Zlatý víkend minižaček (1.6. – 2.6.2019)


Zlatý víkend minižaček (1.6. – 2.6.2019)

Víkend, opět plný házený čekal minižačky na slávistickém mináčku v Praze.

Sobota 1. 6. 2019 - Minižačky

V sobotu 1. 6. 2019 ročník 2008 zavítal na pražskou Slávii na oblíbený turnaj. Na tento turnaj jsme vyjely pouze s hráčkami ročníku 2008, které hrály ve složení: Budková Bety, Budková Kačka, Baštářová Verča, Hanzlíková Barča, Čákorová Nikol, Jungová Štepka, Nikodémová Elen, Krbcová Nika, Dostálová Anežka, Sedláčková Áďa, Svatoňová Sára, Špačková Anet a Šerá Julča.

Za krásného slunného (někdy až příliš slunného) dne,  jsme změřily síly s těmito soupeři: z Havlíčkova Brodu 29:7, ze Sokola Kobylis 23:5, z pražských Hájů 20:10, z Astry Praha 11:8, a z domácí Slávie Praha 15:11. Všechna utkání  vyzněla lépe pro nás. Z výsledků je patrné, že jediní soupeři, kteří nám trochu zatopili, byli domácí Slávie a Astra Praha. I v těchto těžších utkáních se ale hráčky střídaly, a tak každá měla na konečném výsledku svůj podíl. Branku si opět vstřelila každá hráčka a jako již tradičně všechny se prostřídaly na všech postech. Je to určitě pro holky dobře, neboť mají příležitost zjistit, jak je náročný i jiný post.

Celkově si, tak bez jediné porážky odvážíme ten nejcennější kov. Nejlepší hráčkou týmu byla vyhlášena Áďa Sedláčková a nejlepší hráčkou turnaje Anet Špačková.

Neděle 2. 6. Přípravka

V neděli 2. 6.2019 zavítaly na pražskou Slávie naopak hráčky ročníku 2009. Tým byl složen z těchto hráček: Beránková Ellen, Cvačková Kristý, Hodlová Denisa, Hřebejková Alex, Kaucká Lucie, Poskočilová Bety, Rittichová Lůca, Růžičková Gábi, Sedláčková Míša, Samcová Vendy, Trejbalová Vanesa, Vávrová Viky.

Ani v neděli nás neminulo úmorné vedro, ale tentokrát byla otevřena zahrada u školy a my se tak mohly před sluníčkem schovat pod stromy. Své síly jsme změřily mimo jiné s pražskou Slávií I - tento zápas byl jediný pro nás vypjatý až do konce. Byl to jediný zápas, kde musely hráčky za makat v obraně a bojovat o každý míč. Brankami, se pouze podílely  Vendy, Lůca a Bety v brance statečně chytala Denisa a v obraně se činily Viky, Míša a Gábi. My tak mohly na konci zápasu slavit vítězství 8:6.  Dalšími soupeři byl další tým ze Slávie Praha II14:3, z pražských Hájů 10:4, z Vršovic 21:5, z Astry 16:5 a z Písku 10:2. Zbylé zápasy jsme také všechny vyhrály. I hráčky tohoto ročníků dostaly spoustu herního prostoru na všech postech. Hráčky bych rozdělila na dvě skupiny jedna skupiny bojovníci a hráčky, co chtějí dávat góly, a druhá skupiny hráčky, co se neustále nechávají přemlouvat ke střelbě a v obraně lsou dost nepozorné. Za celý turnaj se podařilo krom jedné hráčky všem vstřelit branku, i když jak jsem psala u některých to dala velkou práci donutit je do uvolnění, a o to víc do střelby. U jedné se to nepodařilo vůbec (ale bez střelby na branku se gól nedá). Tady u těch děvčat bude ještě moc práce před námi.

Celkově, ale samozřejmě odjíždíme s nadšením a zisku zlatého umístění. Nejlepší hráčkou družstva byla Bety Poskočilová a nejlepší brankařkou turnaje Denisa Hodlová.

A jako již tradičně velký dík našim fanoušků a taxikářům. Děkujeme za podporu.

2019-06-03 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň