Plzeňská liga starších žaček (19. 10. 2019 HK Slavia VŠ Plzeň)


Plzeňská liga starších žaček (19. 10. 2019 HK Slavia VŠ Plzeň)

Dalším turnajem pokračovala dnes Plzeňská liga. Tentokrát se hrálo v nafukovací hale "na Poštovce" a pořádala HK Slavia VŠ Plzeň.

DHC Plzeň A

Hned na úvod přinesl los Áčku největšího konkurenta na postup - Slavoj Tachov. Áčko vstoupilo do zápasu koncentrovaně a brzy vedlo. Tachov však dotáhl a vedení se pak nějakou dobu přelévalo. O poločase svítila na ukazateli remíza. Ve druhé půli byl v první osmiminutovce lepší Tachov. Pak se ale naše děvčata více soustředila v obraně, v brance se rozchyala Nela Langerová a v útoku jsme se také rozehráli. Nejprve dala srovnávací gól Hofi, pak přidala Laura branku z protiútoku a vzápětí ještě Míša z křídla. Tachov pak ještě snížil na rozdíl jediné branky, ale u nás opět zauříadovaly nejprve Hofi, a pak opět Laura. DHC Plzeň porazilo Tachov 17 : 14. Za tento zápas zaslouží určitě všechny holky pochvalu. Obzlvášť je třeba vyzdvihnout výkon Nelči v brance (druhý poločas 62 % úspěšnost) a Laury v poli - nejen získané míče, ale i branky v důležité chvíli. V minulém zápase proti Tachovu zahrála skvěla Majda, dnes byla tím pověstným žolíkem Laura. Moc jim oběma děkujeme za pomoc a držíme palce na turnaj v Milevsku, kam obě odjely.

Druhé utkání proti HC Plzeň jsme měly převahu od začátku do konce. Bohužel v prvním poločase jsme nedokázaly gólově více odskočit. Druhá půlka už byla výrazně lepší. Dařilo se oběma brankářkám a v útoku se trefovaly všechny hráčky, nejvíce Míša. DHC Plzeň - HC Plzeň 27 : 16.

Třetí utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň se nám vůbec nedařila obrana a Slávie bojovala od začátku do konce. U nás se dařilo nejvíce Viky a Elišce. DHC Plzeň - VŠ Plzeň 26 : 20.

Celkově:

Se ziskem šesti bodů ze tří zápasů určitě můžeme být spokojeni. Každé utkání jsme si vyzkoušeli jinou obranu. Některá se nám dařila více, některá méně. I v útoku jsme střídali povedené akce s hluchými místy. Celkově je určitě na čem pracovat a náš dnešní výkon by opravdu na ty nejlepší týmy v této kategorii nestačil. Na druhou stranu nás těší, že góly dávají všechny hráčky a že dokážeme hrát v tempu poměrně dlouhou dobu.

Hrály:

Baumruková 10, Bažantová E. 2, Hofírková 9, Hýblová 3, Konderová 12, Perglová 12, Polanková 6, Růžková 1, Šerá 2, Vopatová 4, Čásová 7, Štorcová, Zaplatílková 2

Chytaly Langerová 51 %, Zaplatílková 34 %.

DHC Plzeň B

První utkání hrálo Béčko proti Tachovu. Přestože jsme se snažily, bylo vidět, že herní zkušenost je straně Tachovských.  My jsme předvedli několik pěkných akcí. Zejména se dařila spolupráce Sáry a Andy, ale dobře hrála i Aichy. V brance podala velmi dobrý výkon Barča Kaucká. My jsme neproměnili několik jasných šancí, a tak Tachov vyhrál zaslouženě 22 : 13.

Druhé utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň jsme hrály možná ještě o malinko lépe. Bohužel jsme si v obraně nedokázaly poradit se spoluprácí spojky a pivota. V útoku jsme opět měli spoustu šancí, ale úspěšnost střelby jen 30 % a na to se vyhrát nedá. Určitě potěšil výkon Andy, herní aktivita  a dva góly Adélky i pěkná uvolnění Verunky. Přesto jsme prohrály 12 : 18.

Celkově:

Největší naší slabinou byla naše nezkušenost. To se projevovalo hlavně v obraně, kdy jsme byli občas schopni opakovat stejné chyby. Za snahu a aktivitu v útočné fázi zaslouží velkou pochvalu Sára. Radost nám udělal také výkon Andy, která se zlepšuje zápas od zápasu a pomalu získává střeleckou jistotu. Snažily se i ostatní, ale příliš jim to tam nepadalo. Poděkování a pochvalu zaslouží i Maruška Šantorová a Bára Kaucká - obě si úspěšně odbyly premiéru ve starších žákyních.

Hrály:

Aichingerová 4, Bažantová M. 1, Magouta, Mancellari 5, Pechová 3, Podlenová, Radová, Růžičková 2, Wandlová, Zídková 10, Šantorová, Štorcová

Chytala Kaucká 30 %.

2019-10-19 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň