Žákovská Liga 6. Kolo (11.5.2019)

Poslední kolo Žákovské ligy přineslo hráčkám DHC Plzeň několik nezapomenutelných zážitků.

Cesta autobusem probíhala dlouho poměrně v klidu. Před Velkým Meziříčím jsme bohužel uvízli v koloně a nepohnuli se více než dvě a čtvrt hodiny. Původně plánovaný příjezd na osmou hodinu se protáhl až na jedenáctou.

Ráno jsme v klidu dorazily do Moravského Krumlova, kde pořádaly turnaj Ivančice.

Tento tým byl i naším prvním soupeřem. Od začátku jsme měly více ze hry a přestože jsme nikdy neskočil na výraznější rozdíl, zaslouženě jsme vyhrály (15:14)

Druhé utkání bylo velmi pohledné. Hrály jsme proti Porubě. Vycházely nám kombinace i rozehrávané desítky. I v tomhle zápase jsme nakonec uhájily jednobrankove vedení a vyhrály (23:22).

Třetí utkání proti Mostu jsme se sice snažili, ale na vítězství to nestačilo. V rozhodující pasáži jsme opakovaně neproměnily, ztratily míč a ještě dostaly zbytečný gól. I přes velkou snahu se nám nepodařilo utkání otočit. Prohrály jsme 13:18.

Poslední utkání proti Sokolu Vršovice jsme měly převahu od samého začátku. Sice soupeřky ve 3.minutě druhého poločasu dotáhly na 11:11, my jsme po ale znovu zabraly a zbytek zápasu jsme si pohlídaly. Od 7. minuty druhého poločasu jsme už ale střílely branky jenom my a vyhrály jsme zaslouženě 21 : 12.

Celkově:

Družstva táhla Julča Dubská, která i přes zdravotní handicap hrála na hranici svých možností.. Výborně se turnaj vydařil Majdě i Beny. V brance byla oporou Ája. Několik pěkných uvolnění předvedla Kepi (musí ale ještě zapracovat na střelbě z dálky).

Zejména v posledním zápase zazářily i obě mladší žačky Eliška a Mája. Solidní výkon s malým množstvím chyb předvedly Vážka, že Míša, Aichy, Kikina, Měchura, Viky i Lucka.