Mini na Kynžvartském poháru (7.6. - 9.6.2019)

V pátek ráno vyrazily minicí busíkem na turnaj do Kynžvartu. Na turnaj se přihlásilo 15 týmů, a tak se hrály dvě skupiny. My jsme byly skupina B a čekaly nás soupeři z Písku, z Turnova, z Chebu, z Milevska, že Strakonic a domácí Kynžvart B.

Pátek

Po příjezdu jsme se nejprve ubytovaly, a jelikož jsme hrály první zápas, až ve 12:40 šly jsme zafandit našim starším žačkám. Po zhlédnutí zápasu nás čekal první soupeř ze Strakonic. Průběh zápasu byl jednoznačný, a tak opět hráčky dostaly prostor i na jiných postech. V brance zachytala Denisa a Nika a v útoku se snažily všechny hráčky. Jen ta obrana, ta nás prostě nebaví, i tak jsme vyhrály 14:4. Po zápase jsme měli tříhodinovou pauzu, a tak jsme se vydaly za místními prameny.

Po krásné procházce jsme se postavily domácímu Kynžvartu B. Začátek zápasu byl velmi vlažný  a my o poločase vedly pouze 3:1. I Když jsme měly jasnou převahu. Velmi rychle jsme ztrácely míče. Do druhého poločasu jsme již nastoupily více koncentrovaně a soupeře převálcovaly 17:1.

Po tomto zápase jsme se přesunuly na slavnostní zahájení, a pak jsme zafandily mladším žačkám a vyrazily na známého rivala z Písku. Utkání mělo krásný náboj hned od začátku. Celý zápas jsme se přetahovaly o branky, až nakonec vše skončilo smírnou remízou 10:10.

Sobota

První ranní zápas jsme se postavily soupeřkám z Milevska. Od začátku zápasu jsme si výsledek vzaly pevně do svých rukou a první poločas hladce vyhrály 7:1. V druhém poločase jsme náskok navysovaly až na konečný stav 12:2. I v tomto utkání dostaly prostor všechny hračky. V brance zachytaly Denisa a Lúca.

I v sobotu byly velké mezery mezi zápasy, a tak jsme se vydaly odlovit místní kešku. Po návratu nás čekal soupeř z Chebu. Jednoznačný průběh utkání nám zajistil výhru 18:4.

Po zápase jsme se šly napapat a hurá do bazénu zrelaxovat. Po řádění v bazénu jsme se s odhodláním pustily do posledniho soupeře v naši skupině. Hračky z  Turnova byly mladé a pro nás velmi snadná kořist. V tomto zápase dostaly více prostoru hráčky, které měly odehráno méně minut z předchozích zápasu. Všechny se své role zhostily na výbornou, hrnuly soupeře rychlými útoky s přesným zakončením, až se skóre zastavilo na výhra 24:0.

Celkově jsme tedy postupovaly z naší skupiny z prvního místa a dostaly se tak mezi šest nejlepších týmů turnaje.

Poslední utkání v sobotu v podvečer nás tedy čekal soupeř z Kynžvartu A. Bylo jasné, že od teď nás  čekají jen silní soupeři a mi musíme udělat maximum, pokud chceme pomýšlet na medaili. Do utkání jsme vstoupily zodpovědně a v 8. minutě vedly 4:1. Pak ale přišlo malinké zaváhání v obraně a soupeř nás dotáhl na poločasový výsledek 5:3. My jsme, ale však byly stále koncentrovaní na náš výkon a nepodlehli ani když soupeřky dotáhly na 7:6. Trpělivě jsme bránily na devítce (velmi dobře Štěpaka, Adéla,Kačka) a dobře jsme i střílely do soupeřovy branky. Velkou zásluhu na tom měli střelci Aneta, Bára, Bety a Sára. V brance zachytaly Denisa a Kuty. Konečný výsledek vyzněl lépe pro nás 11:6.

Výhrou jsme uzavřely sobotní turnajove klání a večer vyrazily na diskotéku zakončenou krásným ohnostrojem.

Neděle

První ranní soupeř byl tým z Mostu. Tým je velmi houževnatý v obraně, a to nám v prvním poločase dělalo velký problém. Nedaly nám vůbec prostor k zakončení a jelikož naše obrana byla velmi vlažná, soupeřky se mohly radovat z poločasového výsledku 5:1. Druhý poločas jsme trošku zabraly, ale bohužel jen trošku - sice jsme druhý poločas vyhrály ale jen 3:2, a to na celkovou výhru nestačilo. Podlehly jsme tak 7:4. Za zápas bych pochválila Vendy, která se nevzdávala a bojovala, co jí síly stačily.

Další utkání nás čekal známý rival z pražských Hájů. Utkání to bylo poslední a pro nás smolné. Opět jsme utkání nezvládly v obraně, soupeřkám jsme dovolily vsítit nám 15 branek. V útoku jsme se sice snažily, branek jsme také daly dost celkem 10, ale jestliže necháte soupeře střílet ze šesti metrů bez kontaktu na naše brankářky a on je stoprocentně promění, nemůžeme očekávat vítězství. Tato prohra pro nás byla velmi nepříjemná, neboť nás posunula na čtvrtou příčku v turnaji.

V závěru bych řekla, že i přes nepříznivé okolnosti a smolný závěr, si holky turnaj užily a zakončily, tak svoji vydařenou sezónu.