Házenkářský turnaj krajských výběrů mladší žaček (24.11.2019 DHC Plzeň)


Házenkářský turnaj krajských výběrů mladší žaček (24.11.2019 DHC Plzeň)

V neděli 24.11.2019 se opět sjely do haly 31. ZŠ krajské výběry Jihočeského kraje, Vysočiny, Ústeckého kraje a Karlovarského kraje, aby poměřily síly nejen mezi sebou, ale i se dvěma výběry Plzeňského kraje.

Fotogalerie zde.

Plzeňký kraj 2007

Družstvo bylo složeno z jedné hráčky HC Plzeň, tří hráček Rokycan, jedné hráčky z Tachova a devíti hráček DHC Plzeň.

První utkání bylo z naší strany velmi ospalé a nikomu se moc nechtělo běhat. V obraně byla znát herní nesehranost - některé hráčky se na hřišti vedle sebe setkaly poprvé a bylo vidět, že na obranu 1:2:3 nejsou zvyklé. Zpočátku jsme sice vedly, ale pak mladší kolegyně dotáhly. Naštěstí jsme pak přidaly na důrazu v obraně a dokázaly jsme se prosadit i v útoku. Výběr 2007 porazil mladší kolegyně 14:11.

Druhé utkání proti Jihočeskému kraji byla od začátku viditelná herní převaha a zkušenost soupeřek. My jsme sice měli dobrý vstup do utkání, ale od deváté mínuty měl i gólově navrch Jihočeský kraj. My jsme se sice snažily, ale dělaly jsme jednoduché chyby v obraně a ztratily spoustu míčů (celkem 13 za 30 minut). Přestože jsme se snažily, tak Jihočešky zvítězily zaslouženě 14:18.

Třetí utkání proti Karlovarskému kraji jsme vedly pouze první tři minuty, pak už byl gólově lepší soupeř. My jsme se sice snažily a bojovaly, ale gólově se nám pořád nedařilo to otočit. Až v samém závěru Terka Košková nejprve vybojovala sedmičku, kterou Bára Stulíková proměnila (vedly jsme o gól). V závěru soupeř vytáhl osobní obranu, kterou proběhla Anetka Palečková a dala další gól. Vyhrály jsme 12:10.

Čtvrté utkání proti Vysočině jsme zpočátku vedly, ale pak díky několika ztraceným míčům jsme pustily soupeřky zpět do hry. Pak se nám trochu nedařilo v obraně a o poločase vedl o gól soupeř. Skvěle se nám le povedl vstup do druhého poločasu. Nejprve Viky Bezdičková získala míč a a proměnila z protiútoku. V zápětí si krásný zákrok připsala v brance Adélka Chvátalová a znovu Viky Bezdičková proměnila z protiútoku. Přidaly se i další. V těchto okamžicích zápasu jsme výborně bránily a i v útoku soupeřky herně převyšovaly. V závěru ale bohužel přišel útlum, a také spousta zbytečných zmatků, které trochu pokazily celkový dojem z jinak velmi dobře odehraného zápasu. Vyhrály jsme 15:13. Pochvalu zaslouží Verča Márová, a také Bára Loskotová, která svojí bojovností soupeřkám hodně ztrpčovala život.

V posledním utkání proti Ústeckému kraji, jehož tým byl složen převážně z hráček ročníku 2008, jsme měly herně navrch hned od začátku a brzy odskočlly na vyšší rozdíl. Bohužel to děvčata ukolíbalo a přišel obrovský útlum v obraně. Některé okamžiky zápasu tak připomínaly dostihy - oba týmy s chutí a rychlostí vrhaly do útoku, vracet se zpátky a bránit už se jim ale nechtělo. Tahle fáze zápasu přinesla spoustu ztracených míčů na obou stranách. Celkově ale určitě potěšilo, že v tomto zápase se gólově prosadilo hned 11 hráček.

Družstvo skončilo na druhém místě a holky se mohly radovat z vybojovaných stříbrných medailí. Na nich měly podíl opravdu všechny hráčky, protože všechny v turnaji dávaly góly. Hráčkám patří velká pochvala za snahu a bojovnost.

Trenéři Jarka Šmrhová a David Šmrha se děkují a těší se na viděnou na některé z dalších akcí.

Hrály:

Bezdičková 11, Bělohlavá 2, Březinová 7, Košková 7, Loskotová 4, Márová 3, Palečková 4, Stulíková 16, Vaicová 13, Vildmanová 1, Zíbarová 2, Šollarová 7

Chytaly Chvátalová a Ivaničová.

Plzeňský kraj 2008

Družstvo bylo složeno z jedné hráčky HC Plzeň, sedmi hráček DHC Plzeň a šesti hráček HK Slavia VŠ Plzeň.

První utkání nastoupila děvčata proti svým starším kolegyním - děvčatům ročníku 2007. Do utkání jsme vstoupily s cílem potrápit starší soupeřky. To se nám dařilo až do posledních minut zápasu. Fungovala velmi dobře obrana a v útoku byly odvážné všechny spojky. Brankářkám se také dařilo. Trošku zaostávala hra křídel. Po velmi dobrém výkoniu jsme prohrály 11:14.

Druhý zápas proti Karlovarskému kraji nás zradila koncovko, která byla nedůrazná. I obrana nebyla tak koncentrovaná a spíše než abychom si pomohly koukaly jsme zda to kamarádka sama zvládne. V útoku jsme se snažily i vytvářely šance, ale jak jsem psala koncovka již nebyla tak důrazná. A tak nás výsledek mrzel který vyšel v náš neprospěch 9:12.

Třetí zápas proti Vysočině byl bohužel ve stejném duchu jako druhý zápas. Opět nám chybělo sebeobětování a výpomoc v obraně. V útoku to bylo lepší, spojky se snažily o střelbu z dálky, křídla o uvolnění se střelbou, ale bohužel zakončení končilo přímo v rukách brankařky. V tomto zápase jsme nakupily spoustu technických chyb a soupeř tak dával branky z jednoznačných příležitostí. Zápas skončil naší porážkou 19 : 7.

Čtvrté utkání nás čekal vyrovnaný soupeř z Ústeckého kraje, který měl také jen hráčky ročníku 2008. První poločas jsme hrály na výbornou. Tentokrát byla nahecovaná obrana a nedovolila soupeři téměř nic. A v utoku se prosazovaly hráčky jedna na jednu a i střelba zdálky vycházela. Díky tomu jsme první poločas vyhrály 11:4. Do druhého poločasu jsme bohužel nastoupily s pocitem, že už vše půjde samo. Vyrobily jsme spoustu technických chyb a soupeři jsme dovolily náš náskok pomalu ukrajovat. Naštěstí náš gólový odstup byl dost velký, a díky tomu jsme se z vítěztví radovaly my. Konečný stav 15:13.

Poslední utkání jsme nastoupily proti neporaženému týmu turnaje z Jihočeského kraje. Prvních deset minut jsme dokázaly držet krok a byly dobrým soupeřem. Dařila se střelba hlavně z dálky a i obrana si pomáhala. V posledních dvou minuták jsme však opět zbytečnýmy chybamy ztratily míč a soupeř odskočil na poločasové skoré pro něj 12:7. Ve druhém poločase byla vidět už únava. Koncovka již nebyla tak přesná a technických chyb se kupilo čím dál víc. Obrana už nefungovala a soupeř navišoval náskok až na konečných 12:24.

Celkem hodnotím výkon všech hráček jako statečný se spoustou technických chyb. Celkem jsme jich za celý turnaj měly 40. Nejlepšímy střelci družstava byly Aneta Špačková a Sára Toflová. Těm velmi dobře sekundovali Barča Hanzlíková, Krejčí Diana, Kokošková Kateřina, Vladařová Emily a Dostálová Anežka. Na křídlech podaly dobrý výkon Budková Bety, Svatpňová Sýra a Smrtová Julie. Na pivotě se statečně praly Nyklesová Natálie a Jungová Štěpánka. Dobrýmy zákroky se blískly Sládková Ema a po právu nejlepší hráčkou družstva Hodková Justýna.

Za celý turnaj děvčatům děkujeme a doufám, že si z turnaje odvážejí spoustu zkušeností a že je turnaj posunul zas o kus dál.

Za trenéry Filip Tureček a Věra Jordanovová

Hrály:

Budková A. 3, Dostálová 3, Hanzlíková 4, Jungová 2, Kokošková, Krejčí 4, Nyklesová 3, Smrtová, Svatoňová 1, Toflová 10, Vladařová 4, Špačková 19

Chytaly: Hodková a Sládková

Výsledky:

Konečné pořadí:

  1. Jihočeský kraj (nejlepší hráčka družstva Končelíková Tereza)
  2. Plzeňský kraj 2007 (Stulíková Barbora)
  3. Karlovarský kraj (Voborníková Tereza)
  4. Vysočina (Součková Marcela)
  5. Plzeňský kraj 2008 (Hodková Justýna)
  6. Ústecký kraj (Masopustová Adéla)

Nejlepší jednotlivkyně:

  • hráčka: Černá Diana (Jihočeský kraj)
  • střelkyně: Šulcová Nela (Jihočeský kraj)
  • brankářka: Součková Marcela (Vysočina)

2019-11-24 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň