MInižačky na turnaji skupiny A na Talentu (14. 4. 2019)


MInižačky na turnaji skupiny A na Talentu (14. 4. 2019)

V neděli vyrazily minižačky DHC Plzeň na další turnaj Plzeňské ligy na Talent. Opět se hrálo 5+1.

DHC Plzeň modrá

K prvnímu utkání nastoupil tým modrých proti klukům ze Strakonic.

Osobka byla vyrovnáná a holky se hezky uvolňovaly. Zpátky už to bylo trochu horší, ale přesto byl celkový dojem velmi dobrý. V shot-outech bylo vidět trochu stereotypní zakončení. Při hře se nám také dařilo - obzvlášť zápas vyšel Adéle Sedláčkové.

Druhé utkání byl sestrovražedný souboj modrých a červených. Osobka byla vyrovnaná. Velmi dobře se dařilo Róze Červené. Při hře vynikala Betka Budková, i když i v jejím výkonu jsou stále velké rezervy. Výborně se v obraně dařilo Adéle Sedláčkové. Pěkné akce z křídel předvedly Verča Baštářová i Danča Svobodová.

Třetí utkání proti Slávii jsme skvěle bránily při osobní obraně a soupeře zaskočily chutí do hry. V útoku se nám dařilo hrát kolektivně a předvedly jsme řadu pěkných akcí.Ke konci nám ale trochu došly síly. Při klasické hře byl průběh opačný. Zpočátku se nám příliš nedařiklo, ale pak jsme začaly lépe bránit. Betka Budková získala v obraně několik míčů a z protiútoků zakončovala. Opět skvěle zahrála Adéla Sedláčková.

Čtvrté utkání s Talentem jsme měly převahu v osobní obraně a v prvních pár minut jsme hrályvyrovnaně i při hře. Pak už nám ale úplně došly síly a jen jsme dohrávaly.

Hrály:

 

 • Baštářová (velký bojovník a dobrý obránce, chybí větší aktivita v útoku)
 • Budková (když chce, tak tahoun družstva, když nechce, je to hrůza)
 • Sedláčková (odehrála skvělý turnaj plný povedených akcí v útoku i obraně)
 • Samcová (výborně střílela zdálky, ale dnes nějak zapomněla na kličky; dobře bránila)
 • Červená (úžasný bojovník a běžec se skvělým pohybem po hřišti i samostatnou aktivitou; výborně přihrávala dopředu lépe postaveným psoluhráčkám)
 • Čákorová (postupně se zlepšovala zápas od zápasu a hlavně v posledním zápase byla oporou)
 • Krbcová (předvedla několik pěkných uvolnění, která ale velmi nepřesně zakončovala)
 • Svobodová (snažila se, jak to jen šlo, krásné akce korunovala pěknými brankami)

 

DHC Plzeň červená

Červený tým nastoupil nejprve proti klukům z VŠ Plzeň. My jsme měly výborný vstup do utkání, ale ke konci nám trochu došly síly a už jsme se nestíhaly vracet. Při Shot-outech se nám dařilo házet i proměňovat. Ve hře se nejvíce dařilo Anetě. Dobře rozehrávala Lúca.

V derby měl opět červený tým velmi dobrý začátek. Dařilo se Barče, aktivně hrály i Aneta a Lúca. Při shotech sice holky proměňovaly, ale všechny střely šly na jednu stranu. Při hře měla opět dobrý pohyb Bára, i když ve druhé části ztratila zbytečně několik míčů. V brance velmi dobře chytala Kutyna.

Třetí utkání s Talentem jsme k osobní obraně nastoupily v podstatě poražení a nikomu se nechtělo hrát. Ani dozadu do obrany, ani dopřed do útoku. Navíc jsme opakovaně vybíjely brankáře Talentu. Po důrazné promluvě bylo vidět zlepšení při hře a opět se všichni snažily a předváděly pěkné akce. V brance zachytaly skvěle Lůca i Kutyna. V útoku hrály výborně Cvrček i Danča. Zejména v druhé desetiminutovce normální hry jsme díky nim měly převahu.

Čtvré utkání proti Strakonicím jsme měly od začátku dobrý pohyb dopředu, dozadu se nám moc běhat nechtělo. Vynikající výkon podala Julča Šerá. V normální hře už jsme neměli síly v koncovce a velmi nepřesně střílely. V brance předváděla skvělé zákroky Kutyna.

Hrály:

 

 • Hanzlíková (měla dnes spoustu ztracených míčů; v útoku se jí ale dařilo a "cvičila" s každou obranou)
 • Dostálová (v pvních utkáních chyběl větší pohyb - v brance i v útoku, postupně se ale rozehrála a předvedla řadu pěkných akcí)
 • Nikodémová (v útoku to bylo tentokrát poměrně nevýrazné, zato v brance se jí nadprůměrně dařilo a byla oporou).
 • Rittichová (v brance se jí příliš nedařilo v shot-outech, ale výborně zachytala proti Talentu, při hře má velký přehled a dokázala nejen se prosazovat sama, ale i dobře připravovat šance ostatním)
 • Poskočilová (přestože ještě naplno nemohla se zraněným palcem, odvedla statečný a snaživý výkon, jen ta střelba by mohla být ještě přesnější)
 • Špačková (výborně a velmi kolektivně zahrála v prvních dvou zápasech, pak už byla ale netrpělivá v zakončení; pak se to ale znovu zlepšilo a dobře nabíhala i střílela z dálky, dařilo se jí i v obraně)
 • Šerá (bojovník s výbornou fyzičkou, zlepšuje se zápas od zápasu, dobře se uvolňovala i hezky spolupracovala s ostatními)

2019-04-14 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže