Mladší žačky 2008 na Stupava Cup 2019

První turnaj v nové sezóně odehrály mladší žačky 2008 ve slovenské Stupavě.

Na turnaji měli  zastoupení týmy ze Slovenska, z České republiky, z Chorvatska, Rakouska, Slovinska a Maďarska.

První  střetnutí nás  čekal  tým  z brněnských Bohunic. Do zápasu jsme vstoupily s nasazením a odhodláním zvítězit. Anetě se dařila střelba  z dálky a ostatní se přidaly dobrým pohybem a střelbou po uvolnění. Byť tomu výsledek  příliš  neodpovídá, nad tímto soupeřem jsme měli herní převahu. Po 26minutách jsme odcházeli s výhrou 17:13.

Druhý zápas nás čekal soupeř z Rakouska WAT Atzgersdorf Wien. Toto utkání jsme nezvládli hned v začátku. Příliš technických chyb dalo soupeři náskok o pět branek. Byly jsme až příliš pasivní v útoku a v obraně se litovaly a bály se jakéhokolik kontaktu. Ke konci prvního poločasu jsme zjistily, že není takový problém se dostat do soupeřovy obrany a začaly dávat branky. Ve druhém poločase jsme i velmi dobře bránily (zde bych vyzdvihla Sáru) a dokázaly tak druhý poločas remizovat. Byť jsme tento zápas nevyhrály (12:17) mohly být holky se svým výkonem hlavně ve druhém poločase spokojeni.

Třetí utkání jsme hrály proti slovenskému týmu z HK Slovan Došlo Šla B. Začátek utkání jsme  navázaly na dobrý  výkon z druhého poločasu předchozích zápasu. Dařila se střelba, Kuty velmi dobře chytala a my se soupeřem držely krok. To vše jsme už ve druhém poločase nedokázaly udržet, chyběly síly na to, abychom Šale vzdorovaly. Kupily jsme chybu za chybou, a taky do branky nám střelba už tak nedoletěla jako na začátku dne. Soupeř nás tak trestal brankou za brankou a my prohrály vysokým rozdílem 9:22.

Ke čtvrtému utkání jsme nastoupily proti domácí Stupavě.Tento zápas byl jednoznačně nejhezčí z celého turnaje. Měl náboj hned od začátku. Holky v obraně bojovaly jako jeden tým a v útoku předváděly velmi pěknou souhru. K výhře chybělo jen proměňování, protože holky si vytvářely pěkné šance. V zápase se nejvíce dařilo zakončení a průnik do soupeřovy obrany Barče. Také brankářky měly pěkné zákroky. Sice jsme prohrály 12:14, ale líbilo se mi, že holky odcházely že zápasu spokojeni sami se sebou, a i to že se radovaly z každé branky.

Páté utkání nás čekal soupeř z Chorvatska RK Buzet. Tento tým byl velmi nezkušený, a tak od nás dostal nadílku branek 29:2. V tomto zápase si téměř všechny hračky daly branku.

Šesté a zároveň poslední utkání na Stupava cupu jsme odehrály proti MŠO Šturovo. My jsme ve skupině skončily na čtvrtém místě a soupeř na třetím ve své skupině. Bylo tedy předvídatelné, že utkání bude vyrovnané až do konce. Úvod zápasu byl vyrovnaný. My jsme však přidaly na důrazu v útoku, dokázaly se uvolnit a proměnit. Soupeř si sice také šance vytvářel, ale brankářky jejich střely chytaly a nebo se soupeř vůbec netrefil. Poločas byl příznivější pro nás 7:3. Nic ale nebylo rozhodnuto. Šturovo z přesnilo střelbu a začalo se na nás dotahovat. Holky se však nenechaly zlomit. Bojovaly v obraně a v útoku pokračovaly v dobrých akcích a uvolnění, jen zakončení už nebylo tak přesné a někdy až moc ukvapené. I tak jsme slavili vítězství 14:11. Tento zápas se podařil Štepce a Sáře.

Celkově:

První turnaj v kategorii mladších žáček a s míčem velikosti 1 byl pro nás velkou neznámou. Odkryl sice nedostatky, na kterých budeme určitě pracovat, ale hráčkám ukázal, že když budou bojovat a zvýší úsilí mohou se rovnat i se staršími hračkami. Turnaj byl rozhodně přínosem a určitě všechny hračky posunul o kus kupředu. A určitě si všechny dostatečně zahrály a všechny si vstřelily branku. Tři hračky dokonce hrály i za brněnské Bohunice. Kde si opravdu dost zahrály.

Budková Kateřina, Budková Bety, Hanzlíková Barbora, Jungová Štěpánka, Krbcová Nina, Nikodemová Ellen, Poskočilová Bety, Rittichová Lucie, Sedláčková Adéla, Sedláčková Michaela, Svatoňová Sára, Šerá Julie, Špačková Aneta, Nyklesová Natálka