Žirovnický pohár (13.-15.9.2019)

Druhý zářijový víkend zavítaly starší žačky DHC Plzeň již tradičně na Vysočinu na Žirovnický pohár.

Prvni turnajové utkání jsme odehrály proti Hájům. Stejně jako na turnaji ve Stupavě jsme v prvním zápase byly zaskočeni rychlostí i agresivitou soupeře. Hrály jsme velmi naivně a dělaly minižákovské chyby (8 ztracených míčů). Také střelba měla nízkou úspěšnost. Prohrály jsme 8:13.

Druhé utkání proti Písku bylo zápasem dvou zcela rozdílných poločasů. My jsme měly nekoncentrovaný začátek, opět jsme dělaly školácké chyby a nevěděly si rady se soupeřovou obranou 1:5. Brankářky si nesáhly na míč a střelkyně se nemohly trefit. Poločas jsme prohrály 2:8. Do druhého poločasu jako by nastoupil jiný tým. Dobře jsme bránily, v útoku se dařila spolupráce s pivotem. Postupně jsme ukrajovaly z náskoku soupeřek, ale na body to nestačilo. Prohrály jsme 11:13.

Třetí utkání jsme hrály proti Ivančicím. Do utkání jsme vstoupily zodpovědně a konečně jsme velmi dobře bránily. I v útoku jsme se snažily, připravily jsme si řadu pěkných příležitostí, které jsme bohužel neproměnily. S úspěšností střelby 26% se bohužel vyhrát nedá. Prohrály jsme 5:10.

Další zápas byl proti domácí Žirovnici. První poločas jsme se nedokázaly srovnat v obraně a tahaly za kratší konec (poločas jsme prohrály o dva). Ve druhém poločase jsme se zlepšily a postupně dotahovaly. Nakonec jsme prohrály o jediný gól 13:14.

Odpolední utkání proti Třeboni jsme konečně hrály soustředěně od začátku až do konce. Výborně zahrály všechny tři spojky (Čása, Hofi i Viky) a v brance holky podržela Kiki Hýblová. Dobře jsme bránily. Trpělivou hrou jsme se propracovaly k prvnímu vítězství v turnaji 15:13.

Poslední čtvrteční utkání jsme nastoupily proti Baníku Most. Začaly jsme dobře, ale bohužel jsme  neproměnily několik jasných brankových příležitostí a udržely krok se soupeřem jen první poločas. Ve druhém už byl lepší Most a zaslouženě vyhrál 13:9.

V neděli ráno jsme nastoupily proti Tachovu. V prvním poločase jsme byly herně mírně lepší, ale převahu jsme nedokázaly přeměnit v gólový náskok. Ve druhém poločase jsme nepřesně střílely a zbytečně ztratily spoustu míčů. I přes velmi dobrý výkon Naty Záplatíkové v brance 40% jsme prohrály 9:12.

Posledním turnajovým soupeřem nám byl Havlíčkův Brod.

Celkově:

Turnaj jsme odehrály s bilancí  1 výhry,  1 remízy a 6 proher. V prvních zápasech byla vidět velká nesehrannost, postupně se to ale zlepšovalo. Hráčky se úspěšně sžily s novým obranným systémem. Bohužel stále je vidět proti ostatním týmům velká nezkušenost a menší množství odehraných zápasů. Pozitivní je, že s každým soupeřem jsme dokázaly držet krok, na druhou stranu téměř ve všech zápasech jsme udělaly více chyb než soupeřky, jak v obraně tak i v útoku, a to bylo pro úspěšnější výsledky rozhodující. Na velmi vyrovnaném turnaji, kde každý alespoň jednou prohrál a předposlední tým měl tři výhry, jsme skončily na posledním místě.

Baumruková 5, Bažantová Eva 4, Bažantová Martina 1, Čásová 20, Hofírková 19, Hýblová 10, Mancellari 6, Perglová 12, Polanková 3, Wandlová, Zaplatílková, Zídková