Plzeňská liga mladších žaček (DHC Plzeň 1. 12. 2019)


Plzeňská liga mladších žaček (DHC Plzeň 1. 12. 2019)

Další turnaj Plzeňské ligy mladších žaček se uskutečnil v hale 31. ZŠ opět za účasti všech tří našich družstev.

Áčko

Áčko vstoupilo du turnaje více než ospalým výkonem proti céčku. Špatný pohyb v osobce spojený s nepřesnou střelbou těžko mohl vést k lepšímu výsledku než 8:5. Ve hře pak holky dokázaly vytvořit až neuvěřitelné množství technických chyb a cesta ke konečné výhře 16:15 tak byla hodně utrápená (pouze ve hře byl dokonce úspěšnější soupeř).

Následující dvojboj s Kynžvartem B už byl ve znamení o něco lepšího pohybu a i obrana začala fungovat lépe. První duel byl ještě spíše o hře jedna na jednu (osobku jsme vyhráli 7:3, celkově 19:11), ale ve druhém zápasu už pak byla i větší odvaha pokusit se o spolupráci a několik branek padlo po nacvičených kombinacích či přihrávkách do pivota. Ve hře se ale moc nedařilo v zakončení, čemuž odpovídal i výsledek (12:5 osoba, 20:12 celkem). Poslední zápas s áčkem Slavie byl zas o kousek lepší a již v osobce se nám podařilo vytvořit náskok a ten pak postupně navyšovat. I když holky ještě řadu vyložených šancí neproměnily, tak zápas skončil jasnou výhrou (osobka 10:6, celkově 26:13).

Samostatnou kapitolou po celý den byly shot-outy, v nichž se holkám vůbec nedařilo a zakončení často připomínalo vybíjenou s brankářkou. Získali jsme v nich jen 28 bodů z 96 možných, což je skutečně ostuda.

Hrály: Stulíková, Bezdičková, Madleňáková, Krejčíková, Cvačková, Šuchmanová, Kaucká, Růžková A., Březinová, Nyklesová, Vaníková, Šantorová

 

Béčko

Béčko odehrálo první zápas proti áčku Slavie a již od počátku bylo jasné, kdo bude mít navrch. Dobrý pohyb v osobce vedl k jasné výhře 12:5, který holky po pěkném výkonu ve hře navýšily až na 24:7. V dobrém výkonu holky pokračovaly i proti béčku Slavie (osobka 6:3, celkově 16:11) a jejich velkou střeleckou chuť pak odnesl vysokou porážkou i Kynžvart B (osobka 14:7, celkem 33:15). Více se začalo dařit aktivní obraně, díky které jsme dokázali získávat míče a zakončovat z rychlých útoků.

V posledním zápasu opět s béčkem Slavie už holkám trochu docházely síly, což se projevilo především v osobce (6:6). Ve hře ale převážila větší zkušenost některých hráček na naší straně a holky nakonec v klidu dovedly zápas k výhře (18:12).

Hrály: Košková, Poskočilová, Loskotová, Burjasová, Šollarová, Palečková, Hodlová, Červená, Klimešová, Samcová, Němečková

 

Céčko

První zápas jsme nastoupili proti našim starším kolegyním z DHC A. První poločas osobní obrany nám úplně nevyšel. Chyběl nám větší pohyb po hřišti a přesná přihrávka, těmi jsem ztratily až moc míčů. Vyhrálo tedy DHC A 8:5. Doplňková disciplína shotout vyšla lépe pro nás a to nás nakoplo do druhého poločasu normální hry. Zlepšila se přihrávka a i důraz v útoku do uvolnění. Vycházel nám přechod, ze kterého jsme daly pěkné branky, a pomalu ukrajovaly náskok našeho áčka.  Konečný výsledek byl sice příznivější pro DHC A (16:15), ale my měly radost, že ve hře jsme byly úspěšnější my.

Další zápas nás čekal tým Kynžvartu A. Hračky z Kynžvartu měli za sebou již 3 utkání a pro nedostatek spoluhráček hrály téměř bez střídání. My jsme od začátku nasadily vysoké tempo a jak v osobní obraně tak i ve hře jsme výsledek navyšovaly až na konečných 24:10. Opět jsme se pokoušely o rychlý přechod a kombinace, které nám vycházely. Pořád nám chybí důraz jak v obraně tak v prosazení 1:1. Poslední zápas jsme nastoupily proti plzeňské Slavii A. V tomto zápase nám vyšla lépe osobní obrana, kterou jsme vyhrály 9:5. Na hřišti jsme byly dravější a rychlejší. Za to druhý poločas normální hry už byl souboj o každou branku. Chvíli jsme tahaly za delší konec my a chvilku soupeřky. V obraně jsme pozdě přistupovaly a hráčky ze Slavie se snadno trefovaly do horní části branky. V útoku jsme se prosadily hlavně 1na1. V tomto zápase už koncovka nebyla tak jednoznačná měly jsme 20 neproměněných. Celkově jsem se z výhry radovaly my. Zápas skončil výhrou 16:12.

Hrály: Baštařová, Budková B., Dostálová, Hanzliková, Jungová, Nikodémová, Rittichová, Sedláčková A, Svatoňová, Čákorová, Špačková

2019-12-02 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň