Stupava Cup 2019 (starší žačky)

V rámci přípravy na novou sezónu zavítaly starší žačky na Stupava Cup.

Hned první utkání (na které jsme, si bohužel museli počkat až do podvečerních hodin), bylo pro většinu hráček tvrdým střetem s realitou. Kunovice nás převyšovaly nejen silově, ale především herní vyspělostí. My jsme byli zaskočeni rychlostí i agresivitou soupeře. V obraně jsme nestíhali a v útoku jsme se prosazovali jen velmi těžko. Prohráli jsme 7:17.

Druhé utkání (první sobotní) nás čekaly chorvatské soupeřky z Rk Buzet. Dařila se nam obrana a i v útoku jsme si snadno vytvářely dobré střelecké příležitosti a většinou jsme je proměňovali. Výborně hrála Sára Mancellari. Dařilo se Čáse, Elišce,  ale i oběma brankářkám. Vyhráli jsme 20:15.

Třetí utkání jsme hráli proti Dunajské Strede. Do zápasu jsme vstoupili výborně a soupeřky zaskočili dobrou obranou i velkou aktivitou v útoku. Výborně hru organizovala Hofi, skvěle hrály Mája i Míša. Ale ostatní nezůstaly pozadu a brzy se přidaly i Čása, Eliška i Aichy. S vítězem skupiny jsme odehráli fantastické utkání a odešli se vztyčenou hlavou (i kdyz s prohrou 16:18).

Další utkání už tak povedené nebylo. Nastoupili jsme proti Škp Bratislava. Začátek utkání se nám příliš nevydařil a až do desáté minuty jsme zaslouženě prohrávali.  Pak jsme zlepšili obranu. V útoku družstvo táhla Míša, v brance se dařilo oběma brankářkám. Důležité dvě branky z křídla přidala Martina. Po koncentrovaném výkonu ve druhé půli jsme utkání otočili a ve druhé půli už byli lepším týmem. Vyhráli jsme  14:10.

Ze základní skupiny jsme se kvalifikovali do skupiny o 11.-16. Místo. Prvními soupeřkami nám byly hráčky ze Zlína. V emotivním a až zbytečně tvrdém utkání jsme měli po celou dobu mírně navrch a zvítězili 21:18. Výborně hrála opět Míša, střelba z dálky se dařila Hofi i Čáse, neomylná byla Mája. Dařilo se také Záplatě v brance.

Posledni utkání proti Rhk Bánovce nad Bebravou se nám vůbec nevydařilo. Obrana nefungovala a v útoku nám padal míč z ruky. Tentokrát nevycházelo vůbec nic. Prohráli jsme 18:24.

Celkově to byla první herní zkušenost v této sezóně. Rozhodně se nedá hovořit o úspěchu, ale také to nebyl žádný propadák. Zápas s Bratislavou ukázal,  že umíme otočit i špatně rozehrané utkání.  Utkání s Dunajskou Stredou bylo naším nejhezčím, a přestože skončilo naší prohrou, odvedli jsme fantastický výkon. Máme na čem stavět, ale i na čem pracovat. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za snahu, i když některým stále chybí odvaha.

Aichingerová 2, Baumruková 8, Bažantová Eva 2, Bažantová Martina 3, Čásová 13,, Hofírková 26, Hýblová 5, Konderová 13, Mancellari 9, Polanková 12, Šerá, Zídková 3

Chytaly: Langerová 35 %, Zaplatílková 33 %