomanová 1, Lásková 3, Malá, Turková, Rittichová, Šindelářová, Tuušová 1