Tachovský dortík - mladší žačky 2008 (1.11. – 3.11.2019)


Tachovský dortík - mladší žačky 2008 (1.11. – 3.11.2019)

O víkendu se zúčastnily mladší žačky ročník 2008 Tachovského dortíku.

Na turnaji poměřily své síly v základní skupině s týmy: HK Slavia VŠ Plzeň, Havlíčkův brod, Milevsko, Háje Praha a Ledeč nad Sázavou. Z těchto odehraných zápasů jsme měly tři výhry a dvě prohry. Díky tomu jsme ze základní skupiny postupovaly ze třetího místa, a to do skupiny v boji o 1. – 6. Místo.  Zde jsme své síly poměřily ještě s Astrou Praha, Sokolem Písek a Sokolem Kobylisy.  V těchto zápasech jsme dokázaly porazit pouze Sokol Kobylisy, a to nám na turnaji vyneslo celkové pěkné 5.místo.

Herní projev družstva byl velmi pěkný a diváky jistě potěšil. Holky si konečně v některých zápasech zkusily nějaké kombinace a i jim krásně vyšly. I s individuálním projev hráček jsem spokojená. Všechny se snažily o uvolnění a i o střelbu z větší vzdálenosti. V obranné fázi se někdy dařilo více a v některých zápasech se nechtělo některým hráčkám až tak do osobních kontaktů, a proto jsme dostávaly laciné branky. Asi největší slabinou celého turnaje bylo proměňování. Celkem se nám nepodařilo proměnit 71 střel ze 130 ran. A to ještě z 11 sedmi metrových hodů jsme dokázaly dát pouze dvě branky. Určitě hlavním důvodem je velikost míče (v kategorii mini se hraje velikostí 0,  vkategorii mladších je to povinně velikost 1). Spousta hráček je ještě poměrně malých a opravdu jim dělá problém míč dobře držet, natož s ním dohodit do branky.

Brankařkami, které hájily branku DHC, byly Ellen Nikodemová a Nikol Čákorová. I ony přispěly svými výkony k umístění. A i ony načerpaly cenné zkušenosti a blýskly se i dobrými zákroky.

Celkově turnaj splnil očekávání a nás to zas posunulo o kus dopředu.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášená Špačková Aneta (vítězka vzešla z hlasování trenérů, kteří po každém odehraném utkání určovali nejlepší hráčku soupeře).

Hrály:

Baštářová, Budková Bety, Budková Kačka, Čákorová, Doubková, Dostálová, Hanzlíková, Jungová, Krbcová, Nikodémová, Svatoňová, Svobodová, Špačková

2019-11-06 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň