Kynžvartský pohár - Mladší žačky (7. - 9. 6. 2019)

Na tradičně velmi dobře obsazený Kynžvartský pohár vyrazilo i družstvo mladších žaček, které v příjemném prostředí odehrálo během tří dnů celkem 10 těžkých zápasů. Na turnaj jsme přivezli 14 hráček a cílem bylo dát všem co největší prostor na hřišti. Bez ohledu na výsledky jsme proto pravidelně střídali dvě kompletní šestice.

V prvním pátečním zápasu nás čekalo družstvo Strakonic, s nimiž jsme odehráli dva zcela rozdílné poločasy. V prvním chyběla odvaha v útoku a obrana připomínala cedník (3:11). Ve druhém poločasu se výkon výrazně zlepšil, ale na více než jen snížení skóre už to bohužel nestačilo (15:19). Ve zlepšeném výkonu jsme pak pokračovali i proti Ústí nad Labem, kde si holky s chutí zastřílely (23:7).

Po dlouhé pauze, kterou jsme vyplnili výletem na zámek, nás čekal suverén většiny turnajů v této sezóně – Slavia Praha (zlatem svou kvalitu prokázala nakonec i na tomto turnaji). Bojácný výkon v prvním a opět o hodně lepší ve druhém poločasu vedly k zasloužené prohře 11:17. Stejně jako po prvním zápasu, tak i po třetím přišlo další zlepšení, což tentokrát odnesly velmi dobře hrající Kobylisy (na turnaji porazily např. Strakonice). Základem výhry byla obrovská bojovnost a výborný výkon obrany na čele s Adélkou v brance (12:8).

Do soboty jsme vstoupili proti dalšímu soupeři, se kterým se nám letos moc nedaří. Proti Hájům nám lépe vyšel vstup do zápasu (4.min 2:0), avšak to z naší strany bylo za první poločas vše (2:9). Ve druhém soupeř prostřídal a nám se podařilo snížit na přijatelných 9:12. Následující zápas s Mostem B byl nakonec jednodušší, než se zdálo. Agresivní obrana získávala míče a díky gólům z trháků (celkem 13) skóre rychle narůstalo až na konečných 25:6.

Poslední zápas základní skupiny proti Chebu už byl z našeho pohledu o všechno, jelikož rozhodoval, do jaké slupiny postoupíme. V prvním poločasu soupeř ještě držel krok, ale ve druhém mu viditelně došly síly (19:11). Z pohledu našich výsledků skupina skončila podle očekávání (8 bodů za 4 výhry a 3 prohry se silnějšími soupeři).

Naštěstí pro nás ale podle očekávání neskončily ostatní zápasy. Díky shodě dalších výsledků (Strakonice prohrály s Chebem a Kobylisami remizovaly s Hájemi, Cheb porazil Háje, ale zároveň prohrál s Mostem) jsme nakonec obsadili ve skupině nečekaně třetí místo před Strakonicemi a mohli se radovat z postupu do finálové skupiny o 1.  až 6. místo!

V ní jsme se ještě v sobotu večer utkali s Pardubicemi. Do zápasu jsme vstoupili výrazně lépe a rychle si vypracovali tříbrankový náskok. Do poločasu však soupeř dokázal srovnat a ve druhém se nám úplně přestalo dařit střelecky. I když holky bojovaly a z hlediska nasazení jim lze těžko něco vyčítat, tak soupeř nakonec vyhrál možná až příliš vysoko (12:19).

V neděli dopoledne nás čekal pro nás úplně neznámý tým Kunovic, se kterým jsme se doposud nikdy nepotkali. Vstup do zápasu nám opět vyšel, ale pak díky několika zbytečným ztrátám míče soupeř otočil na poločasových 8:10. Ve druhém poločasu se nám ale podařilo výsledek otočit a dostat se do těsného vedení. V poslední minutě po vyrovnání soupeře jsme vybojovali sedmičku, která však skončila jen na břevně, a soupeř poté dokázal vsítit rozhodující gól, čemuž bohužel nezabránila ani rána v poslední sekundě, která opět skončila na břevně. Po výborném výkonu jsme tak v zápasu, kde jsme určitě nebyli horším týmem, smolně prohráli (15:16).

V posledním zápasu nás opět postihl syndrom „silného soupeře“. Proti Písku jsme letos hráli několikrát a výsledkově se nám s ním nedařilo. Toto se (stejně jako v zápasech se Strakonicemi, Slavií a Hájemi) nepodařilo z hlav holek před zápasem vyhnat a začátek tím byl značně ovlivněn. Ač se pak opět výkon zlepšil, na body to bohužel nestačilo (12:16).

Celkově jsme tak na turnaji obsadili výborné šesté místo, které bychom před turnajem rozhodně nečekali. I ve finálové skupině, ač se nám bodovat nepodařilo, holky odehrály pěkné zápasy proti silným soupeřům a rozhodně se nemají za co stydět. Těšit je pak mohla i nanuková odměna za splněný předturnajový cíl (vstřelit minimálně 30 branek z dálky).

Z jednotlivců nejenom na tomto turnaji byla opět jasným lídrem Mája, která se jako jedna z mála nebála střílet zdálky (sama z větší vzdálenosti nastřílela více branek, než všechny ostatní hráčky dohromady). Z dálky se pak do zakončení dostaly i Majda s Vodou a Adélka, ostatní je potřeba hodně přemlouvat. Především z protiútoků nebo po individuálních uvolněních se naopak prosazovala Laura. Spolehlivý výkon na křídle předvedla i Eliška. Pozitivem bylo i to, že se podařilo i v útoku o trochu více zapojit pivoty. Brankářky tentokrát střídaly lepší okamžiky s horšími, ale i tak mají na pěkném umístění podíl. Pochválit je ale potřeba skutečně všechny.

Hrály: Baumruková 15 branek, Bažantová E. 7, Bažantová M. 2, Březinová 5, Košková 8, Polanková 31, Růžičková 11, Růžková M. 27, Stulíková 4, Šollarová 10, Vaicová 3, Vopatová 31

Chytaly: Chvátalová 34%, Nyklesová 19%