Plzeňská liga mladších žaček (DHC Plzeň 10.11.2019)


Plzeňská liga mladších žaček (DHC Plzeň 10.11.2019)

V neděli 10. 11 se v hale 31. ZŠ uskutečnil další turnaj Plzeňské ligy mladších žaček, kterého se tentokrát zúčastnila všechna tři naše družstva, na která čekal náročný celodenní maratón zápasů.

 

DHC Plzeň A

Áčko tvořené jen hráčkami ročníku 2007, mezi kterými však jsou jak hráčky zkušenější, tak i hráčky, které tolik herních zkušeností zatím nemají, vstoupilo do turnaje s mladšími kolegyněmi z céčka, kde hrají jen hráčky ročníku 2008. Soupeř statečně bojoval po celý zápas a zejména v osobce nebylo daleko k překvapení, ale nakonec rozhodla především fyzická převaha starších holek (osobka 9:8, celkově 25:19).

V sestrovražedných duelech pak holky pokračovaly hned v dalším zápasu proti béčku, které je tvořeno zčásti hráčkami ročníku 2007 a zčásti velmi šikovnými mláďaty ročníku 2009. Družstva jsou však složena z našeho pohledu vyrovnaně a výsledky to i potvrdily. Při posledním vzájemném zápasu měly navrch hráčky béčka a i tentokrát to dlouho vypadalo, že se budou radovat ony. V osobce jasně dominovaly díky lepšímu pohybu a výsledek 6:10 byl pro áčko možná ještě mírný. I ve hře náskok zůstával dlouho stejný a ještě 6min před koncem béčko vedlo (16:20). Závěr však vyšel lépe áčku, kterému se povedlo nejen vyrovnat, ale v poslední minutě i využít nepozornosti obrany soupeře a po překvapivé přihrávce do pivota rozhodnout (24:23). Celkově šlo ale oboustranně o zápas, který přinesl velké nasazení a bojovnost a divákům se určitě musel líbit.

Třetí zápas proti Rokycanům už se holky pohybovaly o poznání lépe a dokázaly jasně zvítězit (osobka 8:2, celkem 18:4). Poslední dva zápasy proti oběma družstvům Slavie pak už byla na holkách patrná únava z náročného dne. Proti áčku se to ještě tolik neprojevilo (osobka 10:4, celkem 20:10), ale množství technických chyb proti béčku bylo už příliš vysoké, což lze ale při takto náročném programu (celkem 2,5 hodiny čistého času hry, z toho 50min osobní obrana) do jisté míry pochopit. I tak ale dokázaly holky zvítězit, byť asi ne tak výrazně, jak by se čekalo (osobka 6:5, celkem 13:9).

Celkově holky dokázaly ve všech zápasech zvítězit, i když s béčkem to bylo s velkým štěstím. Výtky lze mít určitě k osobní obraně, kde se holkám ne vždy chtělo běhat a uvolňovat se bez míče do správných prostor. Ocenit lze naopak přechod do rychlého útoku ve hře a konečně i více střelby zdálky (byť někdy z donucení) a také snahu o kombinace. Jasnými tahouny byly logicky nejzkušenější hráčky (Majda, Voda, Bezďa, Vaici, Simča) a příjemně překvapil i výkon Naty. Pěkné výkony předvedly i obě brankářky.

Hrály: Bezdičková, Cvačková, Kaucká, Klimešová, Krejčíková, Madleňáková, Nyklesová, Růžková M., Růžková A., Stulíková, Vaicová, Šantorová


DHC Plzeň B

Béčko zahájilo turnaj smolnou porážkou s áčkem po zápasu, v němž určitě nebylo horším družstvem a minimálně bod si zasloužilo. Nakonec rozhodl o trochu menší důraz v obraně a nižší postava brankářky, která na některé střely do horní poloviny branky nemohla dosáhnout.

Chuť si ale družstvo vzápětí spravilo proti dalšímu těžšímu soupeři – opět v klubovém derby, tentokrát proti céčku. V zápasu, kde útoky měly jasně navrch nad obranami se nakonec projevila větší zkušenost a holky zvítězily v osobce 13:9 i celkově 31:23.

Velmi pěkné aktivní výkony pak holky předvedly i proti Chebu (12:6 osobka, 27:11 celkem) i áčku Slavie (13:7 osobka, celkem 32:10), v nichž se navíc téměř všechny hráčky dokázaly střelecky prosadit.

Celkově byl dojem z výkonů družstva velmi dobrý. Výsledkově sice nešťastně nevyšel zápas s áčkem, ale v dalších již dokázaly holky poměrně jasně zvítězit. Celý turnaj předváděly rychlou házenou s dobrým pohybem po hřišti a stejně jako u áčka o trochu přibyla střelba zdálky i kombinace. Největší díl odpovědnosti na sebe i zde dokázaly převzít zkušenější hráčky (Laura, Šolly, Anet, Zuny), ale vůbec se neztratily ani ostatní, včetně minižaček, které dostaly velký prostor na hřišti a určitě jej využily. To platí i pro obě brankářky, které ač jsou zatím menší postavy, svou roly zvládly.

Hrály: Burjasová, Hodlová, Loskotová, Němečková, Palečková, Poskočilová, Rittichová, Samcová, Vopatová, Červená, Šollarová

DHC Plzeň C

Hráčky 2008 čekaly na nedělním turnaji tři zápasy. Srovnaly své síly s domácími kolegyněmi s DHC A a DHC B. V těchto zápasech měly navrch naše starší kolegyně.  DHC B nás přehrály v osobní obraně, kde jsme nestačily na jejich rychlou hru. Ale ve hře jsme držely krok a prohrály pouze o dvě branky. S týmem DHC A jsme naopak osobní obranu prohrály pouze o branku, ale ve hře jsme nestačily silově. Nedá se říct, že bychom se nesnažily, ale chybí přesnější zakončení a důraz v obranné fázi. Poslední  zápas jsme si spravily chuť a porazily pěknou házenou Rokycany. V osobní obraně jsme byly rychlejší a ve hře se podařily nějaké kombinace. Za předvedenou hru si všechny hráčky zaslouží pochvalu a doufám, že zas nasbíraly cenné zkušenosti.

Výsledky družstva:

  • DHC Plzeň C - DHC Plzeň A - osobní obrana 9 : 15, hra 14 : 16
  • DHC Plzeň C - DHC Plzeň B - osobní obrana  8 : 9, hra 11 :16
  • DHCP lzeň C - Házená Rokycany - osobní obrana 9 : 4, hra 11 : 7

Rodičům, kteří pomohli s organizací, děkuji.

2019-11-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň