Memoriál Jiřího Vápenky (Háje 1.-3.11.2019)

První listopadový víkend vyrazily starší žačky DHC Plzeň na tradiční turnaj do pražských Håjů.

V pátek jsme se utkaly pouze s jedním soupeřem, a tím byl Havlíčkův Brod. Tohle utkání se nám po všech stránkách povedlo. Snažily jsme se v obraně a i přes drobné chybičky poměrně úspěšně bránily. V útoku se s chutí zapojily všechny hráčky. Dařily se nám dohrávky rychlých přechodů. Vyhrály jsme 14:11.

V sobotu ráno jsme nastoupily proti Jiskře Třeboň. Tenhle zápas jsme dozajista utvořily náš osobní rekord v počtu technických chyb (celkem 14 za 25 minut hry). To byla také hlavní příčina toho, že to "nedopadlo". Předvedený výkon nebyl až tak špatný, přesto Třeboň vyhrála zaslouženě 12:9.

Třetí utkání jsme hrály proti HK Slavia Vš Plzeň. V tomto utkání jsme měly mírně navrch po celou dobu a vyhrály 14:9.

Pak nás čekal velmi dobře hrající Písek. Od začátku byla patrná herní zkušenost soupeřek. První poločas vyhrál Písek o osm branek. Ve druhém poločase jsme se výrazně zlepšily. S chutí hrála Viky Perglová, ale přidaly se i ostatní. Zlepšily jsme se v obraně a byly jsme o dost aktivnější i v útoku.  Výsledek pouze druhého poločasu byl 12:11 v náš prospěch. V součtu to samozřejmě nestačilo a z vítězství v utkání se radoval Písek (23:16).

Poslední utkání proti Hájům jsme od začátku předváděly velmi bojovný výkon a měly herní převahu. Bohužel jsme ji nedokázaly přetavit v branky v soupeřově síti. Soupeřky se naopak trefovaly zejména z křídel. (Poločas 3:8 vedly Háje.) I ve druhém poločase jsme podávaly velmi dobrý výkon nejen v obraně, ale i v útoku. Pěkné akce předvedla Andy, krásné góly přidala Míša a v brance se dařilo Nelče. Přestože jsme se moc snažily a chtěly vyhrát, ztrátu ze začátku zápasu jsme dohnat nedokázaly a prohrály 9:11. I tak holky zaslouží obrovskou pochvalu!

V neděli ráno jsme nastoupily nejprve proti Ivančicím. První poločas se nám příliš střelecky nedařilo a téměř celou dobu jsme prohrávaly. Ve druhém poločase jsme se více trefovaly a v brance nás držela Nelča. Dvě branky z dálky v důležitých okamžicích vstřelila Áďa. Díky bojovnosti v obraně a chuti v útoku jsme vyhrály 11:10.

Druhý nedělní zápas byl téměř jako přes kopírák - rychle jsme prohrávaly, ale bohužel tentokrát se nám nedařilo dotáhnout a otočit. Statečně jsme se snažily, ale při tak krátké hrací době se nám nedařilo dosáhnout na lepší výsledek. Prohrály jsme 13:15. Výborně v tomto zápase zahrály Laura a Mája (každá 5 branek).

I v posledním nedělním zápase nám nevyšel začátek. Až když jsme prohrávaly 0:5, tak jsme se poprvé trefily. Postupně jsme se rozehrály a předvedly řadu pěkných akcí. Přesto náš výkon na vítězky turnaje nestačil a prohrály jsme 11:17.

Celkově:

Odehrály jsme velmi dobrý turnaj a všechny holky zaslouží pochvalu. Největšími oporami v obraně i útoku byly Míša a Mája. Výborně a s chutí hrála Viky (skvěle bránila a přidala i spoustu branek ze hry). Celkově je potřeba holky za obranu pochválit. V útoku se nám dařilo se střídavými úspěchy. Limitovaly nás technické chyby a nepřesná střelba.

Aichingerová 3, Baumruková 6, Konderová 16, Mancellari 6, Perglová 18, Polanková 16, Růžičková 8, Šerá 2, Vopatová 15, Wandlová, Zaplatílková, Zídková 7