Stříbrná tečka (Starší žačky ve Waldkraiburgu 28. - 30. 6. 2019)


Stříbrná tečka (Starší žačky ve Waldkraiburgu 28. - 30. 6. 2019)

Na závěr sezóny vyrazily téměř všechny týmy DHC Plzeň na téměř prázdninový Jugendturnier do německého Waldkraiburgu.

Starších žaček se původně na turnaj přihlásilo více než 20, a tak byly do turnaje přihlášeny dva týmy. Nakonec ale odjelo do Německa jen 14 hráček, a tak musely vydatně pomáhat i kolegyně z mladších žaček.

V naší kategorii startovalo celkem 16 týmů, rozdělených do čtyřčlenných skupin.

DHC Plzeň A

Áčko si s přehledem poradilo se všemi sobotními soupeři (Innsbruck 1 = 21 : 4, SVA Palzing = 21 : 0, SV Erlstätt 17 : 3). V neděli ráno si ve čtvrtfinále po velmi soustředěném výkonu jednoznačně poradilo s HC Deggendorf (14 : 5) a nezaváhalo ani v semifinále s TV Altotting (12 : 5).

Bohužel všechna smůla čekala ve finále. Zde jsme si nechaly utéct začátek. V útoku jsme zběsile a velmi nepřesně zakončovaly, v obraně jsme nebyly dostatečně koncentrované a dostaly velmi rychle tři góly z dálky. Pak už jsme se chytly a pomalu dotahovaly. Nicméně to nestačilo a z vítězství se radovaly soupeřky (HC Forchheim zvítězil 11 : 8).

I tak patří hráčkám velký dík za to, s jakou chutí turnaj odehrály. Pro většinu hráček byl turnaj o to náročnější, že kromě svojí kategorie hrály ještě i za dorostenky. Výborně zahrály Julča (tentokrát na střední spojce), Vali (na obou křídlech) i Vážka (na spojce i v pivotu) a velmi dobře jim kryla záda Ája. Hofi předvedla statečný výkon, který hodně ovlivnila nastupující nemoc. Pěkná uvolnění a výbornou obranu předvedla Míša. Skvěle hlavně v obraně zahrála Liduška.

Kromě starších žaček výrazně pomohly i mladší žačky (nejvíce minut odehrály Laura a Eliška, zahrály si i Bříza, Anetka, Voda a Marťa).

Stříbrná medaile z mezinárodního turnaje je cenná a doufejme, že bude pro holky motivací do další sezóny.

Hrály a branky střílely:

Baumruková 2, Bažantová M., Březinová 1, Dubská 35, Hofírková 4, Hýblová, Konderová 5, Krausová 7, Palečková 2, Toušová 32, Vopatová 4

Chytala Šindelářová (61 %).

DHC Plzeň B

Béčko mělo skvělý vstup do turnaje a porazilo německý JHG Regendreieck 12 : 9.

Druhé utkání proti Tachovu jsme od začátku tahaly za kratší konec a dlouho nedokázaly pořádně ohrozit branku soupeřek. Ve druhém poločase jsme sice dotahovaly, ale na lepší výsledek to nestačilo (prohrály jsme 9 : 12).

Třetí utkání mělo dlouho jasný průběh a vyhrávaly jsme. Pak ale přišel velmi nepovedený závěr a "jen" remíza 8 : 8 (soupeřem nám byl německý TSV Gaimersheim).

I přesto Béčko postoupilo do "horní" části pavouka.

Ve čtvrtfinále narazila naše děvčata na německý Forchheim. Pozdější vítěz turnaje na hřišti jasně dominoval a my jsme nedokázaly příliš vzdorovat. Vyzdvihnout bych ale chtěla výkon Julči Měchurové, která se dokázala proti těžkým soupeřkám prosadit hned třikrát. I přesto jsme prohrály 6 : 12.

Další duel rozhodoval o tom, zda budeme hrát o konečné páté nebo sedmé místo. My jsme propásly začátek, ale později jsme se rozherály. Dotáhly jsme na 5 : 5, ale pak nedaly sedmičku a během poslední minuty dostaly ještě dvě branky. Prohrály jsme 5 : 8.

V boji o konečné páté místo jsme nastoupily proti SV Ersltatt. Tady jsme byly od začátku lepším týmem. Přestože jsme si potom vybraly hluchou chvilku, soupeřky se na dostřel nedostaly a zvítězily jsme 6 : 2. Velkou pochvalu zaslouží mladší žačka Natálka Nyklesová, která měla v tomto zápase úspěšnost 77 %!

Konečné sedmé místo není v takové konkurenci vůbec špatné. Osobností družstva byla jednoznačně Kája Čásová - velmi dobře bránila a aktivně hrála i v útoku (14 branek). Výborně svou roli na střední spojce zvládla Verunka. Viky se střídavě dařilo a nedařilo. Bojovala všechna křídla (Měchura, Cvrček, Helča). Výbornou obranu předvedla Páťa. Velkou zásluhu na výsledku mají i všechny mladší žačky, které vypomohly a bez nichž bychom to zřejmě mnohdy neuhrály. Nejvíce gólů z nich dala Majda, ale neztratily se ani ostatní (Bezďa, Sára, Šoly, Vaicy).

Hrály a branky střílely:

Bezdičková 1, Cheníčková, Dolanská 2, Mancellari 1, Měchurová 4, Pechová 6, Perglová 6, Růžková 8, Šerá 2, Šorallová 2, Vaicová 2, Čásová 14.

Chytala Nyklesová (32 %).

Holky se snažily a určitě si odváží nezapomenutelné zážitky.

2019-06-30 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže