Přípravy finišují, oddíly odjíždí na turnaje


Přípravy finišují, oddíly odjíždí na turnaje

Hned 4 různé oddíly vyráží na východ, kde zahájí jednu ze závěrečných fází příprav na novou sezónu. Zatímco ženy poměří své síly se soupeři na turnaji v Otrokovicích, obě žákovská družstva a mladší dorostenky zamířila ještě dál, do slovenské Stupavy. Všechny 3 mládežnické kategorie zde od pátku do neděle po vzoru žen změří své síly v rámci mezinárodního turnaje.

Ženy už mají 6 přátelských duelů za sebou. Během nich družstvo experimentovalo se sestavou, jednotlivkyně dostávaly prostor sehrát se s ostatními a zároveň vyzkoušet svoji vlastní fyzickou i herní připravenost. Jak jsme se již dozvěděli minule, pro trenéra týmu Richarda Řezáče je turnaj v Otrokovicích hlavní prověrkou, která má odrazit reálný výsledek více jak měsíční přípravy.

Na turnaj ženy vyráží dnes. Ještě v tento den k večeru odehrají ženy své první utkání v rámci základní skupiny B proti celku SC Bohumín. V sobotu na to naváží trojicí zápasů, ve kterých postupně narazí na Jindřichův Hradec, slovenské Michalovce a taktéž slovenský tým Sereď. Neděle už bude patřit vyřazovacím zápasům.

 

Už včera zamířila velká skupina našeho týmu ještě více na východ, jejich cílová stanice se nachází až ve slovenské Stupavy. Mladší dorostenky, starší a mladší žákyně zde od pátku do neděle sehrají utkání v rámci mezinárodního turnaje "Stupava cup 2019".

Mladší dorostenky byly v konkurenci dalších 15 týmů zařazeny do čtyřčlenné skupiny B. Zde narazí na jednoho českého soupeře - HK Hodonín, a na dva celky z pořadatelské země, tedy na AS Trenčín a MŠO Štúrovo. Všechna tato utkání odehrají během dneška, zítra je na programu vyřazovací část.

Starší žačky ve své základní skupině vyzvou dokonce ještě o jednoho soupeře více. Vedle českých Kunovic a slovenských celků ŠKP Bratislava a Dunajská Streda navíc vyzvou ještě chorvatský celek RK Buzet. Narozdíl od týmu dorostenek se základní část protáhne u starších žaček až do soboty a většinu vyřazovacích zápasů tak případně odehrají až v neděli.

Mladší žačky mají svojí šestičlennou skupinu vůbec nejpestřejší. Vedle Bohunic a slovenských celků Stupava A a Duslo Šaľa B čeká v základní skupině na holky stejně jako u starších kolegyň chorvatský Buzet. Skupinu uzavírá rakouský tým z hlavního města - Atzgersdorf Wien. I zde se utkání základní skupiny budou hrát až do sobotního večera a hlavní utkání ve vyřazovací části čekají na holky v případě úspěchu v základní části až v neděli.

Výsledky budete moci sledovat na facebookovém profilu nebo stránkách týmu HC Tatran Stupava

2019-08-29 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň