Hájecká mini 6+1 21. 9. 2019

Ostrý start začal i pro minižačky (2009) v pražských Hájích 21. 9. 2019. Na jednodenním turnaji se utkaly s týmy z Ivančic,  Strakonic, Milevska, Slávie Praha a pražských Hájí.

První zápas nás čekal soupeř ze Strakonic. Začátek zápasu odpovídal prvnímu zápasu sezony. Hodně padal míč a kupily se technické chyby. Ani do branky jsme se nemohly trefit a díky tomu jsme v poločase vedly jen o 2 góly. V druhé polovině utkání došlo ke zlepšení. Zpřesnily jsme přihrávky a střelbu. Zápas jsme tak dovedly do vítězného konce 7:3.

Druhý zápas nás čekaly domácí Háje. V tomto zápase jsme již byly více koncentrované. Hned od úvodního hvizdu jsme se ujaly vedení. Dařily se rychlé přechody a my tak snadno navyšovaly skóre. Zápas skončil naší výhrou 11:2.

Třetí zápas jsme hrály proti Ivančicím. Jednalo se o zápas s výkonnostně srovnatelným soupeřem. Hned začátek zápasu byl zmateční, během 5 minut jsme 6x ztratily míč. Až první branka Vendy uklidnila hru. V brance nás držela Rozárka podpořená hezkou obranou, kterou dirigovaly Viky, Julča a Bety. V útoku se bojovností a střelbou přidaly i další hráčky a my tak zápas dotáhly do vítězného konce 12:5.

Další utkání jsme nastoupily proti pražské Slavii. I toto utkání přineslo pohlednou házenou. Opět velmi dobře fungovala obrana a pokud už se soupeř dostal do střelby, zastavila ho dobře chytající Denisa. V útoku nám vycházel přechod, jen koncovka vázla. Místo toho, abychom v poločase vedly o osm branek, byl rozdíl v polovině zápasu o pouhé 3 branky (4:1). V druhém poločase jsme pokračovaly v dobré obraně a zlepšily zakončování. Utkání jsme dotáhly do dalšího vítězného konce 8:4.

Páté a poslední utkání jsme nastoupily proti Milevsku. Toto utkání bylo finálové. Bylo jasné, že tým, který vyhraje, bere zlaté medaile. Utkání rozhodně nebylo jednoduché. Sice jsme jako první vstřelily branku, ale jinak jsme celý zápas tahaly za kratší konec. Byly chvíle, kdy jsme prohrávaly o tři branky. Holky se z toho ale nezhroutily a pořád bojovaly o změnu nepříznivého výsledku. To se jim po malých krůčcích dařilo a v posledních 30 vteřinách otočily stav zápasu a vyhrály 7:6. V tomto utkání se střelecky dařilo Róze a vzadu opět fungovala obrana. A my se na konci turnaje radovaly z nejcennějšího kovu.

Celkově:

Jako každý turnaj byl pro nás i tento přínosem. A jako každý turnaj ukázal nedostatky. Pořád některým hráčkám chybí odvaha střílet na branku a jiným přesné zakončení.

V obraně nejvíce bojovaly Viky Vávrová, Vendy Samcová a Bety Poskočilová. Tahouny v útoku byly Lůca Rittichová, Róza Červená a Julča Šerá. Na turnaji si téměř každá hráčka vstřelila branku a určitě si vyzkoušela více postů. Za první turnaj a zlatou medaili si všechny hráčky zaslouží pochvalu (odměnou jim byla při cestě domů návštěva McDonalda.