Mladší dorostenky neuspěly doma proti Slávii (11. 5. 2019)

Druhý zápas v tomto týdnu čekal mladší dorostenky na domácí půdě, a to proti pražské Slavii.

Pro holky to byl další těžký zápas a opět v oslabené sestavě. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, a proto jsme šly do utkání s cílem odehrát kvalitní zápas. V šatně jsme si všechno řekly, a když jsme vstoupily na hřiště, tak jsme všechno okamžitě zapomněly. První poločas byl naprosto tragický - místo střelby jsme opět brankářce jen přihrávaly a daly jí tak šanci nahrát do rychlého útoku, kam jsme se již my ale nestačily vracet. Stav o poločase byl 5:16.

Druhý poločas byl o něco lepší. Začaly jsme proměňovat šance které jsme si vytvořily. Přestože jsme druhý poločas vyhrály, celkově pro nás zápas skončil 21:31.

Pro mě velkou pochvalu zaslouží Pája a Malina . Pája (Pavlína Lásková) je přesně ta hráčka , která nechá na hřišti vše co má. Pro mě je to největší tahoun družstva. Malina ( Michaela Malá ) i přes svá zranění předvádí neskutečné zákroky a jí patří velký dík. Tak diky ní dnes nesvítila na světelné tabuli 40tka.

Pochvalu zaslouží i Karolína Čásová, která dnes nastoupila k prvnímu ligovému zápasu v této kategorii.

Největší zklamání pro mě jsou spojky. Jejich střelecká úspěšnost a ani herní výkon není podle mého názoru na reprezentační úrovni. Některé hráčky by se měly nad sebou zamyslet. A začít přemýšlet, kde je ta chyba. Bohužel dnes některé hráčky s reprezentačním potenciálem předvedly výkony spíše na úrovni minižaček.

Další věc, která družstvo trápí, je tréninková morálka. Některým hráčkám to možná vyhovuje, ale bohužel málo odtrénovaných hodin a odstřílených střel se jasně promítá do zápasů a výkony těchto hráček pak snižují výkony celého družstva (i těch, které na tréninky chodí poctivě).

Příští týden nás čeká poslední zápas a to na půdě Mostu. Pokud si holky neuvědomí to, co mají, a nezačnou předvádět to, co umí, tak nás čeká další složitý zápas. Každé utkání ale začíná 0 : 0 a je na celém týmu, jak k němu přistoupí.