1. liga žen - Jindřichův Hradec 27 : 27 DHC Plzeň


1. liga žen - Jindřichův Hradec 27 : 27 DHC Plzeň

Poprvé v nové sezóně nezažívají ženy po závěrečném hvizdu pocit vítězství. V Jindřichově Hradci vybojovaly "pouze" bod za remízu 27:27. V náročném zápase prohrávaly v poločase 15:13, pár vteřin před koncem ale naše hráčky dokonce o jeden gól vedly. Vítězství ztratily až z posledního devítimetrového hodu. V lize tak po remíze zůstavají hráčky plzeňského DHC nadále neporažené a se zápasem k dobru vedou tabulku 1. ligy žen.

Hodnocení zápasu trenérem týmu Richardem Řezáčem:
"Utkání nám nevyšlo po všech stránkách. Snad jedinou pozitivní stránkou byla bojovnost. Jinak jsme ale od úvodního hvizdu za soupeřem zaostávali ve všech činnostech. I přes to jsme stále soupeře nepouštěli do trháku, dotahovali se na něj a v závěru jsme dokonce přehoupli vedení na naši stranu. O druhý bod jsme přišli z posledního devítimetrového hodu. Vítězství jsme si nezasloužili a remízu tak musíme brát jako morální vítězství."

"Hráčky Jidřichova Hradce byly houževnaté a odhodlané podat co nejlepší výkon, to se jim také povedlo. Už před zápasem jsem varoval, že nás nic jednoduchého nečeká, což se potvrdilo. Všichni dobře víme, kde se chybovalo a doufám, že si z toho každá hráčka odnese ponaučení do dalších zápasů. Mrzí mě, jsme vytvářeli elementární chyby v přechodu do rychlého útoku a i v samotném postavení v útočné fázi. Soupeři jsme tím umožnili držet nás pod tlakem celých 60 minut."

"Vymlouvat se na zraněné hráčky nemůžeme. Ty, které nastoupily, mají dostatek zkušeností na to, aby si v situacích, které nastaly, poradily mnohem lépe. Čeká nás velmi pestrý podzim a musíme hodně pracovat na tom, aby jsme udrželi neporazitelnost v soutěži."

2019-10-13 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň