Plzeňská liga mladších žaček (28. 9. 2019 DHC Plzeň)


Plzeňská liga mladších žaček (28. 9. 2019 DHC Plzeň)

Prvního turnaje Plzeňské ligy v letošní sezóně se zúčastnily mladší žačky. Vzhledem k počtu holek jsme do soutěže přihlásili hned tři družstva, z nichž jedno bylo vytvořeno z hráček ročníku 2008 (označeno bylo jako C) a dvě družstva (označena jako A a B) byla složena vyrovnaně z hráček ročníku 2007 (béčko bylo navíc doplněno talentovanými minižačkami). Cílem účasti v této soutěži (hlavně pro ročník 2007) je především to, aby i hráčky, které nehrají soutěž kluků nebo za starší žačky, mohly dostat velký prostor na hřišti. Několik herně zkušenějších hráček proto dostalo dokonce volno.

DHC Plzeň A

Hned první zápas přinesl souboj áčka s béčkem, ve kterém mělo mírně navrch béčko, jehož hráčky měly o něco větší chuť do hry a převýšily své kamarádky především lepším pohybem bez míče (osobka 6:9, hra 9:14, celkově v součtu obou poločasů 15:23). Ve druhém zápasu proti Rokycanům už hra vypadala o něco lépe, i když zejména v pohybu v osobce stále bylo vidět velké rezervy (osobka 7:5, celkově 17:9).

Ač by se dalo čekat, že se holky z předchozích zápasů poučí, tak jednoznačně nejhorší výkon v osobce předvedly v posledním zápasu s Tachovem. Nedůrazná obrana, špatný pohyb bez míče a velké množství technických chyb vedly k poločasové prohře (7:8). V druhém poločasu se naštěstí výkon zlepšil a i díky fyzické převaze se povedlo skóre otočit (19:11).

Po celý turnaj jsme se střelecky hodně trápili v shot-outech, které se sice již do celkových výsledků nepočítají, ale přesto by se holky měly být schopny prosadit častěji.

Družstvo logicky střelecky táhly především herně zkušenější hráčky, i když množství jednoduchých chyb i u nich bylo větší než obvykle. Ostatní hráčky včetně brankářek (z nich každá odehrála 2 zápasy v poli), mohly určitě velký prostor na hřišti zúročit o trochu více. Svůj úplně první turnaj odehrála Róza, která se s každým dalším tréninkem zlepšuje a příště bude určitě ještě platnější.

Hrály: Bezdičková 12 branek, Březinová 9, Cvačková 5, Kaucká, Klimešová, Krejčíková 6, Madleňáková 2, Nyklesová 5, Růžková A., Stulíková 7, Vaníková 1, Šuchmanová 4

Chytaly: Kaucká 50%, Nyklesová 31%, Vaníková 33%

DHC Plzeň B

Družstvo, které bylo složeno z hráček ročník 2007 a 2009, dokázalo zvítězit ve všech třech sobotních kláních. DHC Plzeň B nastoupilo proti DHC Plzeň A (v osobní obraně zvítězilo 9:6, v normální hře 14:9, celkem tedy 15:23).

Druhé utkání proti VŠ Plzeň B (tým složen z hráček ročník 2008 a 2009). Osobní obrana skončila remízou 4:4 a hra 8.6, celkem 12:10.

Třetí utkání sehrály také proti plzeňské Slavii, ale A týmu. Ten byl složen z hráček ročník 2007. V utkání skončila osobní obrana jen o gól (7:6 pro DHC Plzeň). Normální hra 11:5, celkově 18:11.

Celkově lze výkony v osobní obraně hodnotit jako slabší. Přestože jsme ve všech utkáních bodovaly, tak předvedený výkon nebyl na takové úrovni, jak bychom si představovali. Hlavně jsme zaostávali v obranné fázi. Nechávali jsme soupeřkám příliš mnoho prostoru nejen pro uvolnění, ale i pro přihrávku. Naopak ve hře se dařilo uvolnění téměř všem hráčkám, které se o ně pokusily. Fungovala i spolupráce, přestože některé hráčky se ve stejném týmu potkaly poprvé.

Většina zakončení byla z prostoru 6 m, pak z křídel a z rychlých útoků. Neposledně i z 9 m, ale zde byl poměr vstřelených branek nejnižší, přestože se holky o zakončení pokoušely. Nejvíce se střelecky dařilo Lauře a Koši. Gól na turnaji ale dala každá hráčka. Ani minižačky, které v této kategorii odehrály první turnaj, se vůbec neztratily a ukázaly, že budou platnou součástí družstva.

Doplňkovou disciplínou byly shot-outy a ty byly v provedení všech týmů na turnaji katastrofální. Průměrně byly vstřeleny pouhé 4 body. Do branky se postavily Červená a Hodlová a ani jedna se za svůj výkon stydět nemusí, ba naopak, obě zaslouží pochvalu.

Hrály: Vopatová 15, Košková 10, Burjasová 2, Loskotová 5, Palečková 6, Červená 2, Hodlová 1, Rittichová 5, Poskočilová, Samcová 3, Šerá 2, Svobodová 2

DHC Plzeň C

Tento tým je složen pouze hráček ročník 2008, které jsou nováčky v kategorii mladších žaček. Do všech zápasů holky nastoupily s chutí a velkým odhodláním předvést co nejbojovnější výkon a zkusit nově nacvičené kombinace. V osobní obraě jsme výborně bránily a nedaly soupeřkám moc prostoru pro uvolnění. Hráčky jsme držely hodně na těsno a díky tomu jsme zvládly ve třech utkáních dvakrát vyhrát a jednou remizovat. Ve hře jsme také jednou remizovaly a dvě utkání vyhrály. V cekovém součtu osobní obrany a hry se podařilo vyhrát se Slávií A 16:13, se Slávií B 19:14 a s Tachovem 21:3. Herní projev byl velmi pohledný. Dařil se nám rychlý přechod a uvolnění 1 : 1. O střelbu z dálky jsme se pokoušely a nějaké góly z dálky jsme také dávaly. Nejvíce ale ze vzdálenosti 6m a z křídel.

Rozhodně se holky v Plzeňské lize neztratily.

Hrály: Budková A., Budková K., Baštářová, Doubková, Dostálová, Č8korová, Hanzlíková, Krbcová, Jungová, Nikodemová, Špačková, Sedláčková, Svatoňová

2019-09-29 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň