1. liga žen - Havlíčkův Brod 17 : 23 DHC Plzeň (1.12.2019)


1. liga žen - Havlíčkův Brod 17 : 23 DHC Plzeň (1.12.2019)

Deváté utkání a po deváté berou ženy body, po osmé navíc oba dva. Neporazitelnost platí i po 10. kole, ve kterém početně oslabené družstvo našich žen vyrazilo na utkání do Havlíčkova Brodu. V něm si vybudovaly náskok už v prvním poločase, kdy se šlo do kabin za stavu 8 : 13. Podobný gólový rozdíl navíc platil i po závěrečném hvizdu. Se 17 body jsou tak naše hráčky naprostým suverénem 1. ligy, ve které mají velmi solidní pětibodový náskok na druhou Olomouc! Před ženami je poslední podzimní soupeř, na šesté příčce se nacházející Kunovice. Po utkání na soupeřově hřišti se uzavře úspěšná podzimní část ročníku 2019/2020. Linda Galušková se navíc díky svým sedmým trefám vyhoupla na 3. místo v tabulce střelkyň.

Hodnocení utkání trenérem týmu Richardem Řezáčem:
"Na zápas jsme odjížděli v neúplné sestavě a s určitou dávkou respektu. Brod je na domácí palubovce velmi nepříjemným soupeřem, v kombinaci s naší sestavou jsme tak nemohli očekávat jednoduché utkání. V zápase jsme ale výborně bránili, holky hrály dobře a v případě nějaké chyby je podržela brankářka Kristýna Skuhrová. Na zápas odjela jako jediná strážkyně brány, což je z psychického hlediska nesnadné. Ona to ale zvládla a odvedla vynikající práci! Hráčky v poli tak mohly ze zajištěné obranné fáze odvádět vynikající práci i ve předu, na hřišti nechaly maximum a zápas měli pod kontrolou po celou dobu. Je třeba ale říci, že jsme se opět nevyvyrovali výpadku, tentokráte přibližně osmiminutového, během kterého nás v náskoku udržely jen neproměněné šance soupeře. Chvílemi bylo utkání dost tvrdé, nejlépe se o tom přesvědčila Linda Galušková, která musela být po jednom takovém nevybíravém zákroku v závěru poločasu ošetřována. Do utkání se ale vrátila a pomohla nám k důležitým dvěma bodům. Jsme moc rádi, že jsme utkání zvládli a opět se posunuli blíže k našemu cíli."

Sestava: Skuhrová - Kepková 3, Šmrhová 3, Formanová 1, Francová 1, Galušková L. 7/2, Lásková 1, Galušková D., Drozdová P. 3, Ferencová 2, Slabá 2

2019-12-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň