Charitativní utkání Talent - DHC Plzeň (29. 5. 2019)


Charitativní utkání Talent - DHC Plzeň (29. 5. 2019)

V přátelské atmosféře a za značného zájmu diváků proběhlo ve středu 29. 5. první charitativní utkání mužů Talentu Plzeň a žen DHC Plzeň.

Několik stovek diváků sledovalo v Městské hale Plzeň netradiční utkání, jehož cílem bylo nejen pobavit diváky, ale i přispět na dobrou věc.

Výtěžek z utkání putoval na konto Zdeňka Hejduka, plzeňského házenkáře bojujícího s chorobou ALS. Ten také provedl čestný výhoz.

První poločas byl ve znamení bitvy mužů proti ženám - čerství mistři z Talentu Plzeň poměřili své síly s letošním nováčkem nejvyšší mezinárodní soutěže žen DHC Plzeň. K vidění byla řada krásný akcí, gólů z náhozů nad brankovištěm i pěkných zákroků brankářů. Velký aplaus od diváků sklidila posila v brance žen - Petr Štochl.

Ještě před poločasem, ale začali úřadovat rozhodčí Martin Vimr a Kuba Hájek a všem poctivě rozdali karty. Ty pomíchaly všechny aktéry na hřišti a do druhého poločasu nastoupily dva zcela jiné (tentokrát smíšené) týmy - červení a modří. Obzvlášť týmu červených los přál, a tak mohli na hřišti diváci v jednu chvíli spatřit v poli pět hrajících brankářů a v brance chytajícího Jakuba Doudu, který bavil diváky akrobatickými kousky. V týmu modrých pak "zavřel" branku trenér žen Richard Řezáč.

Také v týmu rozhodčích došlo o poločase ke střídání. Do druhé půle nastoupila dvojice talentovaných rozhodčích - Lucka Rittichová a Matěj Štochl. Oba se své role zhostili na jedničku a sjednali si na hřišti respekt (Lúca vyloučila hned v první minutě; Matěj ke konci zápasu neváhal vytáhnout modrou kartu na Zdeňka Korandu z týmu modrých).

Velkým zpestřením byla ragbyová šiška, která v jednu chvíli nahradila hrací míč. Hráči obou týmů pohotově zareagovali a po odpískaném volném hodu postavili pravý ragbystický mlýn.

O krásné akce nebyla nouze a diváci nadšeně aplaudovali všem aktérům na hřišti.

A to nejdůležitější - vybralo se více než 22 000 Kč.

Děkujeme všem hráčkám a hráčům za skvělé představení a hlavně děkujeme všem divákům, kteří přišli a přispěli!!!

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde a zde.

2019-05-30 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Handball Kempa Vodárna Plzeň