Memoriál Karla Šulce 4.5 – 6.5.2019 (Minižačky)

Na největším domácím turnaji měly minižačky zastoupení ve třech kategorii.

4+1 Amatér

V tomto týmu si zahrály hráčky Beránková Ellen, Hřebejková Alex, Cvačková Kristýnka, Kaucká Lucie, Růžičková Gábinka, Sedláčková Michaela, Poskočilová Bety, Hodlová Denisa, Trejbalová Vanesa. Tato skupiny se hrála bez výsledků, proto spousta odehraných minut děvčatům určitě přinesla cenné zkušenosti a doufáme, že i větší odvahu do uvolňování. Střelecky se stále některé pořád trápí s umístěním a s razancí. Jinak si turnaj všechny dostatečně užily jak na hřišti i mimo něj :-)

4+1 Profi

Tento tým zastupovaly hráčky: Červená Rozárka, Rittichová Lucie, Samcová Vendy, Poskočilová Bety, Hodlová Denisa, Kaucká Lucie, Trejbalová Vanese, Sedláčková Míša a Růžičková Gábi. V této kategorii se již hrálo na výsledek. Přihlášeno do této skupiny bylo 10 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Tento model je nejspravedlivější.

V průběhu turnaje jsme odehrály spoustu pěkných utkání, ale více méně s jednoznačnými výsledky. A osm zápasů vyhrály rozdílem třídy. Jen jedno jediné utkání z celého turnaje bylo vyrovnané a bylo jasné, že ten kdo vyhraje bude první.

V důležitém zápase jsme nastoupily proti plzeňské Slávii. Utkání bylo po celou dobu hracího času vyrovnané a pro nás smolné. Neboť, jsme v závěru neproměnil,y a zápas prohrály o branku 18:19.

Celkově hodnotím výkon holek na výbornou. U většiny byl vidět pohyb na hřišti, individuální uvolňování, přehled na hřišti a spousta z nich si i hodně zastřílela. Nejvíce branek nastřílela Rozárka (60 branek), nejlepším obranářem byla Vendy. Velmi pěkný výkon podala Denisa v brance a nejlepší hráčkou družstva na turnaji byla vyhlášena Lúca Rittichová. Všem velmi dobře sekundovaly Bety Poskočilová a Lucka Kaucká. Větší odvahu ještě potřebujeme od Míši, Gábinky a Vanesy. Jinak byl turnaj velmi vydařený a holky si ho maximálně užily.

Ve výsledku nás velmi těší krásné 2.místo z prestižního domácího turnaje.

6+1 mini

Toto družstvo zastupovaly háčky ročníku 2008. Budková Bety, Budková Kači, Hanzlíková Barča, Dostálová Anežka, Doubková Vali, Jungová Štěpánka,  Nikodémová Elen, Krbcová Nika, Sedláčková Áďa, Svobodová Dani, Svatoňová Sára, Šerá Julča, Špačková Aneta, Čákorová Nikol,  Červená Rozárka.

Na turnaj bylo přihlášeno  celkem 21 družstev, které byly rozděleny do třech skupin. My tedy nastoupily v základní skupině proti týmům těmto týmům (v závorce vždy výsledek utkání):

DHC Plzeň – Sokol Písek C 21:1

DHC Plzeň – Slávia Praha 17:11

DHC Plzeň – Strakonice 10:5

DHC Plzeň – Háje Praha B 16:2

DHC Plzeň – Baník Most 16:4

DHC Plzeň – Hvězda Cheb 11:9

Většina zápasů v základní skupině byla jednoznačná. Ve všech šesti utkáních si  děvčata dostatečně zahrála. Jen jedno utkání bylo vyrovnané, a to proti chebskému celku. Cele utkání jsme vedly dokonce i o pět branek, jen jsme nebyly schopny udržet koncentraci až do konce. Tuse jedné hráčce podařilo během dvou minut stáhnout výsledek na rozdílový o jednu branku. V úplném závěru skórovala Dani Svobodová z křídla a my se tak mohly radovat z vítězství. I když v závěru podceněného utkání. Ze skupiny jsme tedy bez jediné prohry postupovaly mezi 6 nejlepších týmů.

První finálový zápas jsme nastoupily proti již známým jihočeškám z Písku. Již tradičně jsou naše zápasy vyrovnané a ani tento nebyl výjimkou. Opět smolný začátek pro nás dal vedení na stranu soupeře a my se snažily, co mohly, a dotahovaly. V druhé půli druhého poločasu jsme si dokonce vedení vzaly na svoji stranu. V obraně jsme se ale nedokázaly dostatečně koncentrovat a zbytečnými chybami dovolily soupeři skórovat.  A dovolily soupeřkám výsledek otočit. Zápas tak skončil porážkou o branku 11:12.

Druhé finálové utkání jsme nastoupily proti plzeňské Slávii. Hned od začátku jsme si vedení vzaly do svých rukou a pevně ho držely až do konce zápasu. Vyhrály jsme 12:5. V tomto utkání dala každá hráčka po jedné brance.

Třetí finálový zápas jsme nastoupily proti Černým Andělům z Mostu. Tým pro nás neznámý disponoval s vysokými hráčkami.  V tomto utkání pro nás vyzněl lépe první poločas, který jsme vyhrály 8:3. Zato ve druhé půli vůbec nefungovalo proměňování - první branku jsme daly až ve druhé minutě druhého poločasu a druhou branku ve druhém poločasu jsme vstřelily až v závěru. Zaplať pánbůh, že se dařilo brankařkám a že dovolily soupeři ve druhé půli vstřelit jen čtyři branky a zbytek vychytaly. Utkání jsme nakonec díky prvnímu poločasu vyhrály 10:7.

Poslední finálový zápas jsme nastoupily proti pražským Hájům. Ti nám měly co oplácet, neboť na Pragáči jsme je naším vítězstvím poslaly do horší skupiny. Zápas mezi námi rozhodoval o druhém a třetím místě.  I toto utkání bylo velmi pohledné a bojovné z obou stran. Hráčky se rvaly o každý gól. A i když jsme od začátku utkání tahaly za lepší konec my, opět jsme si nechaly v závěr utkání naší nekoncentrací vítězství sebrat.  Dvě sekundy před koncem skórovala hráčka z Hájů a my tak zápas prohrály 11:12.

Na Memoriálu Karla Šulce jsme se tedy umístily na pěkném 3.místě.

Na tomto turnaji byla vidět už větší spolupráce mezi hráčkami. Určitě každý vyrovnaný zápas byl pohledný. Je vidět, že se hráčky od začátku sezóny zas posunuly o pořádný kus dál. I když je stále na čem pracovat. Rozhodně v koncentraci a tvrdosti v obraně (stále soupeře šetříme) a určitě v proměňování. Tam mají ještě některé hráčky velké rezervy a bohužel v důležitých zápasech nás to stojí výsledek. Nejlepším střelcem družstva byla Aneta Špačková, kterou podporovaly další střelci Budková Bety, Budková Kačka, Svatoňová Sára. Určitě velmi dobrými obranáři byly Jungová Štěpánka, Sedláčková Adéla a Doubková Vali, pochvalu zaslouží i Dostálová Anežka, Krbcová Nika, Šerá Julča a Svobodová Dani.  Nejlepší hráčkou družstva byla Hanzlíková Barča. Další ocenění za nejlepší brankařku turnaje dostala  Nikodémová Elen, té v brance statečně vypomáhaly Čákorová Nikol a Červená Róza.

Nedílnou součástí takto velkého domácího turnaje jsou RODIČE.

Velký dík jim patří jak za maximální podporu děvčat při každém zápase, za hlasité fandění, ale i za s pomocí organizace tohoto turnaje, který bychom bez nich nezvládli uspořádat.