Šnek Cup - 4. ročník (17. 6. 2019)


Šnek Cup - 4. ročník (17. 6. 2019)

Již čtvrtý ročník Šnek cupu - turnaje v miniházené škol - zorganizovalo v pondělí 17. 6. RHC DHC Plzeň ve spolupráci se 31. ZŠ Plzeň a s finanční podporou Plzeňského kraje.

Doplněna fotogalerie.

Do turnaje se zapojilo celkem 8 škol - ZŠ Radnice, ZŠ Jižní předměstí Rokycany, ZŠ Třemošná, 26. ZŠ Plzeň, ZŠ a MŠ Plzeň Božkov, ZŠ Dobřív a pořádající 31. ZŠ Plzeň.

Turnaje se zúčastnilo celkem 238 nadšeně bojujících dětí. Ty byly rozděleny do 32 týmů. Hrálo se na pěti hřištích a odehráno bylo 80 utkání.

Turnaj se již tradičně hrál ve třech kategoriích. V kategorii Přípravek se utkalo 12 týmů. Ty byly rozděleny do dvou skupin. Ve žluté skupině hrály především prvňáci a druháci, v zelené skupině se utkaly třeťáci. Všechna utkání se hrála bez počítání výsledků.

12 týmů startovalo i v kategorii Amatérů. Týmy byly rozděleny opět do dvou skupin a i v této kategorii se hrálo bez počítání výsledků.

Do kategorie Profíků bylo přihlášeno celkem 8 týmů. Ty se utkaly ve dvou základních skupinách - růžové a červené. Nejcennější zlaté medaile vybojovaly Slávistické sovičky, které ve finále o jediný gól dokázaly přehrát radnický tým Nightwish. Také souboj o třetí místo mezi třemošenskými Tygry a rokycanským Jižním větrem byl dramatický a nakonec bronz putoval do Třemošné.

Hráčky DHC Plzeň startovaly na turnaji pod názvem Red Team a nakonec obsadily páté místo. V týmu hrály: Naty Cvačková, Anežka Dostálová, Verča Baštářová, Ellen Nikodémová, Lúca Rittichová, Kristýnka Cvačková, Gábi Růžičková.

Všechny děti si turnaj krásně užily. Byla radost pohledět, s jakou chutí sportovaly a jak hru prožívaly. Děkujeme za finanční podporu Plzeňskému kraji - díky němu si děti odvezly nejen spousty zážitků, ale i krásné ceny (největší radost udělaly medaile s logem turnaje).

Turnaj organizačně zajišťovaly žáci a žákyně druhého stupně 31. ZŠ a i jim patří velký dík, za to, jak svoji roli zvládli.

Fotky z turnaje připravujeme a doplníme na klubové rajče.

2019-06-17 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže