Žirovnický pohár (13.-15.9.2019)


Žirovnický pohár (13.-15.9.2019)

Druhý zářijový víkend zavítaly starší žačky DHC Plzeň již tradičně na Vysočinu na Žirovnický pohár.

Prvni turnajové utkání jsme odehrály proti Hájům. Stejně jako na turnaji ve Stupavě jsme v prvním zápase byly zaskočeni rychlostí i agresivitou soupeře. Hrály jsme velmi naivně a dělaly minižákovské chyby (8 ztracených míčů). Také střelba měla nízkou úspěšnost. Prohrály jsme 8:13.

Druhé utkání proti Písku bylo zápasem dvou zcela rozdílných poločasů. My jsme měly nekoncentrovaný začátek, opět jsme dělaly školácké chyby a nevěděly si rady se soupeřovou obranou 1:5. Brankářky si nesáhly na míč a střelkyně se nemohly trefit. Poločas jsme prohrály 2:8. Do druhého poločasu jako by nastoupil jiný tým. Dobře jsme bránily, v útoku se dařila spolupráce s pivotem. Postupně jsme ukrajovaly z náskoku soupeřek, ale na body to nestačilo. Prohrály jsme 11:13.

Třetí utkání jsme hrály proti Ivančicím. Do utkání jsme vstoupily zodpovědně a konečně jsme velmi dobře bránily. I v útoku jsme se snažily, připravily jsme si řadu pěkných příležitostí, které jsme bohužel neproměnily. S úspěšností střelby 26% se bohužel vyhrát nedá. Prohrály jsme 5:10.

Další zápas byl proti domácí Žirovnici. První poločas jsme se nedokázaly srovnat v obraně a tahaly za kratší konec (poločas jsme prohrály o dva). Ve druhém poločase jsme se zlepšily a postupně dotahovaly. Nakonec jsme prohrály o jediný gól 13:14.

Odpolední utkání proti Třeboni jsme konečně hrály soustředěně od začátku až do konce. Výborně zahrály všechny tři spojky (Čása, Hofi i Viky) a v brance holky podržela Kiki Hýblová. Dobře jsme bránily. Trpělivou hrou jsme se propracovaly k prvnímu vítězství v turnaji 15:13.

Poslední čtvrteční utkání jsme nastoupily proti Baníku Most. Začaly jsme dobře, ale bohužel jsme  neproměnily několik jasných brankových příležitostí a udržely krok se soupeřem jen první poločas. Ve druhém už byl lepší Most a zaslouženě vyhrál 13:9.

V neděli ráno jsme nastoupily proti Tachovu. V prvním poločase jsme byly herně mírně lepší, ale převahu jsme nedokázaly přeměnit v gólový náskok. Ve druhém poločase jsme nepřesně střílely a zbytečně ztratily spoustu míčů. I přes velmi dobrý výkon Naty Záplatíkové v brance 40% jsme prohrály 9:12.

Posledním turnajovým soupeřem nám byl Havlíčkův Brod.

Celkově:

Turnaj jsme odehrály s bilancí  1 výhry,  1 remízy a 6 proher. V prvních zápasech byla vidět velká nesehrannost, postupně se to ale zlepšovalo. Hráčky se úspěšně sžily s novým obranným systémem. Bohužel stále je vidět proti ostatním týmům velká nezkušenost a menší množství odehraných zápasů. Pozitivní je, že s každým soupeřem jsme dokázaly držet krok, na druhou stranu téměř ve všech zápasech jsme udělaly více chyb než soupeřky, jak v obraně tak i v útoku, a to bylo pro úspěšnější výsledky rozhodující. Na velmi vyrovnaném turnaji, kde každý alespoň jednou prohrál a předposlední tým měl tři výhry, jsme skončily na posledním místě.

Hrály:

Baumruková 5, Bažantová Eva 4, Bažantová Martina 1, Čásová 20, Hofírková 19, Hýblová 10, Mancellari 6, Perglová 12, Polanková 3, Wandlová, Zaplatílková, Zídková

2019-09-14 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň