Nakonec přece jen zlatá Podzimní cena Jižního města (Mladší žačky ročník 2007 - 6. - 8. 12. 2019)


Nakonec přece jen zlatá Podzimní cena Jižního města (Mladší žačky ročník 2007 - 6. - 8. 12. 2019)

V pátek odjelo družstvo mladších žaček (ročník 2007) na turnaj do Prahy, který v hale na Chodově pořádaly Háje Praha. Po strastiplné cestě a zavřené dálnici jsme k jedinému pátečním zápasu nastoupili proti domácímu družstvu bílých. Začátek se nám vůbec nevydařil a kvůli několika zbytečným chybám a nedůrazné obraně jsme dokonce pustili soupeře do vedení. Pak se naštěstí naše hra v útoku zpřesnila, a i když obrana stále úplně nefungovala, tak jsme dokázali soupeře přestřílet 18:13.

Z prvního sobotního zápasu jsme měli trochu obavu, protože jednak brzké ranní začátky (8:00) nám moc nesvědčí a jednak proti nám stál soupeř, který nás na posledním turnaji porazil - Slavia Praha. Po celý zápas nás ale tentokrát zdobila výborná obrana, rychlý přechod do protiútoku a v útoku zejména hra jedna na jednu. Pouze na úplném začátku jsme na chvilku pustili soupeře do vedení, ale poté už nebylo pochyb o tom, kdo bude pánem na hřišti. Po výborném výkonu jsme tak zvítězili 16:10.

Další dva zápasy se Zlínem a Ivančicemi byly velmi podobné. Po celou dobu holky výborně bránily a dařilo se přecházet do protiútoku. S výjimkou prvního poločasu s Ivančicemi, kdy se nedařilo střelecky (ve druhém jsme to ale dohnali), jsme měli vše jasně pod kontrolou (Zlín 20:5, Ivančice 20:6).

S přibývajícím časem a trochu i únavou pomalu začala klesat koncentrace, což se ještě neprojevilo výsledkově v zápasu se zelenými Hájemi, i když obrana už zdaleka nebyla tak důsledná (22:7). Klesající výkon bohužel pokračoval i v posledním sobotním zápasu s Pískem. V něm se obě družstva střídala ve vedení, ale v závěru jsme bohužel udělali více chyb, než soupeř a poprvé na turnaji prohráli (12:16). Ubrečenou náladu však rychle napravila večerní návštěva vodního světa, kterou si všichni moc užili.

V neděli ráno proti Olomouci, která překvapivě remizovala s Pískem, už bylo jasné, že jde o medaile. Opět výborně fungující obrana si dokázala poradit se sice menšími, ale hodně pohyblivými hráčkami soupeře, díky čemuž jsme dokázali získávat míče a skórovat z protiútoků. Pod dojmem vedení sice holky na konci trochu polevily, ale i tak jsme jasně vyhráli (17:8). Postavami i pohybem podobný soupeř nás pak čekal i v posledním souboji s Otrokovicemi. I ten ale holky v klidu zvládly (17:6).

Mezi posledními dvěma zápasy jsme ještě trochu upínaly naděje k tomu, že by slávistické hráčky mohli obrat o body Písek a pomoci nám tak ke zlatým medailím. To se však bohužel nestalo a všichni tak byli smířeni s tím, že si odvezeme pěkné stříbrné medaile, které by vzhledem k porážce s Pískem asi byly i zasloužené. Všem v hale pak ale připravil šok domácí výběr bílých, který se v úplně posledním zápasu turnaje vybičoval k heroickému výkonu a nečekaně písecké porazil! Díky tomu došlo nejen k přepsání závěru tohoto článku, ale především k tomu, že se holky mohou radovat z dalšího zlatého výsledku. A navíc i splněného dárku pro Milana, který na turnaji oslavil narozeniny.

Celkově holky předvedly na turnaji výborné výkony. Na rozdíl od ostatních družstev se nám ve všech zápasech dařilo střídat dvě vyrovnané šestky a všechny holky tak dostaly stejnou porci minut na hřišti. Trochu mrzet nás může jen nepovedený zápas s Pískem, ale naopak se Slavií holky předvedly výborný výkon. Základem úspěchu byla výborná agresivní obrana, díky které jsme většinu soupeřů dokázali donutit ke ztrátám míčů a mohli zakončovat z protiútoků (65 branek z celkových 142). Spolehlivě zachytaly i obě brankářky a v útoku už se holky tolik nebály použít nacvičené kombinace, ke kterým se konečně začíná přidávat i více střelby zdálky. Velkým plusem bylo i to, že střelecky se významně prosadily všechny hráčky a že i když se střídaly na různých postech, tak na hře to nebylo poznat. Všem proto patří velká pochvala, stejně jako rodičům za pomoc s dopravou a fandění při zápasech!

Hrály: Bezdičková 23 střel / 18 branek, Burjasová 14 / 10, Březinová 5 / 2, Košková 19 / 9, Krejčíková 14 / 7, Loskotová 8 / 7, Nyklesová 1 / 1, Palečková 9 / 6, Růžková M. 24 / 16, Stulíková 18 / 12, Šollarová 17 / 8, Vaicová 21 / 11, Vopatová 44 / 35

Chytaly: Nyklesová 49%, Vaníková 27%

 

2019-12-08 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň