Plzeňská liga starších žaček (DHC Plzeň 21. 9. 2019)

V sobotu 21. 9. odstartovala Plzeňská liga starších žaček. Hrálo se v hale 31. ZŠ Plzeň, a tak měly hráčky DHC Plzeň výhodu domácího prostředí.

Plzeňská liga je rozdělena do dvou částí: kvalifikační (z té postoupí vítěz přímo do Žákovské ligy) a nadstavbové (tam se budeme potkávat i s týmy z Karlovarského kraje a bude se bojovat o vítěze Plzeňské ligy).

DHC Plzeň A:

K prvním utkání nastoupily tradičně oba týmy DHC Plzeň, družstvo A proti družstvu B.

Po dobu prvních dvaceti minut se spoluhráčky pouze oťukávaly, než zjistily, že jsou to soupeřky a že se hraje nejen o body, ale i o následnou nominaci do Žákovské ligy či její kvalifikace. V průběhu druhého poločasu již DHC "A" lépe proměňovalo své brankové příležitosti a vyhrálo 29:22.

Ve druhém zápase nás čekal Tachov, se kterým máme dlouhodobě špatnou bilanci a bude to jeden z nejsilnějších týmů v Plzeňské lize. Hráčky přistoupily k utkání zodpovědně s nasazením a výjimečně i s bojovností, což byl po celé utkání rozhodující faktor. Tachov od začátku tahal za kratší konec, měl menší vůli po vítězství. DHC "A" vedlo skoro po celý zápas poločas byl 11:10 pro DHC. I ve druhém poločase jsme hrály velmi dobře. Podařilo se nám minimalizovat chyby v dobře fungující obraně. V útoku se dařilo proměňovat a po skvělém týmovém výkonu mohly hráčky z DHC zaslouženě slavit "první" důležité vítězství v sezoně. Utkání skončilo výsledkem 21:19 pro DHC Plzeň.

Času na odpočinek však nebylo mnoho a bylo potřeba se soustředit na celý turnajový den, již za pár minut nás čekal další zápas. K dalšímu utkání jsme nastoupily proti HK Slavia VŠ Plzeň. Z počátku bylo trochu znát předchozí důležité utkání. Proto se na hřiště tentokrát dostaly všechny hráčky a první poločas tak vypadal ještě vyrovnaně, alespoň výsledkově (11:9 pro DHC). DHC "A" však bylo celých 40 minut lepším týmem, a to i přesto, že hrálo v poněkud neobvyklé sestavě, tak vyhrálo 24:21.

Poslední zápas nastoupily znovu proti sobě děvčata z DHC "A" vs. "B". Bohužel tentokrát bylo opět, jak bývá bohužel naším špatným zvykem, přistoupeno k rozcvičení velmi nezodpovědně. Z toho pramenilo spousty nevynucených chyb, ve formě zahozených míčů a neproměněných střel v útoku, kdy hráčky nechaly v prvním poločase velmi vyniknout brankářku B týmu Kiki Hynkovou. Poločas 13:9 pro Áčko. V obranné činnosti, kdy jsme si potřebovaly vyzkoušet i další obranné systémy, jsme už nebyly tak zodpovědní na nohou, z čehož pramenilo dost individuálních chyb = zbytečně moc obdržených branek. Přesto DHC "A" zaslouženě zvítězilo i v posledním utkání 29:22.

V prvním kole Plzeňské ligy tak hráčky DHC "A" dobře vykročily, nicméně o přímém postupujícím rozhodne až druhý turnaj, který Áčko odehraje na VŠ Plzeň 19. 10.

Baumruková 9, Bažantová E. 9, Hofírková 17, Hýblová 4, Konderová 10, Perglová 9, Polanková 3, Růžková 12, Šerá 2, Stulíková, Vaicová 6, Čásová 14, Štorcová

DHC Plzeň B

Béčko začalo turnaj poměrně dobrým výkonem proti Áčku. Zejména první poločas prvního utkání holky statečně držely krok s daleko zkušenějšími a silově vybavenějšími soupeřkami. Ve druhém poločase už jsme bohužel trochu odpadly a prohrály 11:21.

I ve druhém utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň jsme předvedly velmi dobrý první poločas. Dokázaly jsme držet krok a prohrávaly jen o tři branky. Bohužel ve druhém poločase jsme z 15ti střeleckých pokusů proměnily jen čtyři, a proto Slavia zvítězila poměrně vysokým rozdílem 23:12.

Třetí utkání proti Tachovu jsme tentokrát předvedly dva vyrovnané poločasy. Obrana už fungovala poměrně lépe a dokázaly jsme vstřelit hned 14 branek. Bohužel 22 jsme obdržely, a tak Tachov vyhrál 22:14.

V posledním utkání proti Áčku jsme se oba týmy zaměřily na obranu 1:2:3 a bohužel ani jeden tým nefungoval v obraně ideálně. Holky je ale potřeba pochválit za střeleckou aktivitu - 22 vstřelených branek je velmi dobrou vizitkou. Áčko zvítězilo 29:22.

Aichingerová 5, Bažantová M. 3, Bezdičková 8, Magouta, Mancellari 12, Pechová 6, Podlenová, Radová, Růžičková 11, Šollarová 8, Wandlová 2, Zídková 3.