Plzeňská liga mladších žáků (Šťáhlavy 17. 11. 2019)


Plzeňská liga mladších žáků (Šťáhlavy 17. 11. 2019)

Po sobotním turnaji mladších žákyň poměřila část herně zkušenějších děvčat své síly v neděli s mladšími žáky na turnaji ve Šťáhlavech.

Hned první ranní zápas nám přinesl nejtěžšího možného soupeře – domácí Šťáhlavy, které dosud soutěží procházely bez ztráty bodu (my jsme s nimi naposledy prohrály 18:24). Už před zápasem bylo ale vidět, že holky dnes vstávaly tou správnou nohou a k zápasu přistoupily přesně podle hesla pro sváteční den. Protože kdy jindy, než právě dnes, a kdo jiný, než právě my, by měl tomuto soupeři připravit první porážku v soutěži. Cílem do osobní obrany, v níž se fyzická převaha některých hráčů soupeře až tolik neprojevuje, bylo pokusit se dobrým pohybem vytvořit si náskok do druhé části hry, a to vyšlo na jedničku. Soupeř vydržel vzdorovat jen prvních 5min (7:6), ale v druhé pětiminutovce už holky jasně dominovaly a skóre narostlo nakonec více, než bychom před osobkou doufali (13:6). Ve hře pak bylo potěšující, že herně jsme byli klukům zcela vyrovnaným soupeřem, a i když náskok postupně klesal (3min před koncem až na 20:19), tak v rozhodujících okamžicích holky dokázaly zapnout a závěr zápasu zkušeně zvládly. Po rozhodně nejlepším výkonu v této sezoně jsme se tak mohli radovat ze zasloužené výhry 24:20!

Výkon ve druhém zápasu proti Rokycanům, se kterými máme letos bilanci 1:1, za prvním v ničem nezaostal. Opět jsme spoléhali na to, že se pokusíme vybojovat náskok v osobce a ten pak ve hře udržet. To se také z poloviny podařilo, jelikož osobka skončila 10:5 v náš prospěch. O nějaké údržbě výsledku ve hře pak ale nebyla vůbec řeč, protože holky byly i v této části hry jasně lepším týmem a namísto bránění náskoku sázely do branky soupeře jeden gól za druhým. Po dalším výborném výkonu jsme zvítězili jednoznačně 25:13!

Jak se nám v této sezoně stává poměrně často, tak po výborných výkonech obvykle přichází pád, který ale  naštěstí nebyl tak tvrdý, aby se projevil i na výsledku. Už další zápas proti béčku Talentu ukázal, že koncentrace holek významně poklesla, stejně jako snaha bránit. Toho soupeř naštěstí nedokázal tolik využít a protože naše aktivita v útočné fázi byla stále vysoká, tak jsme zápas v klidu dovedli k výhře (osobka 10:3, celkově 23:12).

Slabá facka nepomohla a tak musela přijít pořádná rána v posledním zápasu s áčkem Talentu. V něm se v osobce nechtělo bránit už téměř nikomu a po mizerném výkonu jsme za poločasovou remízu 11:11 mohli být ještě hodně rádi. I ve hře bylo jednoduchých chyb poměrně hodně, ale nakonec převýšila větší zkušenost na naší straně a zvítězili jsme 25:20.

Celkově po skvělých výkonech v prvních dvou zápasech asi jen stěží můžeme odjíždět nespokojeni. Věříme, že právě v nich holky ukázaly svou pravou tvář a že na tyto výkony navážou i na dalších turnajích. Na školní stupnici si tak za dnešek spolu s pochvalou zaslouží velkou jedničku, byť s malinkým mínusem za poslední zápas.

Hrály:

Bezdičková 14 střel / 7 branek, Burjasová 10/7, Březinová 6/6, Košková 11/6, Loskotová 7/6, Palečková 8/4, Růžková M. 12/11, Stulíková 11/8, Vaicová 8/6, Šantorová 2/1, Šollarová 8/6, Vopatová 33/29

Chytaly:

Chvátalová 31%, Nyklesová 41%

2019-11-18 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň