Minižačky 4+1 hrály v sobotu v Rokycanech (19. 10. 2019)


Minižačky 4+1 hrály v sobotu v Rokycanech (19. 10. 2019)

Tentokrát hráčky minižaček vyrazily na turnaj 4+1 do Rokycan. Do turnaje jsme přihláslli dva týmy, jeden do skupiny C a jeden do skupiny D.

Hráčky ročníku 2010 hrály ve skupině C. Nejdříve se postavily klukům z Talentu. Toto utkání hráčky odehrály slušně, ale kluci byly přeci jenom o něco lepší. Hned po tomto utkání ale nastoupily proti klukům z VŠ Slavia Plzeň, proti kterým zlepšily pohyb i obranu a také mířily přesněji k tyčím brány. V tomto zápase byly holky lepší než jejich soupeř. Navíc na tento výkon navázaly i po dvouzápasové pauze, kdy odehrály závěrečné utkání proti chlapcům ze Starého Plzence a i zde byly jednoznačně lepší a soupeře přehrály.

Hráčky ročníku 2011 hrály ve skupině D. jejich soupeři byly týmy Starého Plzence D, Šťáhlav D a Lázní Kynžvart. Právě s Kynžvartem odehrály holky první zápas. Soupeř byl na jejich úrovni, přesto chvíli trvalo, než se naše hráčky dostaly do zápasového tempa. Bylo vidět, že holky nejsou úplně soustředěné, ale postupem času se to zlepšilo. Druhý zápas se Šťáhlavy už se hrál v jiném tempu, proti klukům hrály holky lépe a vycházely jim jak postupné, tak i rychlé útoky. Obzvláště v protiútoku vynikala Marky a Laura. Hráčky odehrály vyrovnaný zápas. Vytkl bych nedůslednost v obraně, rychlý návrat do obrany dělal holkám problém. Další zápas s kluky ze Starého Plzence byla vyrovnaná partie. Soupeř hrál zataženou obranu na šestce a hráčky využily zkušeností z šestkové házené. Zkusily si proskoky a kličku. Dobrou střelou překvapila Nela a Kačka. Za odvahu musím pochválit Amču a Elu, které se navzdory výškovému rozdílu nezalekly a předvedly několik hezkých průniků zakončených střelbou. Velkou pochvalu si zalouží Kačka za předvedený výkon v brance, vůbec se nebála tvrdých střel od kluků. "Že bychom našli brankářku?"

2019-10-21 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň