Tachovský dortík 26.10 - 27.10.2019 (DHC Plzeň 2010 a 2011)


Tachovský dortík 26.10 - 27.10.2019 (DHC Plzeň 2010 a 2011)

O víkendu proběhl v Tachově turnaj 6+1 pro hráčky ročníku 2009 a mladší. Krom našich minižaček 2009 se ho zúčastnil také náš druhý tým, tvořený z hráček 2010 a 2011. Na tento turnaj jsme přijeli sbírat zkušenosti, neboť jsme patřilil k těm mladším týmům a například hru s pivotem jsme ještě téměř netrénovali.

V prvních třech zápasech jsme narazili na starší a zkušenější holčiny z Milevska, Slavie Plzeň "A" a na naše starší kolegyně z DHC. Síla soupeřů se projevila i na konečných výsledcích, ve všech třech případech se z vítězství radoval náš protivník.

Prvním vyrovnaným utkáním byl náš čtvrtý sobotní souboj, ve kterém jsme se střetli s týmem Pardubic. Vzhledem k našim i soupeřovým výsledkům jsme toto utkání chtěli vyhrát, byly to ale hráčky Pardubic, které se stále držely v jednobrankovém vedení. Až v závěru zápasu jsme se konečně dostali do vedení my. V posledních vteřinách jsme se museli v obraně obejít bez jedné vyloučené hráčky, soupeř ale nedokázal využít své poslední šance ke skórování a my se tak mohli radovat z první výhry ve velké házené, 5:4! Radost měly jak hráčky, tak i trenéři a zástupci z řad rodičů, kteří zamířili do Tachova své dcery povzbudit. Návazat na výhru jsme mohli a také chtěli hned v dalším zápase proti Slavii Plzeň "B". Úvodních několik minut sice bylo z naší strany trochu nervózních, poté jsme se ale dostali do vedení, hráli lépe než soupeř a zaslouženě vyhráli 6:1. Byť v našem posledním zápase už holky nestačily na Háje Praha, odjížděli jsme po sobotě domů s velmi dobrým pocitem.

Los proti nám v neděli ráno postavil domácí Tachov. Ambice před utkáním byly rozhodně vítězné, bohužel po řadě ztrát a po nezachycených nebo špatných přihrávkách se radoval z výhry tým Tachova. Prohráli jsme 3:5. Je to velká škoda, protože soupeř rozhodně nebyl k neporažení. Chuť jsme si tak alespoň spravili v našem posledním působení, když jsme porazili Kynžvart 8:0.

Celkově jsme se tak umístili na 6. místě z 9 týmů. Výsledek považujeme za velký úspěch. Samozřejmě víme i o slabinách, které nás trápili a na kterých musíme zapracovat. Teď máme volný víkend, po něm následuje turnaj plzeňské ligy a další víkend vyrážíme na turnaj 6+1 do Pardubic, na který se už teď všichni těšíme.

Závěrem bych rád poděkoval všem rodičům za podporu v hledišti a trenérce Věře za pomoc při zápasech. Děkujeme :-)

2019-10-29 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň