Mladší žačky 2008 na Stupava Cup 2019


Mladší žačky 2008 na Stupava Cup 2019

První turnaj v nové sezóně odehrály mladší žačky 2008 ve slovenské Stupavě.

Na turnaji měli  zastoupení týmy ze Slovenska, z České republiky, z Chorvatska, Rakouska, Slovinska a Maďarska.

První  střetnutí nás  čekal  tým  z brněnských Bohunic. Do zápasu jsme vstoupily s nasazením a odhodláním zvítězit. Anetě se dařila střelba  z dálky a ostatní se přidaly dobrým pohybem a střelbou po uvolnění. Byť tomu výsledek  příliš  neodpovídá, nad tímto soupeřem jsme měli herní převahu. Po 26minutách jsme odcházeli s výhrou 17:13.

Druhý zápas nás čekal soupeř z Rakouska WAT Atzgersdorf Wien. Toto utkání jsme nezvládli hned v začátku. Příliš technických chyb dalo soupeři náskok o pět branek. Byly jsme až příliš pasivní v útoku a v obraně se litovaly a bály se jakéhokolik kontaktu. Ke konci prvního poločasu jsme zjistily, že není takový problém se dostat do soupeřovy obrany a začaly dávat branky. Ve druhém poločase jsme i velmi dobře bránily (zde bych vyzdvihla Sáru) a dokázaly tak druhý poločas remizovat. Byť jsme tento zápas nevyhrály (12:17) mohly být holky se svým výkonem hlavně ve druhém poločase spokojeni.

Třetí utkání jsme hrály proti slovenskému týmu z HK Slovan Došlo Šla B. Začátek utkání jsme  navázaly na dobrý  výkon z druhého poločasu předchozích zápasu. Dařila se střelba, Kuty velmi dobře chytala a my se soupeřem držely krok. To vše jsme už ve druhém poločase nedokázaly udržet, chyběly síly na to, abychom Šale vzdorovaly. Kupily jsme chybu za chybou, a taky do branky nám střelba už tak nedoletěla jako na začátku dne. Soupeř nás tak trestal brankou za brankou a my prohrály vysokým rozdílem 9:22.

Ke čtvrtému utkání jsme nastoupily proti domácí Stupavě.Tento zápas byl jednoznačně nejhezčí z celého turnaje. Měl náboj hned od začátku. Holky v obraně bojovaly jako jeden tým a v útoku předváděly velmi pěknou souhru. K výhře chybělo jen proměňování, protože holky si vytvářely pěkné šance. V zápase se nejvíce dařilo zakončení a průnik do soupeřovy obrany Barče. Také brankářky měly pěkné zákroky. Sice jsme prohrály 12:14, ale líbilo se mi, že holky odcházely že zápasu spokojeni sami se sebou, a i to že se radovaly z každé branky.

Páté utkání nás čekal soupeř z Chorvatska RK Buzet. Tento tým byl velmi nezkušený, a tak od nás dostal nadílku branek 29:2. V tomto zápase si téměř všechny hračky daly branku.

Šesté a zároveň poslední utkání na Stupava cupu jsme odehrály proti MŠO Šturovo. My jsme ve skupině skončily na čtvrtém místě a soupeř na třetím ve své skupině. Bylo tedy předvídatelné, že utkání bude vyrovnané až do konce. Úvod zápasu byl vyrovnaný. My jsme však přidaly na důrazu v útoku, dokázaly se uvolnit a proměnit. Soupeř si sice také šance vytvářel, ale brankářky jejich střely chytaly a nebo se soupeř vůbec netrefil. Poločas byl příznivější pro nás 7:3. Nic ale nebylo rozhodnuto. Šturovo z přesnilo střelbu a začalo se na nás dotahovat. Holky se však nenechaly zlomit. Bojovaly v obraně a v útoku pokračovaly v dobrých akcích a uvolnění, jen zakončení už nebylo tak přesné a někdy až moc ukvapené. I tak jsme slavili vítězství 14:11. Tento zápas se podařil Štepce a Sáře.


Celkově:

První turnaj v kategorii mladších žáček a s míčem velikosti 1 byl pro nás velkou neznámou. Odkryl sice nedostatky, na kterých budeme určitě pracovat, ale hráčkám ukázal, že když budou bojovat a zvýší úsilí mohou se rovnat i se staršími hračkami. Turnaj byl rozhodně přínosem a určitě všechny hračky posunul o kus kupředu. A určitě si všechny dostatečně zahrály a všechny si vstřelily branku. Tři hračky dokonce hrály i za brněnské Bohunice. Kde si opravdu dost zahrály.


Hrály:

Budková Kateřina, Budková Bety, Hanzlíková Barbora, Jungová Štěpánka, Krbcová Nina, Nikodemová Ellen, Poskočilová Bety, Rittichová Lucie, Sedláčková Adéla, Sedláčková Michaela, Svatoňová Sára, Šerá Julie, Špačková Aneta, Nyklesová Natálka

2019-09-01 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň