Memoriál Karla Šulce (4. - 6. 5. 2019)


Memoriál Karla Šulce (4. - 6. 5. 2019)

Po několika slunných a teplých předchozích ročnících prověřila tentokrát účastníky turnaje zima.

Velmi nízké teploty a deštivé počasí přesto nedokázaly odradit nejen dívčí házenkářské naděje, ale i fanoušky.

I letošní ročník byl ve znamení rekordů. Hrálo se na osmi hřištích (pěti na velkou házenou a třech na miniházenou). Zúčastnilo se 88 týmů a v nich se v akci představilo celkem 907 dětí! V utkáních, kde se počítaly výsledky (mladší žačky, minižačky 6+1, minižačky 4+1 Profi) padlo celkem 4800 gólů. K tomu je třeba pomyslně připočítat branky padlé v utkáních minižaček 4+1 Amatér (bez výsledků) a v kategorii Přípravek.

V sobotu musel být bohužel turnaj kvůli hustému dešti na hodinu přerušen, ale nakonec byla všechna utkání dohrána. Nedošlo už ale bohužel na Sedmičkový rozstřel. Program zpestřila návštěva vydry Bonifáce (maskota Vodárny Plzeň).

V neděli už nepršelo. Kromě další pořádné porce zápasů byl pro děti zdarma připraven skákací hrad. Večer se pak všichni sešli v hale k promítání filmu Tajný život mazlíčků.

V pondělí vykouklo i sluníčko (přestože rtuť teploměru příliš nad nulu nevystoupala). Napínavá házenkářská klání pokračovala souboji o konečné umístění. Diváci po celé republice mohli sledovat utkání těch nejlepších minižákyň a mladších žákyň díky přenosům na TV com. Od 11:00 h byla připravena autogramiáda s házenkářskými osobnostmi Lenkou Černou, Dominikou Zachovou a Vladimírem Haberem.

Na závěrečné slavnostní vyhlášení zavítala celá řada hostů. Medaile a ceny dětem osobně předala Ing. Helena Řežábová, starostka Městského obvodu Plzeň 1, která také měla nad celou akcí záštitu. Pogratulovat dětem přišel také vedoucí odboru sportu Města Plzně Přemysl Švarc, místostarosta Městského obvodu Plzeň 1 Jiří Uhlík, ředitelka Nadace 700 let Alena Kozáková i ředitelka 31. ZŠ Plzeň Mgr. Miluše Kurzová. Dětem blahopřáli i Vladimír Haber a Dominika Zachová.

Velký dík patří nejen pořadatelům, ale i rodičům a hráčkám starších kategorií, kteří pomohli turnaj zorganizovat! A samozřejmě patří pochvala i všem účastníkům, kteří s úsměvem na rtech všechno zvládli, i když to v tomhle počasí opravdu nebylo jednoduché.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Fotky z turnaje budeme průběžně doplňovat na rajče.

2019-05-07 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Sportovní Plzeň Nadace sportující mládeže