Plzeňská liga starších žaček (19. 10. 2019 HK Slavia VŠ Plzeň)

Dalším turnajem pokračovala dnes Plzeňská liga. Tentokrát se hrálo v nafukovací hale "na Poštovce" a pořádala HK Slavia VŠ Plzeň.

DHC Plzeň A

Hned na úvod přinesl los Áčku největšího konkurenta na postup - Slavoj Tachov. Áčko vstoupilo do zápasu koncentrovaně a brzy vedlo. Tachov však dotáhl a vedení se pak nějakou dobu přelévalo. O poločase svítila na ukazateli remíza. Ve druhé půli byl v první osmiminutovce lepší Tachov. Pak se ale naše děvčata více soustředila v obraně, v brance se rozchyala Nela Langerová a v útoku jsme se také rozehráli. Nejprve dala srovnávací gól Hofi, pak přidala Laura branku z protiútoku a vzápětí ještě Míša z křídla. Tachov pak ještě snížil na rozdíl jediné branky, ale u nás opět zauříadovaly nejprve Hofi, a pak opět Laura. DHC Plzeň porazilo Tachov 17 : 14. Za tento zápas zaslouží určitě všechny holky pochvalu. Obzlvášť je třeba vyzdvihnout výkon Nelči v brance (druhý poločas 62 % úspěšnost) a Laury v poli - nejen získané míče, ale i branky v důležité chvíli. V minulém zápase proti Tachovu zahrála skvěla Majda, dnes byla tím pověstným žolíkem Laura. Moc jim oběma děkujeme za pomoc a držíme palce na turnaj v Milevsku, kam obě odjely.

Druhé utkání proti HC Plzeň jsme měly převahu od začátku do konce. Bohužel v prvním poločase jsme nedokázaly gólově více odskočit. Druhá půlka už byla výrazně lepší. Dařilo se oběma brankářkám a v útoku se trefovaly všechny hráčky, nejvíce Míša. DHC Plzeň - HC Plzeň 27 : 16.

Třetí utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň se nám vůbec nedařila obrana a Slávie bojovala od začátku do konce. U nás se dařilo nejvíce Viky a Elišce. DHC Plzeň - VŠ Plzeň 26 : 20.

Celkově:

Se ziskem šesti bodů ze tří zápasů určitě můžeme být spokojeni. Každé utkání jsme si vyzkoušeli jinou obranu. Některá se nám dařila více, některá méně. I v útoku jsme střídali povedené akce s hluchými místy. Celkově je určitě na čem pracovat a náš dnešní výkon by opravdu na ty nejlepší týmy v této kategorii nestačil. Na druhou stranu nás těší, že góly dávají všechny hráčky a že dokážeme hrát v tempu poměrně dlouhou dobu.

Baumruková 10, Bažantová E. 2, Hofírková 9, Hýblová 3, Konderová 12, Perglová 12, Polanková 6, Růžková 1, Šerá 2, Vopatová 4, Čásová 7, Štorcová, Zaplatílková 2

Chytaly Langerová 51 %, Zaplatílková 34 %.

DHC Plzeň B

První utkání hrálo Béčko proti Tachovu. Přestože jsme se snažily, bylo vidět, že herní zkušenost je straně Tachovských.  My jsme předvedli několik pěkných akcí. Zejména se dařila spolupráce Sáry a Andy, ale dobře hrála i Aichy. V brance podala velmi dobrý výkon Barča Kaucká. My jsme neproměnili několik jasných šancí, a tak Tachov vyhrál zaslouženě 22 : 13.

Druhé utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň jsme hrály možná ještě o malinko lépe. Bohužel jsme si v obraně nedokázaly poradit se spoluprácí spojky a pivota. V útoku jsme opět měli spoustu šancí, ale úspěšnost střelby jen 30 % a na to se vyhrát nedá. Určitě potěšil výkon Andy, herní aktivita  a dva góly Adélky i pěkná uvolnění Verunky. Přesto jsme prohrály 12 : 18.

Celkově:

Největší naší slabinou byla naše nezkušenost. To se projevovalo hlavně v obraně, kdy jsme byli občas schopni opakovat stejné chyby. Za snahu a aktivitu v útočné fázi zaslouží velkou pochvalu Sára. Radost nám udělal také výkon Andy, která se zlepšuje zápas od zápasu a pomalu získává střeleckou jistotu. Snažily se i ostatní, ale příliš jim to tam nepadalo. Poděkování a pochvalu zaslouží i Maruška Šantorová a Bára Kaucká - obě si úspěšně odbyly premiéru ve starších žákyních.

Aichingerová 4, Bažantová M. 1, Magouta, Mancellari 5, Pechová 3, Podlenová, Radová, Růžičková 2, Wandlová, Zídková 10, Šantorová, Štorcová