Plzeňská liga starších žaček (DHC Plzeň 21. 9. 2019)


Plzeňská liga starších žaček (DHC Plzeň 21. 9. 2019)

V sobotu 21. 9. odstartovala Plzeňská liga starších žaček. Hrálo se v hale 31. ZŠ Plzeň, a tak měly hráčky DHC Plzeň výhodu domácího prostředí.

Plzeňská liga je rozdělena do dvou částí: kvalifikační (z té postoupí vítěz přímo do Žákovské ligy) a nadstavbové (tam se budeme potkávat i s týmy z Karlovarského kraje a bude se bojovat o vítěze Plzeňské ligy).

DHC Plzeň A:

K prvním utkání nastoupily tradičně oba týmy DHC Plzeň, družstvo A proti družstvu B.

Po dobu prvních dvaceti minut se spoluhráčky pouze oťukávaly, než zjistily, že jsou to soupeřky a že se hraje nejen o body, ale i o následnou nominaci do Žákovské ligy či její kvalifikace. V průběhu druhého poločasu již DHC "A" lépe proměňovalo své brankové příležitosti a vyhrálo 29:22.

Ve druhém zápase nás čekal Tachov, se kterým máme dlouhodobě špatnou bilanci a bude to jeden z nejsilnějších týmů v Plzeňské lize. Hráčky přistoupily k utkání zodpovědně s nasazením a výjimečně i s bojovností, což byl po celé utkání rozhodující faktor. Tachov od začátku tahal za kratší konec, měl menší vůli po vítězství. DHC "A" vedlo skoro po celý zápas poločas byl 11:10 pro DHC. I ve druhém poločase jsme hrály velmi dobře. Podařilo se nám minimalizovat chyby v dobře fungující obraně. V útoku se dařilo proměňovat a po skvělém týmovém výkonu mohly hráčky z DHC zaslouženě slavit "první" důležité vítězství v sezoně. Utkání skončilo výsledkem 21:19 pro DHC Plzeň.

Času na odpočinek však nebylo mnoho a bylo potřeba se soustředit na celý turnajový den, již za pár minut nás čekal další zápas. K dalšímu utkání jsme nastoupily proti HK Slavia VŠ Plzeň. Z počátku bylo trochu znát předchozí důležité utkání. Proto se na hřiště tentokrát dostaly všechny hráčky a první poločas tak vypadal ještě vyrovnaně, alespoň výsledkově (11:9 pro DHC). DHC "A" však bylo celých 40 minut lepším týmem, a to i přesto, že hrálo v poněkud neobvyklé sestavě, tak vyhrálo 24:21.

Poslední zápas nastoupily znovu proti sobě děvčata z DHC "A" vs. "B". Bohužel tentokrát bylo opět, jak bývá bohužel naším špatným zvykem, přistoupeno k rozcvičení velmi nezodpovědně. Z toho pramenilo spousty nevynucených chyb, ve formě zahozených míčů a neproměněných střel v útoku, kdy hráčky nechaly v prvním poločase velmi vyniknout brankářku B týmu Kiki Hynkovou. Poločas 13:9 pro Áčko. V obranné činnosti, kdy jsme si potřebovaly vyzkoušet i další obranné systémy, jsme už nebyly tak zodpovědní na nohou, z čehož pramenilo dost individuálních chyb = zbytečně moc obdržených branek. Přesto DHC "A" zaslouženě zvítězilo i v posledním utkání 29:22.

V prvním kole Plzeňské ligy tak hráčky DHC "A" dobře vykročily, nicméně o přímém postupujícím rozhodne až druhý turnaj, který Áčko odehraje na VŠ Plzeň 19. 10.

Hrály:

Baumruková 9, Bažantová E. 9, Hofírková 17, Hýblová 4, Konderová 10, Perglová 9, Polanková 3, Růžková 12, Šerá 2, Stulíková, Vaicová 6, Čásová 14, Štorcová

DHC Plzeň B

Béčko začalo turnaj poměrně dobrým výkonem proti Áčku. Zejména první poločas prvního utkání holky statečně držely krok s daleko zkušenějšími a silově vybavenějšími soupeřkami. Ve druhém poločase už jsme bohužel trochu odpadly a prohrály 11:21.

I ve druhém utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň jsme předvedly velmi dobrý první poločas. Dokázaly jsme držet krok a prohrávaly jen o tři branky. Bohužel ve druhém poločase jsme z 15ti střeleckých pokusů proměnily jen čtyři, a proto Slavia zvítězila poměrně vysokým rozdílem 23:12.

Třetí utkání proti Tachovu jsme tentokrát předvedly dva vyrovnané poločasy. Obrana už fungovala poměrně lépe a dokázaly jsme vstřelit hned 14 branek. Bohužel 22 jsme obdržely, a tak Tachov vyhrál 22:14.

V posledním utkání proti Áčku jsme se oba týmy zaměřily na obranu 1:2:3 a bohužel ani jeden tým nefungoval v obraně ideálně. Holky je ale potřeba pochválit za střeleckou aktivitu - 22 vstřelených branek je velmi dobrou vizitkou. Áčko zvítězilo 29:22.

Hrály:

Aichingerová 5, Bažantová M. 3, Bezdičková 8, Magouta, Mancellari 12, Pechová 6, Podlenová, Radová, Růžičková 11, Šollarová 8, Wandlová 2, Zídková 3.

2019-09-21 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň