Plzeňská liga mladších žaček (Cheb 13. 10. 2019)

V neděli se v Chebu uskutečnil další turnaj Plzeňské ligy mladších žaček, kam odjela dvě naše družstva ze tří, které máme do soutěže přihlášené – béčko tvořené hráčkami ročníku 2007 doplněné několika minižačkami a céčko složené pouze z ročníku 2008.

DHC Plzeň B

Turnaj pro nás byl především možností dát velký prostor na hřišti z větší části hráčkám, které nehrály v sobotu turnaj mladších žáků. A je potřeba říct, že až na výjimky se holky příležitosti chopily a k vidění byly velmi pěkné výkony.

V prvním zápase proti béčku Kynžvartu se holky možná až příliš přizpůsobily hře soupeře a zejména při osobce mohl být pohyb lepší a obrana důraznější, ale i tak jsme dokázali zápas dovézt k jednoznačnému vítězství (osobka 10:2, celkově 26:6).

To na vítězství v druhém zápasu s Tachovem už se holky nadřely o poznání více. Podařilo se ale pokrýt dvě nejlepší hráčky soupeře a především díky tomu dovést zápas k vítězství (osobka 7:3, celkově 17:10).

Stejně tak i ve třetím zápasu proti Rokycanům musely holky zabrat úplně naplno. Základem úspěchu byla opět velmi dobrá obrana, a i když i vinou únavy už střelba zdaleka nebyla tak přesná, přesto se nám i ve třetím zápasu podařilo zvítězit (osobka 6:3, celkově 15:9).

Celkově turnaj splnil vše, co jsme od něj čekali. Velký prostor dostaly hráčky, na kterých v jiných zápasech až tak velký díl odpovědnosti neleží, a svou roli rozhodně zvládly. Tahouny družstva byly rozhodně ty nejzkušenější hráčky (Bury, Zuny), u nichž je vedle počtu branek potřeba vyzdvihnout především obrovskou bojovnost. Ale pěkné výkony předvedly i další (Naty, Komár, Lůca, Maru, Šuchy) a svou vůbec první branku vstřelila Róza.

Spolehlivě zachytaly i obě brankářky (úspěšnost nad 50%), které se střídaly jak v brance, tak i v poli.

S turnajem i výkonem holek tak můžeme být rozhodně spokojeni.

DHC Plzeň C

Pro nás na druhém turnaji Plzeňské ligy hraném v Chebu jsme porovnaly síly s Kynžvartem A, B a dvěma zápasy s Chebem.

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti Kynžvartu A. První poločas hraný jako osobní obrana, jsme začaly lépe my a ve 4 minutě vedly 3:1. Poté jsme vytvořily několik technických chyb a soupeř se v 7 minutě dotáhla na jednobrankový rozdíl 5:4. Závěr poločasu jsme si již ohlídaly, dvakrát se trefila Vali jednou Kačka a Aneta a my tak vyhrály osobku 9:5. Poté následovaly shout-outy. A hra bez osobky 20minut. Ta se nám vydařila na výbornou. Velmi dobrou obranou jsme nedaly soupeři příliš možností na zakončení a naším rychlým přechodem do útoku jsme naopak soupeře přehrávaly. O vstřelené branky se podělily všechny hráčky, což vedlo k vítězství 17:7. Za velmi pěkný výkon byla odměna v celkové výhře 26:12.

Druhý zápas proti Kynžvartu B, byl jak přes kopírák - velmi podobný tomu prvnímu. V osobní obraně jsme nevytvořily tolik chyba vyhrály 12:7 a ve hře opět s dobrou obranou a rychlou hrou nedaly soupeři šanci a vyhrály 16:7. I v tomto zápase se střelecky prosadily všechny hráčky. V celkovém součtu výhra 28:14.

Ke třetímu zápasu jsme nastoupily proti domácímu Chebu. Hned od začátku bylo jasné, že to vůbec nebude lehké utkání.Za Cheb nastupovaly převážně hráčky ročníku 2007, na kterých byla znát herní zkušenost. Vrhly jsme se tedy po hlavě do prvního poločasu (osobní obrany) a začaly bojovat o každý míč. Velmi nepříjemnou obranou a včasným přerušováním jsme soupeři nedaly vůbec šanci na zakončení. Naopak jsme získávaly míče a rychlým přenesením hry a přesným zakončením jsme skórovaly až na poločasový výsledek 10:2 pro nás. I ve hře jsme stále pokračovaly v dobé obraně, která byla pro soupeřeb řekla bychb až hodně nepříjemná. Po celou 20minutovku jsme držely se soupeřkami krok a když ony daly gól, tak my v zápětí taky. Odměnou za náš bojovný výkon byla remíza 7:7. Utkání pro nás bylo silově velmi náročné a jsem ráda, že to holky nevzdaly a byly čestným soupeřem pro domácí Cheb. Odměnou tak byla celková výhra 17:9.

K poslednímu zápasu po půlhodinové pauzičce jsme se opět postavily domácímu týmu z Chebu. Tentokrát, už osobní obrana nebyla tak jednoznačná, ale zato bojovnost nám stále nechyběla. Opět se dařilo včasné přerušování a opět nás to stálo mnoho sil. Holky si opravdu sáhly na dno svých sil a velmi dobým výkonem zvládly osobní obranu vyhrát 7:6. Ve hře bylo vidět, že už toho máme všichni opravdu dost - jak soupeř tak my. Vyhrála tak síla týmu, která byla na naší straně. V utkání se po pěti minutách střídaly dvě šestky a díky tomu zbylo více energie v našich hráčkách. Nebylo vůbec poznat že střídáme, ten kdo byl na hřišti podal 100% výkon. Velmi dobrou obranou a pěknými akcemi se podařilo soupeře porazit 7:5.

Celkově:

Ráda bych opravdu tentokrát pochválila dobrou obranu. Jak v osobní obraně, tak i ve hře si myslím, že jsme dominovali. Dále se mi líbil rychlý přechod do útoku, i když zde stále ještě děláme spoustu technických chyb, ale důležitější je, že stále tlačíme na soupeře, jak z první vlny tak i ze druhé. Trošku nás trápí zakončování ve vyložených šancí. Jinak za podaný výkon na tomto turnaji zaslouží všechny hráčky velkou pochvalu.

Baštářová Verča, Budková Kačka, Budková Bety, Čákorová Nikol, Dostálová Aněžka, Doubková Vali, Hanzlíková Barča, Jungová Štěpánka, Krbcová Nika, Nikodémová Elen, Sedláčková Áďa, Svatoňová Sára, Špačková Anet