Mladší žačky (2007) stříbrné v Milevsku (19. - 20. 10. 2019)


Mladší žačky (2007) stříbrné v Milevsku (19. - 20. 10. 2019)

Na dvoudenní turnaj do Milevska jsme tradičně odjeli s 12 hráčkami do pole a 2 brankářkami, které se rovnoměrně střídaly. Čekalo na nás celkem 8 zápasů po 20 minutách.

Do turnaje jsme vstoupili až po poledni, jelikož dopoledne některé holky ještě pomáhaly vybojovat starším žačkám postup do žákovské ligy. První zápas proti píseckému béčku byl ideálním na rozehrání a přinesl snadnou výhru 20:2, což byl ale bohužel za celý den jediný zápas, který holky odehrály podle našich představ.

Druhý zápas proti Písku A jsme po většinu času velmi nedůrazně bránili a ani aktivita v útoku rozhodně nebyla optimální. Z těchto důvodů proto soupeř téměř celý zápas vedl, a to dokonce až o 3 branky. S ubývajícími silami soupeře se nám ale dařilo náskok snižovat. Minutu a půl před koncem se podařilo snížit na rozdíl jedné branky, následně vyrovnat a pár vteřin před koncem po zisku míče a nacvičené kombinaci rozhodnout (11:10). Byť nutno podotknout, že nezaslouženě, protože soupeř si ze zápasu minimálně bod zasloužil. Cenné ale bylo to, že holky zápas nevzdaly a nakonec ho dokázaly ubojovat.

Další zápas proti Slavii Praha A byl z našeho pohledu jako přes kopírák. Pouze s tím rozdílem, že proti nám stál soupeř ještě o něco silnější. Opět nedůrazná obrana, pomalý útok a velké množství technických chyb ve spojení s kvalitou soupeře, který měl velkou motivaci oplatit nám porážku z Vršovic, již tentokrát k bodům rozhodně vést nemohly. V 15. minutě se ještě naposledy podařilo vyrovnat (8:8), ale koncovka opět patřila soupeři (9:12).

V posledním sobotním zápasu s Milevskem na holkách zjevně ležela psychická deka z předchozích nepovedených zápasů, kterou ze sebe nedokázaly odkopat. Zápas proti soupeři, kterého bychom za normálních okolností měli být schopni výrazně porazit, byl tak jedno velké trápení od začátku až do konce. Bez pohybu skutečně házenou hrát nejde a pouze 7 vstřelených branek proti výrazně méně zkušenému soupeři určitě důvodem pro pochvalu nebylo (7:3). Sobotu jsme proto zakončili důraznou promluvou, protože předvedené výkony byly rozhodně pod možnostmi holek.

Nový den pak naštěstí přinesl i nové družstvo na hřišti. Konečně byla na holkách vidět chuť do hry a celkový dojem z jejich výkonu byl o 100% lepší. První zápas proti béčku Slavie Praha byl ještě trochu ospalý a moc se nedařilo střelecky, ale agresivní obrana překvapení nepřipustila (8:3).

Podobně to pak bylo i proti bílému družstvu Hájů (ty např. remizovaly s áčkem Slavie), které jsme opět především díky hře obrany dokázali po nejlepším výkonu na turnaji porazit 11:5.

Střeleckou smůlu jsme pak konečně protrhli v posledních dvou zápasech se zelenými Hájemi (18:6) a Kynžvartem (19:6), kde se dařilo zakončovat jak z rychlých útoků, tak i po nacvičených kombinacích, a skóre rychle narůstalo.

Celkově jsme na turnaji obsadili pěkné druhé místo, o bod za první Slavií a před třetím Pískem. Více než celkové umístění jsou ale pro nás podstatné výkony hráček, které lišily jako den a noc. Sobotní facka snad bude pro holky odrazovým můstkem k lepším výkonům, které už tuhle sezonu rozhodně dokázaly předvést. Nepříznivý dojem ze soboty se naštěstí podařilo v neděli napravit a tak nakonec můžeme z turnaje odjíždět s úsměvem na rtu :)

Hrály: Bezdičková 21 střel / 13 branek, Burjasová 11/5, Březinová 12/9, Košková 16/10, Krejčíková 6/4, Loskotová 8/6, Palečková 8/6, Růžková M. 12/7, Stulíková 16/12, Šollarová 12/7, Vaicová 13/7, Vopatová 21/17

Chytaly: Nyklesová 48%, Vaníková 31%

2019-10-21 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň