Zlatý začátek nové sezóny (Vršovice Handball Cup - mladší žačky 2007)


Zlatý začátek nové sezóny (Vršovice Handball Cup - mladší žačky 2007)

Prvním turnajem nové sezóny byl pro mladší žačky (ročník 2007) Vršovice Handball Cup, kterého se toto družstvo zúčastnilo vůbec poprvé. Po prázdninové pauze vyplněné soustředěním v Tachově a tréninky v Plzni byla na holkách vidět velká chuť do hry.  Jako vždy na turnaj jelo 14 hráček, které se včetně brankářek po celý turnaj rovnoměrně střídaly, což se v rozhodujících okamžicích ukázalo jako klíčové.

Pátek

První zápas byl trochu vlažnější a udělali jsme několik jednoduchých chyb, ale i tak jsme béčko plzeňské Slavie, tvořené šikovnými mladšími hráčkami jasně přehráli (13:4). To druhý zápas proti Dunajské Stredě už byl o něčem jiném. I když se úplně nedařilo pokrýt spolupráci s výbornou pivotkou soupeře, tak to byla právě agresivní obrana, kterou jsme slovenské hračky nutili k chybám a ty trestali z rychlých útoků. Především díky obrovské bojovnosti jsme velmi silného soupeře (celkově čtvrtý v turnaji) přetlačili 11:9 a udělali důležitý krok v cestě za medailí.

Jak to tak bývá, tak po jednom výborném výkonu přišel zápas, za který jsme určitě chválit nemohli. Ještě než nastoupily holky na hřiště, už v hlavách slavily vítězství. Tomu pak odpovídalo i nasazení, díky kterému soupeř z Jindřichova Hradce vzdoroval až nečekaně dlouho. Po jasně nejhorším výkonu v turnaji jsme zvítězili 15:10. Poslední večerní zápas s Pískem A (jednalo se ale o slabší družstvo tohoto klubu) už byl ale ve znamení snadné výhry (17:3).

Sobota

V sobotu si holky mohly trochu přispat, protože první zápas s Hájemi jsme hráli až v 10:30. Kromě prvních 3 minut, kdy se pomalu rozehrávaly, předvedly holky výborný výkon a soupeře, který s námi postoupil do finálové skupiny, jasně porazily (16:6).

Druhý sobotní zápas proti Kynžvartu nepatřil mezi úplně povedené. Se soupeřem, kterého fyzicky jasně převyšujeme, jsme se především v úvodu hodně trápili v útoku, a i když nakonec výsledek vypadal jednoznačně (18:3), tak jednoduchých chyb jsme udělali až příliš.

V posledních dvou sobotních zápasech si trenérskou premiéru v pozici hlavních koučů odbyli Lenka s Martinem a zvládli ji na jedničku, i když to vůbec neměli snadné. Oranžová Slavia Praha kousala o něco více, než jsme čekali, a o výsledku se rozhodlo až v druhém poločasu (12:6).

Do finálové skupiny o 1. – 6. místo jsme postoupili se 4 body za výhry s Dunajskou Stredou a Hájemi. Prvním finálovým a posledním sobotním soupeřem byla Olomouc. Vstup do utkání výrazně lépe vyšel soupeři (3:6). Po změně obranného systému se ale podařilo eliminovat šikovnou rozehrávku soupeře a nakonec zápas i otočit (16:9).

Neděle

V neděli nás čekali již jen dva soupeři, a sice dvě nejsilnější družstva z druhé skupina - Písek a červená Slavia Praha. S Pískem jsme po celý zápas výborně bránili, ale v prvním poločasu se nám vůbec nedařilo v útoku (poločas 3:2). Ve druhém jsme ale zpřesnili hru, konečně se začali trefovat a když soupeři došly síly, v poslední pětiminutovce jsme je šesti brankami dorazili (12:5).

Poslední zápas proti Slavii tak byl soubojem o zlato, i když jsme před zápasem věděli, že nám stačí i remíza (Slavie nečekaně prohrála s Hájemi). Podobně jako proti Písku byl zápas dlouho vyrovnaný (poločas 6:4) a ještě 10min před koncem zdaleka nebylo rozhodnuto (9:6). Závěr ale opět rozhodlo na jedné straně to, že jsme mohli rozdělit síly mezi více hráček, ale i to, že jsme tvrdou obranou dokázali znechutit hru klíčovým hráčkám soupeřek. Střelecký uragán v závěru tak byl pro soupeře možná až příliš krutý a výsledek rozložení sil na hřišti až tolik neodpovídal (15:7).

Celkově jsme tak turnaj prošli sice bez ztráty bodu, ale vítězství v turnaji se vůbec nerodilo lehce. Zejména zápasy s Dunajskou Stredou, Olomoucí, Pískem a červenou Slavií Praha měly velmi vysokou kvalitu a holky musely zapnout úplně na maximum, aby uspěly.

Základem vítězství byla jednoznačně výborně fungující obrana na čele se spolehlivě chytajícími brankářkami. Díky ní se dařilo získávat míče a zakončovat z rychlých útoků. Rezervy lze naopak stále vidět v útoku proti postavené obraně, kde chybí více střelby z dálky.

Celkově ale nelze první turnaj sezóny hodnotit jinak, než pozitivně. Holky potvrdily předpoklady, že letos by měly patřit mezi nejsilnější týmy, a to jak vzhledem k věkovému složení (družstvo je vytvořeno jen z ročníku 2007, což u ostatních družstev není), tak i vzhledem k herním zkušenostem (některé holky začínají již osmou sezónu). Vstup do nové sezóny tak vyšel na jedničku a doufejme, že v takto kvalitních výkonech budou holek nejen pokračovat, ale že budou mít chuť na sobě i dále pracovat a zlepšovat se.

Z jednotlivců nelze nikoho vyzdvihnout, protože všechny holky mají na tomto úspěchu velký podíl a bez ohledu na to, kdy byl právě na hřišti, měla naše hra stále vysokou kvalitu. Pochválit je proto potřeba úplně všechny, včetně rodičů za pomoc s dopravou a fandění.

Hrály: Bezdičková, Březinová, Burjasová, Košková, Krejčíková, Loskotová, Růžková M., Stulíková, Šantorová, Šollarová, Vaicová, Vopatová

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová

2019-09-09 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň