Minikemp mladších a starších žaček (13. 4. 2019)


Minikemp mladších a starších žaček (13. 4. 2019)

V sobotu 13. 4. 2019 proběhly poslední jarní minikempy.

Mladší žačky

Téměr celou první hodinu pracovaly mladší žačky ve dvojicích. Po zábavném rozcvičení se věnovaly získávání míče, driblinku a uvolnění 1 : 1. Poté si na stanovištích vyzkoušely střelbu po překážkových drahách (ta byla zaměřena primárně na zdokonalování techniky). Na tomto stanovišti hráčky také okamžitě dostávaly zpětnou vazbu - protože akce byly natáčeny na tablet. Na dalším stanovišti se věnovaly uvolnění 1 : 1. V tělocvičně bylo připraveno brankářské stanoviště a hráčky se věnovaly obraně. A protože už to byl poslední letošní minikemp, tak v poslední části, kdy část hráček hrála házenou v hale, se druhá půlka věnovala doplňkovým hrám (přehazované a ringu).

Hvězdami kempu byly Terka a Káťa z Rokycan, z DHC Plzeň Koši a Aneta.

Starší žačky

Měly tentokrát skupinové rozcvičení, kdy musely spolupracovat a pohybovat se v kruhu. Zpestřením bylo cvičení s jedním míčem navíc (každá hráčka měla svůj a ještě jeden byl navíc pro všechny) - tady bylo vidět, že je to pro všechny novinka a poměrně hodně náročné. Stanoviště byla v prvním kole věnována uvolnění a rozhodovacímu procesu. Ve druhém kole se hráčky zaměřily na střelbu z postů. Ve velkém tempu se neslo následující uvolnění 3 : 3 přes celé hřiště. Po přestávce byla zpestřením teambuildingová aktivita - házení různých věcí poslepu. Program minikempu měl tradiční závěr - po tréninkové hře následovala ještě kompenzační cvičení s různými pomůckami.

Hvězdami kempu byly Klárka z Kynžvartu a z DHC Plzeň Julča a Záplata. V překážkové dráze zakončené přesnou střelbou zvítězila v mladší kategorii Šolly a ve starší Čása.

Poděkování patří nejen hráčkám za jejich nasazení, ale i všem trenérům a asistentům, kteří se v průběhu roku zapojily.

2019-04-13 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže