Házenkářský turnaj krajských výběrů mladší žaček (24.11.2019 DHC Plzeň)

V neděli 24.11.2019 se opět sjely do haly 31. ZŠ krajské výběry Jihočeského kraje, Vysočiny, Ústeckého kraje a Karlovarského kraje, aby poměřily síly nejen mezi sebou, ale i se dvěma výběry Plzeňského kraje.

Fotogalerie zde.

Plzeňký kraj 2007

Družstvo bylo složeno z jedné hráčky HC Plzeň, tří hráček Rokycan, jedné hráčky z Tachova a devíti hráček DHC Plzeň.

První utkání bylo z naší strany velmi ospalé a nikomu se moc nechtělo běhat. V obraně byla znát herní nesehranost - některé hráčky se na hřišti vedle sebe setkaly poprvé a bylo vidět, že na obranu 1:2:3 nejsou zvyklé. Zpočátku jsme sice vedly, ale pak mladší kolegyně dotáhly. Naštěstí jsme pak přidaly na důrazu v obraně a dokázaly jsme se prosadit i v útoku. Výběr 2007 porazil mladší kolegyně 14:11.

Druhé utkání proti Jihočeskému kraji byla od začátku viditelná herní převaha a zkušenost soupeřek. My jsme sice měli dobrý vstup do utkání, ale od deváté mínuty měl i gólově navrch Jihočeský kraj. My jsme se sice snažily, ale dělaly jsme jednoduché chyby v obraně a ztratily spoustu míčů (celkem 13 za 30 minut). Přestože jsme se snažily, tak Jihočešky zvítězily zaslouženě 14:18.

Třetí utkání proti Karlovarskému kraji jsme vedly pouze první tři minuty, pak už byl gólově lepší soupeř. My jsme se sice snažily a bojovaly, ale gólově se nám pořád nedařilo to otočit. Až v samém závěru Terka Košková nejprve vybojovala sedmičku, kterou Bára Stulíková proměnila (vedly jsme o gól). V závěru soupeř vytáhl osobní obranu, kterou proběhla Anetka Palečková a dala další gól. Vyhrály jsme 12:10.

Čtvrté utkání proti Vysočině jsme zpočátku vedly, ale pak díky několika ztraceným míčům jsme pustily soupeřky zpět do hry. Pak se nám trochu nedařilo v obraně a o poločase vedl o gól soupeř. Skvěle se nám le povedl vstup do druhého poločasu. Nejprve Viky Bezdičková získala míč a a proměnila z protiútoku. V zápětí si krásný zákrok připsala v brance Adélka Chvátalová a znovu Viky Bezdičková proměnila z protiútoku. Přidaly se i další. V těchto okamžicích zápasu jsme výborně bránily a i v útoku soupeřky herně převyšovaly. V závěru ale bohužel přišel útlum, a také spousta zbytečných zmatků, které trochu pokazily celkový dojem z jinak velmi dobře odehraného zápasu. Vyhrály jsme 15:13. Pochvalu zaslouží Verča Márová, a také Bára Loskotová, která svojí bojovností soupeřkám hodně ztrpčovala život.

V posledním utkání proti Ústeckému kraji, jehož tým byl složen převážně z hráček ročníku 2008, jsme měly herně navrch hned od začátku a brzy odskočlly na vyšší rozdíl. Bohužel to děvčata ukolíbalo a přišel obrovský útlum v obraně. Některé okamžiky zápasu tak připomínaly dostihy - oba týmy s chutí a rychlostí vrhaly do útoku, vracet se zpátky a bránit už se jim ale nechtělo. Tahle fáze zápasu přinesla spoustu ztracených míčů na obou stranách. Celkově ale určitě potěšilo, že v tomto zápase se gólově prosadilo hned 11 hráček.

Družstvo skončilo na druhém místě a holky se mohly radovat z vybojovaných stříbrných medailí. Na nich měly podíl opravdu všechny hráčky, protože všechny v turnaji dávaly góly. Hráčkám patří velká pochvala za snahu a bojovnost.

Trenéři Jarka Šmrhová a David Šmrha se děkují a těší se na viděnou na některé z dalších akcí.

Bezdičková 11, Bělohlavá 2, Březinová 7, Košková 7, Loskotová 4, Márová 3, Palečková 4, Stulíková 16, Vaicová 13, Vildmanová 1, Zíbarová 2, Šollarová 7

Chytaly Chvátalová a Ivaničová.

Plzeňský kraj 2008

Družstvo bylo složeno z jedné hráčky HC Plzeň, sedmi hráček DHC Plzeň a šesti hráček HK Slavia VŠ Plzeň.

První utkání nastoupila děvčata proti svým starším kolegyním - děvčatům ročníku 2007. Do utkání jsme vstoupily s cílem potrápit starší soupeřky. To se nám dařilo až do posledních minut zápasu. Fungovala velmi dobře obrana a v útoku byly odvážné všechny spojky. Brankářkám se také dařilo. Trošku zaostávala hra křídel. Po velmi dobrém výkoniu jsme prohrály 11:14.

Druhý zápas proti Karlovarskému kraji nás zradila koncovko, která byla nedůrazná. I obrana nebyla tak koncentrovaná a spíše než abychom si pomohly koukaly jsme zda to kamarádka sama zvládne. V útoku jsme se snažily i vytvářely šance, ale jak jsem psala koncovka již nebyla tak důrazná. A tak nás výsledek mrzel který vyšel v náš neprospěch 9:12.

Třetí zápas proti Vysočině byl bohužel ve stejném duchu jako druhý zápas. Opět nám chybělo sebeobětování a výpomoc v obraně. V útoku to bylo lepší, spojky se snažily o střelbu z dálky, křídla o uvolnění se střelbou, ale bohužel zakončení končilo přímo v rukách brankařky. V tomto zápase jsme nakupily spoustu technických chyb a soupeř tak dával branky z jednoznačných příležitostí. Zápas skončil naší porážkou 19 : 7.

Čtvrté utkání nás čekal vyrovnaný soupeř z Ústeckého kraje, který měl také jen hráčky ročníku 2008. První poločas jsme hrály na výbornou. Tentokrát byla nahecovaná obrana a nedovolila soupeři téměř nic. A v utoku se prosazovaly hráčky jedna na jednu a i střelba zdálky vycházela. Díky tomu jsme první poločas vyhrály 11:4. Do druhého poločasu jsme bohužel nastoupily s pocitem, že už vše půjde samo. Vyrobily jsme spoustu technických chyb a soupeři jsme dovolily náš náskok pomalu ukrajovat. Naštěstí náš gólový odstup byl dost velký, a díky tomu jsme se z vítěztví radovaly my. Konečný stav 15:13.

Poslední utkání jsme nastoupily proti neporaženému týmu turnaje z Jihočeského kraje. Prvních deset minut jsme dokázaly držet krok a byly dobrým soupeřem. Dařila se střelba hlavně z dálky a i obrana si pomáhala. V posledních dvou minuták jsme však opět zbytečnýmy chybamy ztratily míč a soupeř odskočil na poločasové skoré pro něj 12:7. Ve druhém poločase byla vidět už únava. Koncovka již nebyla tak přesná a technických chyb se kupilo čím dál víc. Obrana už nefungovala a soupeř navišoval náskok až na konečných 12:24.

Celkem hodnotím výkon všech hráček jako statečný se spoustou technických chyb. Celkem jsme jich za celý turnaj měly 40. Nejlepšímy střelci družstava byly Aneta Špačková a Sára Toflová. Těm velmi dobře sekundovali Barča Hanzlíková, Krejčí Diana, Kokošková Kateřina, Vladařová Emily a Dostálová Anežka. Na křídlech podaly dobrý výkon Budková Bety, Svatpňová Sýra a Smrtová Julie. Na pivotě se statečně praly Nyklesová Natálie a Jungová Štěpánka. Dobrýmy zákroky se blískly Sládková Ema a po právu nejlepší hráčkou družstva Hodková Justýna.

Za celý turnaj děvčatům děkujeme a doufám, že si z turnaje odvážejí spoustu zkušeností a že je turnaj posunul zas o kus dál.