1. liga žen - Kunovice 29 : 30 DHC Plzeň (7.12.2019)

Podzimní část sezóny je u konce. A panovat po ní může v družstvu našich žen maximální spokojenost, neboť malý dílčí cíl - tedy neporazitelnost v první polovině soutěže - byl splněn! Rozhodlo o tom poslední utkání roku 2019 na hřišti Kunovic, tedy týmu, který se pohybuje ve středu prvoligové tabulky. Vítězství se nerodilo snadno, po většinu utkání byl průběh hry vyrovnaný a po poločasové ztrátě o jednu branku rozhodl o svou bodech taktéž nejtěsnější možný rozdíl, naštěstí ve prostěch hostujícícho celku. S 19 body a skórem 288 : 223 jsou tak ženy suverénním lídrem 1. ligy žen. Na nejbližší pronásledovatele mají náskok 7 bodů, zbytek ligové tabulky je ale nesmírně vyrovnaný a bodové rozdíly jsou minimální, zaútočit na přední pozice tak může téměř kdokoliv.

Hodnocení utkání trenérem týmu Richardem Řezáčem:
"Utkání bylo přesně takové, jaké jsme ho předpokládali. Soupeřovo duo hráček Fleková - Grabcová bylo natolik technicky a individuálně výrazné, že jsme na ně museli vytáhnout osobní obranu. To zapříčinilo velké množství obdržených branek. V prvním poločase nás trápila úspěšnost v proměňování šancí, procento využitých příležitostí nebylo moc vysoké, navíc se k tomu přidalo i 7 technických chyb. Vše se tak promítlo na poločasovém výsledku, 14 : 13 ve prostěch domácích. Během poločasové přestávky jsme ale dokázali děvčata motivovat, postupem času jsme začali trpělivou hrou a zlepšeným výkonem tahat za delší konec provazu. Velký podíl na tom má kapitánka Linda Galušková, která dokázala v těch fázích hry, ve kterých se nedařilo, vzít zodpovědnost na sebe. Začíná se v ní rodit opravdový teamleader, kterého každé úspěšné družstvo potřebuje. V týmu vládne kolektivní duch a hráčky dokáží i v zápasech, jako byl tento, tedy kdy se tolik nedaří, bojovat a snažit se pro výhru udělat maximum. Zápas měl velmi dobré tempo, kterému svým výkonem pomohli i rozhodčí utkání a divákům se střetnutí určitě muselo líbit."

Sestava: Reidlová, Skuhrová - Kepková 2, Šmrhová 2, Formanová, Drozdová L. 2, Franzová 5/1, Galušková 11/4, Lásková, Galušková D., Drozdová P. 7, Ferencová, Slabá