Plzeňská liga starších žaček (6. 10. 2019 Lázně Kynžvart)

V neděli 6.10. odcestovalo družstvo DHC Plzeň "B" na druhý turnaj Plzeňské ligy, který se konal v Lázních Kynžvart, a kde jsme odehráli 4 utkání.

Dva zápasy byly mimo soutěž - s domácím týmem Lázně Kynžvart a týmem Chebu. Dvojzápas s HC Plzeň se již započítával do kvalifikační části Plzeňské ligy.

V prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu. Úvod zápasu se nám nepovedl a brzy jsme ztratili šanci na slušný výsledek (poločas 4:12). Ani v druhých dvaceti minutách se nám nepodařilo lépe bránit a v  útoku méně ztrácet míč. Obraz hry se nezměnil. I přes velmi dobrý výkon Hynkové v brance (48%) zápas skončil 9:22 pro Lázně Kynžvart.

V druhém zápase proti HC Plzeň se nám podařilo od začátku plnit určenou obrannou taktiku, která dobře fungovala a dařilo se tak proměňovat jednoduché branky z rychlých útoku - poločas 8:7. I přesto jsme vstoupili do druhé poloviny s jiným obranným systémem, který fungoval v průběhu ještě lépe. Holky byly o dost lépe fyzicky připraveny a zvítězily 18:9.

Po jednozápasové přestávce jsme znovu nastoupili proti HC Plzeň. Holky si proti soupeřkám již více věřily a bylo to poznat. V zápase jsme si tak mohly od začátku vyzkoušet další obranný systém 1:2:3, který soupeři také nevyhovoval. Poločas 9:6. Podařilo se nám získat spousty míčů, což bylo cílem. Následně se i dařilo proměnit tyto zisky v branky z rychlých útoků. Celý zápas jsme znovu byli lepším týmem. Soupeř opět v druhé polovině nestačil fyzicky. Výsledek 21:9.

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti týmu Chebu. Stejně jako v prvním zápase proti Kynžvartu holky měly "problém" se zpracováním míče. Nedařil se nám rychlý útok a v obranné činnosti to také nevypadalo tak dobře, jako v předchozích dvou zápasech (poločas 5:6). V druhém poločase se nám alespoň podařilo nahradit rychlý útok střelbou z dálky, ale na úspěšný výsledek to nestačilo. Konec 10:15.

Aichingerová 6, Bažantová E. 10, Bažantová M. 7, Hynková, Mancellari 8, Pechová 5, Podlenová, Radová 1, Růžičková 9, Štorcová, Wandlová 5, Záplatíková 2, Zídková 5