Starší Žačky na turnaji v Kynžvartu


Starší Žačky na turnaji v Kynžvartu

Starší žačky vyrazily na Kynžvartský pohár s chutí navázat na loňský úspěch.

Již v základní skupině nás ale čekalo několik těžkých soupeřů a my jsme si s nimi nedokázaly poradit.

Prvním naším soupeřem byly vítězky Žákovské ligy ze Strakonic. My jsme sice měly poměrně dobrý vstup do utkání. Pak ale Strakonice prokázaly svoji kvalitu a dostaly se do vícególov=ho vedení. My jsme ale měly výborný vstup do druhé půle a vyrovnaly. Pak jsme ale udělaly několik chybiček, a tak se z vítězství radovaly Strakonice 15:19.

Druhým soupeřem byly rivalky z Hájů. Zde jsme měly opět dobrý začátek, ale pak jsme se nechaly dotáhnout a v závěru bojovaly o výsledek. Remíza 13:13 je nakonec spravedlivá.

Třetí utkání jsme hrály proti Žirovnici. I když jsme velmi dobře bránily, tak v útoku to bylo velké střelecké trápení. Prohrály jsme 8:14.

Sobotní program jsme začaly proti Písku B a konečně jsme zahrály podle našich představ. Spojky se snažily o střelbu z dálky, křídla proměňovala trháky a podařila se i dohrávka do pivota. Vyhrály jsme 16:11.

Pak jsme hrály proti Háčku Veselí. Dobře jsme bránily i solidně střílely. Bohužel v rozhodujících chvílích jsme vyrobily technické chyby, a ty rozhodly o naší porážce 13 : 8. Skóre je až příliš vysoké a neodpovídá průběhu utkání, které bylo poměrně vyrovnan= a až během poslední minuty jsme dostaly v rychlém sledu tři branky.

Další utkání jsme od začátku do konce šly za vítězstvím a soupeřkám z Liberce  nedaly šanci. Vyhrály jsme zaslouženě 21:8. Branku vstrelilo hned devět našich hráček.

Základní skupinu jsme ukončily plzeňským derby proti Hk Slavia Vš Plzeň. Utkání jsme s přehledem zvládly a připsaly si další výhru 14:9.

Poslední sobotní utkání už bylo utkáním ve skupině o konečné 7.-12. místo. Sokolky z Kobylis udělaly v průběhu sezóny pořádný kus práce, a tak nás čekal náročný zápas. Naštěstí tohle utkání mimořádně vyšlo Majdě a znovu výborně hrála Julča. Podařilo se nám několik rychlých přechodů a góly jsme dávaly i z postavených devítek. Vyhrály jsme 16:12.

V neděli nás čekaly dva soupeři. Prvním z nich byly Vršovice. I když jsme na utkání přiběhly doslova na poslední chvíli, tak jsme podaly velmi koncetrovaný výkon a vyhrály 17 : 9.

I v posledním utkání proti Pardubicím jsme byly na hřišti lepším týmem. Dařilo se nám zejména v obraně a skvěle zachytala Ája. Vyhrály jsme 17 : 11.

Celkově:

Sedmé místo na turnaji určitě nelze hodnotit jako úspěch. Nicméně předvedené výkony nebyly vůbec špatné. Bohužel v zápasech se silnějími soupeři jsme buď udělaly moc technických chyb, nebo se trápily nepřesnou střelbou. Na jedničku ale fungovala obrana, kde zejména prostřední blok hráček (Vážka, Liduška, Majda, Kepi) bránil téměř bez chybiček. V útoku byla opět největším tahounem Julča - zaslouženě nejelpší střelkyně turnaje (53 branek). Výborně a s velkým přehledem zahrála také Majda. Se střídavými úspěchy se dařilo i Vali a Kepi. Velkou oporou hlavně v obraně byla Hofi. Pochvalu za snahu zaslouží i ostatní.

Branky:

Aichingerová, Čásová 6, Dolanská 3, Dubská 53, Hofírková 4, Hýblová 3, Kepková 16, Komárková 22, Konderová 8, Krausová 4, Měchurová, Šindelářová 1, Šolarová 1, Toušová 24

Chytaly: Šindelářová 40 %, Šoralová 19 %

2019-06-07 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň