První ostré utkání čeká ženy v rámci Českého poháru!


První ostré utkání čeká ženy v rámci Českého poháru!

detail První ostré utkání čeká ženy v rámci Českého poháru!
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Dlouhá, více než měsíc a půl dlouhá fyzická a taktická příprava je již minulostí a na řadu přichází ostré zápasy. První soutěžní utkání odehrají ženy v sobotu na hřišti Lázní Kynžvart, kde se s domácím celkem utkají v rámci 2. kola Českého poháru žen. Zápas začíná ve 14:00.

Zatímco náš klub byl nasazen rovnou do 2. kola, Kynžvart si musel postup vybojovat. V prvním kole poháru vyrazily hráčky Kynžvartu do blízkého Chebu, kde se utkaly s místní Hvězdou. Divoké a tvrdé utkání, ve kterém padlo 17 dvouminutových trestů a 6 karet (z toho 2 červené) nakonec dotáhly do vítězného konce právě hostující hráčky, které se po závěrečném hvizdu radovaly z výsledku 17:24. Výhru Kyžvartu řídila s šesti vstřelenými góly Nikola Švihnosová, zdatně jí díky využitým sedmimetrovým hodům sekundovala Adéla Pilmajerová (5/3).

Házená se v Kyžvartu hraje od roku 1970, kdy bylo do okresního přeboru přihlášeno první družstvo mladších žaček. Od roku 1975 se v městě koná populární Kynžvarský pohár, jehož tradice trvá až do dnes. Klub se postupně rozrůstal a v dnešní době eviduje téměř všechny věkové kategorie.

Naše ženy se potkají s Kynžvartem v této sezóně minimálně třikrát, krom pohárového utkání se se stejným soupeřem potkají také v 1. lize. Nejprve opět na hostujícím hřišti 27. 10., domácí odveta je předběžně v plánu 14. března.

2019-09-05 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň