Závěr přípravy ženy zvládly, ovládly turnaj v Otrokovicích!


Závěr přípravy ženy zvládly, ovládly turnaj v Otrokovicích!

detail Závěr přípravy ženy zvládly, ovládly turnaj v Otrokovicích!
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Už jenom dva týdny dělí ženské družstvo DHC Plzeň od prvního soutěžního utkání v rámci 1. ligy žen 2019/2020. Po čtyřech přátelských utkáních s německými kluby a dvojzápase s interligovým Pískem zamířily ženy tento pátek na turnaj do Otrokovic, kde je mělo čekat minimálně 5 střetnutí s českými a slovenskými kluby. Nakonec si po postupu do hlavní skupiny zahrály ženy ještě o jeden zápas více. Ani v jednom zápase ale nenarazily na přemožitele a domů se tak vrácí s celkovým triumfem!

Turnaj začal pro tým už v pátek, k večeru sehrál své první utkání s klubem 1. SC Bohumín, které ženy zvládly bez problémů poměrem 28 : 11. Pokračovalo se v sobotu, ženy nejprve vyzvaly svého ligového soupeře Jindřichův Hradec, který porazily 22 : 11 a poté sehrály utkání s dorostem interligových Michalovců. Plzeňský celek opět inkasoval pouze 11 gólů, nastřílet jich stihl 24. Nevídanou sérii stejného počtu obdržených branek dotáhly ženy, které měly už před posledním utkáním jistotu účasti v hlavní skupině, až na čtyři utkání. Poslední zápas v základní skupině nad Slávií Sereď vyhrály 22 : 11.

V hlavní skupině narazily ženy v neděli ráno na pořádají klub, se kterým se v následujících měsících také střetnou v rámci 1. ligy. TJ Jiskra Otrokovice byla prvním týmem, který se dostal přes 11 vstřelených gólů, na výhru to ale nestačilo. Naše ženy zvítězily i v pátém zápase v řadě, tentokráte 17 : 12. Celý turnaj završily zápasem nad Slávií Partizánské, kterou porazily 23 : 16.

6 zápasů, 6 vítězství. Ženy se krom týmového úspěchu mohly radovat i z individuálních cen, ocenění pro nejlepší brankářku získala Michaela Šlehoferová, nejlepší střelkyně byla naše spojka Denisa Franzová! Nakonec se k překvapení našich hráček dostalo i na vyhlašování soutěže v bowlingu, ve které získala naše děvčata pomyslné stříbrné medaile.

Hodnocení turnaje trenérem týmu Richardem Řezáčem:
"Turnaj v Otrokovicích byl pro nás poslední prověrkou před zahájením soutěžního ročníku. Jsme se stavem týmu spokojeni. Povedlo se nám zapojit všechny hráčky a vyzkoušet varianty jak v obranném, tak útočném systému. Díky velmi dobře fungující obraně jsme měli velkou oporu v bráně, což nám umožnilo hrát natlakovou hru jak v první, tak i v druhé vlně. Tato spolupráce vynesla i individuálí ceny pro Míšu Šlehoferovou a Denisu Franzovou.

Myslíme si, že jsme našli optimální složení jednotlivých dvojic, trojic, které si navzájem vyhovují a od toho se bude odvíjet naše další příprava. Samozřejmě jsme našli v jednotlivých činnostech ještě nedostatky a budeme s tím v následujích týdnech pracovat, abychom byli připraveni. Tým se prezentoval velmi dobrou kolektivní hrou a to byl jeden z faktorů, který rozhodl o tom, že v zápasech jsme až na vyjímku s domácími Otrokovicemi dominovali. Právě s Otrokovicemi jsme museli poprvé otáčet nepříznivý vývoj, v úvodu jsme prohrávaly i o 6 branek. Tam děvčata ukázala velmi silnou morální sílu disciplinovaným výkonem po zbytek utkání dotáhla zápas bezpečně do vítězného konce. Daří se nám vštěpit děvčatům dynamický herní styl, kterým se budeme prezentovat i v tomto ročníku!"

2019-09-01 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň