Mladší žačky ve Waldkraiburgu (28. - 30. 6. 2019)


Mladší žačky ve Waldkraiburgu (28. - 30. 6. 2019)

Na mezinárodní turnaj do Waldkraiburgu letos poprvé vyrazilo i družstvo mladších žaček (ročníky 2006 a 2007). Zvláštností turnaje je jednak to, že se hraje na přírodní trávě na fotbalovém hřišti a dále i to, že se spí pod stany.

Na turnaj se nakonec přihlásilo 18 hráček, které jsme rozdělili do dvou vyrovnaně složených družstev po 9 hráčkách. Po pátečním příjezdu a drobných komplikacích (pořadatelé nám omylem jedno družstvo zařadili do chlapecké kategorie), které se ale naštěstí podařilo vyřešit, čekala na holky od soboty pořádná porce zápasů. Část z nich totiž vedle zápasů ve své kategorii doplňovala i družstva starších žaček.

V turnaji startovalo celkem 9 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin (každé naše družstvo bylo v jiné skupině). Úroveň soupeřů na turnaji byla proměnlivá a na obě naše družstva vedle slabších soupeřů čekali i dva velmi silní soupeři - Innsbruck a Tachov. Ti byli bohužel nad naše síly a tak obě družstva skončila s jednou porážkou na druhém místě ve svých skupinách.

Těžko pochopitelný systém turnaje následně vytvořil čtvrtfinálové dvojice tak, že se mezi sebou utkali vždy vítěz skupiny s druhým týmem druhé skupiny a zbylé dvě dvojice tvořily týmy na třetích a čtvrtých místech. Pro nás to tak znamenalo, že jsme se již ve čtvrtfinále utkali opět s Tachovem a Innsbruckem, pouze si tyto soupeře obě družstva vyměnila. Nelogicky jsme tak měli silnější soupeře, než kdybychom skončili ve skupině až třetí a hráli s družstvy na čtvrtých místech, která bychom bez větších problémů porazili.

Namísto postupu do semifinále a boje o medaile tak obě družstva po čtvrtfinálových porážkách s pozdějšími finalisty hrála jen o páté až osmé místo. První zápas obě družstva podle očekávání zvádla a tak se holky mohly v posledním neoblíbeném zápasu mezi sebou poprat o páté místo. V něm mělo těsně navrch družstvo označené jako DHC II, které tak skončilo o jednu příčku výše.

Celkově turnaj do puntíku splnil to, co jsme od něj čekali. Pohodové zápasy bez jakéhokoliv tlaku na výsledek, společný pobyt pod stany, krásné venkovní koupaliště, navázání nových kontaktů, procvičení cizích jazyků a především velká porce zábavy. Holkám patří ohromná pochvala, jak se popasovali s extrémně horkým, až neházenkářským počasím (38 stupňů ve stínu, na sluníčku ještě o hodně více). Zejména ty, které hrály i za starší žačky, si proto musely sáhnout až na dno sil.

Turnaj byl zároveň na rok poslední společnou akcí pro oba ročníky, jelikož hráčky ročníku 2006 přecházejí do kategorie starších žaček a v příští sezoně se budou připravovat v Jarky tréninkové skupině (hráčky ročníku 2007 je doprovodí až o rok později). Přejeme jim proto i ve vyšší kategorii mnoho úspěchů.

Děkujeme všem hráčkám za nasazení i tréninkovou píli, kterou během celé sezony předváděly, což bylo korunováno zaslouženou stříbrnou medailí z mistrovství republiky - Házenkářského desetiboje. Věříme, že individuální dovednosti všech hráček (zejména rychlost, obratnost, odrazová síla) budou základem úspěchů i v dalších letech.

Rodičům pak děkujeme za celoroční podporu a pomoc při turnajích, bez které bychom se jen stěží obešli. Všem přejeme krásné prázdniny, holkám ať si odpočinou od házené a těšíme se na ně opět v srpnu!

2019-07-01 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže