Plzeňská liga mladších žáků (Talent Plzeň 15. 9. 2019)

Premiérový turnaj odehrály v chlapecké soutěži naše mladší žačky (ročník 2007). Do soutěže jsme se přihlásili především z toho důvodu, abychom holkám umožnili poměřit se i s fyzicky vyspělejšími soupeři, a v tomhle ohledu určitě turnaj splnil naše očekávání. Novinkou oproti loňsku je to, že oba poločasy (osobka i hra) se sčítají nyní dohromady a trháky o poločasu se do výsledku nijak nepočítají.

První zápas proti áčku Slavie byl vyrovnaný jen na začátku. Proti mladšími soupeři měly holky navrch ve všech ohledech a jasně zvítězily jak v osobce (13:3), tak i celkově (20:7). Druhý zápas proti Talentu A už ale musely přidat o poznání více. V osobce nám nevyšel úvod a soupeře jsme pustili do vedení 2:5. Po prostřídání se však hra zpřesnila a nakonec se výsledek podařilo otočit (9:7). Stav byl dlouho vyrovnaný i ve druhém poločasu (ještě ve 12.minutě bylo skóre 17:15), ale závěr vyšel lépe nám (25:20).

Třetí zápas proti Šťáhlavům byl náš jasně nejlepší v turnaji. Proti soupeři, jehož několik hráčů holky výrazně fyzicky převyšuje, jsme se statečně prali celý zápas, a nebýt nepřesné koncovky, mohl být pro nás výsledek ještě příznivější. Nakonec jsme po velmi dobrém výkonu jak osobku, tak i hru prohráli se ctí shodně o 3 branky (celkově 24:18).

Nikoliv poprvé přišlo po pěkném zápasu kruté vystřízlivění, které mělo tentokrát na svědomí béčko Talentu (béčko jen papírově, protože družstva byla složena vyrovnaně). Holky soupeře zjevně podcenily, do zápasu vstoupily zcela nekoncentrovaně a kupily jednu technickou chybu za druhou. Osobku jsme po katastrofálním výkonu bez pohybu prohráli 4:7. Bohužel ani ve hře se vůbec nedařilo a i když času na obrat bylo dostatek, tak soupeř si kvůli naší nedůrazné obraně a nepřesné střelbě náskok z osobky udržoval až do konce (13:17).

Celkově turnaj ukázal, že rozhodnutí přihlásit se do této soutěže bylo správné, jelikož s podobně vyspělými soupeři se v dívčí kategorii tak často nepotkáme. Pokud se holky vyvarují výpadků, jaký nás postihl v posledním zápasu, tak určitě nebudeme v soutěži jen do počtu. V každém případě je však stále na čem pracovat, protože turnaj nám odhalil řadu nedostatků.

Hrály: Bezdičková (19 střel / 12 branek), Burjasová (9/6), Březinová (9/4), Košková (10/6), Krejčíková (8/7), Loskotová (7/6), Růžková M. (14/11), Stulíková (8/5), Šantorová (8/4), Šollarová (24/11), Vaicová (13/9), Vopatová (13/10)

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová