Plzeňská liga mladších žáků (Rokycany 29. 9. 2019)

Po sobotním turnaji mladších žaček čekal na holky hned v neděli turnaj mladších žáků v Rokycanech.

Turnaj jsme zahájili se soupeřem, kterému jsme měli rozhodně co vracet, jelikož s béčkem Talentu jsme po velmi špatném výkonu na prvním turnaji prohráli. Tentokrát proto o nějakém podcenění nemohla být ani řeč a na hřišti to tak i od začátku vypadalo. Po celý zápas tým zdobila agresivní obrana, díky které jsme soupeře dostávali pod velký tlak a umožnili mu za celý zápas (10+20 minut) jen 9x vystřelit na branku! Již v osobce se nám podařilo vytvořit náskok (8:4), který jsme pak ve hře dokázali dále navýšit až na celkových 23:8.

Druhý zápas proti Rokycanům byl pro nás velkou neznámou, protože v týmu soupeře bylo několik hráčů, kteří naše holky po fyzické stránce jasně převyšovali. To se projevovalo hlavně v osobce, ve které se je ne vždy dařilo včas pokrývat. V útoku se ale díky lepšímu pohybu dařilo i nám, a proto jsme si připsali cennou výhru 10:9. I ve hře pak byl stav dlouho vyrovnaný (v 10. minutě 15:14), pak však rozhodlo to, že jsme narozdíl od soupeře mohli po celý zápas střídat dvě kompletní šestky a v závěru tak měli více sil. V posledních 5 minutách už jsme soupeři nedovolili skórovat ani jednou a po výborném výkonu zaslouženě zvítězili 24:17.

Poslední zápas proti Slavii Plzeň se hodnotí těžko. I když jsme k němu nastoupili po dlouhé pětizápasové pauze, tak od počátku bylo jasné, že fyzická i herní převaha je jasně na naší straně a otázkou tak bylo jen to, na jakém čísle se skóre zastaví (osobka 14:4, celkově 31:9).

Celkově odehrály holky výborný turnaj, určitě jeden z nejlepších za hodně dlouhou dobu. Po celý den předváděly agresivní obranu, díky které nutily soupeře k chybám a dokázaly přecházet do rychlých útoků. Chyby lze sice najít vždycky, ale s podobným nasazením a chutí do hry (jako v zápasu proti Talentu a zejména Rokycanům) bychom holky chtěli vidět hrát v každém zápasu, bez ohledu na soupeře, který proti nám stojí. Velká pochvala pro všechny!

Hrály: Bezdičková 12 střel / 8 branek, Burjasová 7/6, Březinová 6/4, Košková 9/8, Krejčíková 5/3, Loskotová 9/8, Palečková 4/3, Růžková M. 15/12, Stulíková 5/3, Šollarová 5/3, Vaicová 10/5, Vopatová 18/15

Chytaly: Nyklesová 40%, Vaníková 25%